Провадження № 2-а/317/36/2018
Справа № 317/2001/18
20 серпня 2018 року м. Запоріжжя
Суддя Запорізького районного суду Запорізької області Сакоян Д.І., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до інспектора Тетіївського відділення поліції Головного управління національної поліції в Київській області ОСОБА_2 про визнання дій протиправними та скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення, -
До Запорізького районного суду Запорізької області надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до інспектора Тетіївського відділення поліції Головного управління національної поліції в Київській області ОСОБА_2 про визнання дій протиправними та скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення.
Ухвалою суду від 27.06.2018 р. адміністративний позов залишено без руху.
У порушення ч. 3 ст. 161 КАС України до позову не було додано квитанцію про сплату судового збору за вимогу про визнання дій інспектора поліції протиправними, оскільки за подання до суду позову про визнання дій інспектора поліції протиправними позивач не звільнений від сплати судового збору. За дану вимогу позивачу слід було сплатити судовий збір у сумі 704,80 грн. та надати суду оригінал документа, що підтверджує сплату судового збору у зазначеному розмірі.
Також при зверненні до суду позивач у додатках вказав диск із записом подій, проте самого диску до позову не додав, про що складено Акт від 27.06.2018 р. Отже, позивачу слід було надати до суду диск із записом подій для суду та відповідача.
Крім того, за приписами п. 1 ч. 1 ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Частиною 1 статті 25 КАС України визначено, що адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Оскільки позивач звернувся з позовом за місцем свого проживання, йому слід було документально підтвердити реєстрацію місця проживання (перебування, знаходження) на території Запорізького району Запорізької області.
Позивачу було надано триденний строк для усунення недоліків.
Копію ухвали позивач особисто отримав 23.07.2018 р., що підтверджується відповідною розпискою.
У встановлений судом строк позивачем було сплачено судовий збір та надано відповідну квитанцію. Крім того, позивачем надіслано до суду диск із записом подій, однак лише в одному екземплярі.
Водночас, позивачем не було надано документального підтвердження реєстрації місця проживання (перебування, знаходження) на території Запорізького району Запорізької області.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
За приписами ч. 1 ст. 25 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Оскільки документального підтвердження реєстрації місця проживання (перебування, знаходження) позивача на території Запорізького району Запорізької області матеріали справи не містять, позивач не скористався своїм правом на подання таких документів до суду у встановлений судом строк, підстав для розгляду даної справи саме Запорізьким районним судом Запорізької області немає.
Водночас, повернення позовної заяви лише з підстави ненадання позивачем відомостей про своє зареєстроване місце проживання (перебування, знаходження) буде порушенням права позивача на звернення до суду.
Оскільки адресою відповідача є м. Тетіїв Київської області, вул. Януша Острозького, 22, справу слід передати на розгляд іншого адміністративного суду, а саме Тетіївського районного суду Київської області, тобто за місцезнаходженням відповідача.
Враховуючи вищезазначене та керуючись п. 2 ч. 1 ст. 29, ст.ст. 169, 243, 248 КАС України,-
Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до інспектора Тетіївського відділення поліції Головного управління національної поліції в Київській області ОСОБА_2 про визнання дій протиправними та скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення передати на розгляд іншого адміністративного суду, а саме Тетіївського районного суду Київської області.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи судові рішення оскаржуються до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький районний суд Запорізької області.
Суддя Д.І. Сакоян