Ухвала від 21.08.2018 по справі 0240/2780/18-а

УХВАЛА

про відкриття провадження у адміністративній справі

м. Вінниця

21 серпня 2018 р. Справа № 0240/2780/18-а

Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Жданкіна Наталія Володимирівна, розглянувши матеріали позовної заяви товариства з обмеженою відповідальністю "Гранмайстер" (вул. Устима Кармелюка, 63, с. Рахни Польові, Тиврівський район, Вінницька область, 23352) до Державної служби геології та надр України (вул. А.Цедіка, 16, м. Київ, 03057) про визнання протиправним та скасування окремих положень індивідуального акту,

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю "Гранмайстер" до Державної служби геології та надр України про визнання протиправним та скасування окремих положень індивідуального акту.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що в період з 24 по 31 травня 2018 року посадовими особами Центрального міжрегіонального відділу Департаменту державного геологічного контролю Державної служби геології та надр України проведено перевірку дотримання вимог законодавства у сфері видобування копалин, за наслідками якого складено акт №06-02/26/2018-20/п від 31.05.2018.

На підставі атку перевірки відповідачем винесено припис від 31.05.2018 за №336-14/06, яки зобов'язано ТОВ "Гранмайстер" у строк до 02.07.2018 усунути виявлені в ході перевірки порушення та подати в письмовій формі контролюючому органу матеріали, які підтверджують факт усунення порушень.

В подальшому, наказом Держгеонадр України №266 від 02.08.2018 було зупинено дію спеціального дозволу на користування надрами №3060 від 16.07.2003 та надано 30 календарних днів на усунення порушень, про що позивача повідомлено листом №15385/03/14-18 від 08.08.2018.

Позивач вважає зупинення дії спеціального дозволу №3060 від 16.07.2003, за наявності інформації про незгоду користувача, без звернення до адміністративного суду свідчить про протиправність наказу Держгеонадр України №266 від 02.08.2018. Крім того, зазначає, що підстави, якими керувався відповідач при прийнятті оскаржуваного наказу про зупинення дії дозволу є необґрунтованими і такими, що порушують принципи законності, розсудливості і пропорційності.

Відповідно до статті 168 Кодексу адміністративного судочинства України, позов пред'являється шляхом подання позовної заяви в суд першої інстанції.

Ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами вважаю, що вона підлягає розгляду за правилами адміністративного судочинства в порядку загального позовного провадження, підсудна Вінницькому окружному адміністративному суду, відповідає вимогам, передбаченим статтею 160, 161 КАС України, що є підставою для відкриття провадження у справі.

На підставі викладеного доходжу висновку про наявність підстав для відкриття провадження у справі.

Частиною 1 ст. 179 КАС України передбачено, що для виконання завдань підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.

Керуючись статтями 171, 248, 256 КАС України, -

УХВАЛИВ:

Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Гранмайстер" до Державної служби геології та надр України про визнання протиправним та скасування окремих положень індивідуального акту.

Розгляд справи здійснюватиметься суддею Жданкіною Наталією Володимирівною одноособово.

Призначити підготовче засідання на 13 вересня 2018 р. о 12:00 год. в залі судового засідання № 5 Вінницького окружного адміністративного суду, що знаходиться за адресою: м. Вінниця, вул. Брацлавська, 14.

Витребувати в Державної служби геології та надр України та зобов'язати надати суду в строк до 13.09.2018 належним чином завірену копію наказу №266 від 02.08.2018 з додатками до нього, в частині зупинення дії спеціального дозволу на користування надрами №3060 від 16.07.2018, виданого ТОВ "Гранмайстер".

Зобов'язати сторони та інших осіб, які беруть участь у справі, забезпечити явку в засідання представників сторін з визначеними ст. 59 КАС України доказами про повноваження, та з документами, що посвідчують особу.

Роз'яснити відповідачу, що відповідно до ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача.

Зобов'язати відповідача подати до суду відзив на позовну заяву у порядку передбаченому ст.162 КАС України, а саме у 15 - денний термін з дня отримання ухвали про відкриття провадження, з поясненнями по суті заявлених вимог та доданням підтверджуючих документів (належним завірених копій матеріалів, що стали підставою для прийняття оскаржуваного рішення) у тому числі документів, що підтверджують надіслання копії відзиву та доданих до нього документів позивачу, а також, у разі надходження відповіді на відзив, подати свої заперечення на дану відповідь у 5 - денний термін з дня отримання відповіді на відзив.

Встановити позивачу строк для подання відповіді на відзив у 5 - денний термін з дня отримання копії відзиву та доданих до нього документів, у разі такої потреби.

Учасники справи можуть отримати інформацію по даній справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет за посиланням: "http://court.gov.ua/fair/".

У разі невиконання вимог ухвали суду повідомити суд про причини такого невиконання.

Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 294 КАС України ухвала про відкриття провадження у справі може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду, лише у випадку її постановлення з порушення правил підсудності.

Суддя Жданкіна Наталія Володимирівна