Справа № 761/12116/18
Провадження № 3/761/3279/2018
13 серпня 2018 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Трубніков Андій Володимирович, за участю прокурора відділу прокуратури прокурора КМП №10 - Дяченко В.П., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_2, її захисника - Кучеренко О.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні об*єднані матеріали, які надійшли з Управління захисту економіки у місті Києві Департаменту захисту економіки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженку м.Києва, українку, громадянку України, одружену, має на утриманні малолітню дитину, зареєстрована тп проживає: АДРЕСА_2, працюючої начальником відділу-головним бухгалтером Управління охорони здоров*я Шевченківської РДА в м.Києві, не є особою, звільненою від сплати судового збору , -
за ч.2 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ОСОБА_2, обіймаючи посаду начальника відділу - головного бухгалтера управління охорони здоров'я Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації, будучи державним службовцем категорії «Б», відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог частини 2 статті 52 Закону № 1700-УІІ, в установлений законом термін, несвоєчасно (лише 05.02.2018 о 12:08) повідомила Національне агентство з питань запобігання корупцією (далі - НАЗК) про суттєві зміни в майновому стані, а саме про отримання 10.01.2018 подарунку від (матері) ОСОБА_4 у вигляді грошових коштів на суму 424 500, 00 гривень
Також ОСОБА_2, обіймаючи посаду начальника відділу - головного бухгалтера управління охорони здоров'я Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації, будучи державним службовцем категорії «Б», відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог частини 2 статті 52 Закону №1700-УІІ, в установлений законом термін, несвоєчасно (лише 05.02.2018 12:08) повідомила Національне агентство з питань запобігання корупцією (далі - НАЗК) про суттєві зміни в майновому стані, а саме про придбання 10.01.2018 нерухомого майна вартістю 789 600,00 гривень, а саме: квартири АДРЕСА_3.
Наведеними цище діями ОСОБА_2 вчинила адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, відповідальність за які передбачена частиною 2 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
У судовому засіданні ОСОБА_2 вину у вчиненні правопорушення не визнала, вказавши на те, що 10.01.2018 отримала подарунок від (матері) ОСОБА_5 у вигляді грошових коштів на суму 424 500,00 гривень, а надалі придбала квартиру, коли перебувала у декретній відпустці, строком до 15.01.2018 року. Після виходу на роботу 19.01.2018 р. була під підпис ознайомлена з вимгами ЗУ «Про запобігання корупції». У той же час їй не було відомо про існування обов*язку подання повідомлення про суттєві зміни у майновому стані. Про такий обов*язок їй стало відомо у розмові із колегами. Як тільки їй стало відомо про такий обов*язок, то вона одразу подала 05.02.2018 року відповідні повідомлення у електронному виді, про отримання у дар грошових коштів від матері та подальше придбання квартири, умислу на приховання майна не мала, оскільки воно має законне походження. Також надала пояснення про те, що вона раніше подавала у електронному виді декларацію на сайті НАЗК та отримувала електронний ключ.
Суд, заслухавши ОСОБА_2 та її захисника, думку прокурора щодо наявності підстав для притягнення особи до адміністративної відповідальності, який також вказав, що моментом виявлення адміністративного правопорушення, пов*язаного з корупцією слід вважати дату зібрання всіх матеріалів перевірки та складання адміністративного протоколу, а саме 02.04.2018 р., дослідивши матеріали справ, приходить до наступних висновків.
Встановлено, що ОСОБА_2 працює в УОЗ Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації на посаді начальника відділу бухгалтерського обліку та звітності-головного бухгалтера з 20.09.2012 (наказ УОЗ від 20.09.2012 № 84-к «Про призначення на посаду ОСОБА_2») по теперішній час.
Відповідно до записів в трудовій книжці ОСОБА_2 прийняла присягу державного службовця 01.09.2003.
ОСОБА_2 знаходилась у відпустці по догляду за дитиною до 3-х років з 27.05.2015 (наказ УОЗ від 27.05.2015 № 38-к «Про надання відпустки без збереження заробітної плати ОСОБА_2») по 14.01.2018.
Відповідно до наказу УОЗ від 18.05.2016 № 28-к «Про встановлення посадового окладу, надбавки за вислугу років на державній службі та присвоєння рангу ОСОБА_2» з 01.05.2016 ОСОБА_2 присвоєний 6 ранг державного службовця (категорія Б).
З 15.01.2018 ОСОБА_2 приступила до роботи після знаходження у відпустці по догляду за дитиною до 3-х років (наказ УОЗ від 15.01.2018 № 7-к «Про вихід на роботу ОСОБА_2»).
З законом України «Про запобігання корупції» ознайомилась 19.01.2018, після виходу з відпустки по догляду за дитиною до 3-х років.
Відповідно до п. 1 Положення «Про Управління охорони здоров'я Шевченківської районної в м. Києві державної адміністрації», затвердженого розпорядженням Шевченківської районної в м. Києві державної адміністрації від 31.10.2013 №675, Управління охорони здоров'я є структурним підрозділом Шевченківської районної в м. Києві державної адміністрації, що утворюється головою Шевченківської районної в м. Києві державної адміністрації, входить до складу Шевченківської районної в м. Києві державної адміністрації і в межах Шевченківського району м. Києва забезпечує виконання покладених на Управління завдань.
Відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» державні службовці є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону.
У відповідності до статті 1 вказаного Закону суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Також, відповідно до довідки начальника управління охорони здоров'я Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації В. Рейфа від 27.02.2018 № 34-215, ОСОБА_2 з 20.09.2012 обіймає посаду начальника відділу - головного бухгалтера управління охорони здоров'я Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації, яка відноситься до категорії «Б» посад державної служби.
Отже, ОСОБА_2 є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією та відповідно, службовою особою державного органу категорії «Б» на яку поширюється дія Закону № 1700-УІІ, у тому числі обмеження та зобов'язання, передбачені цим законом.
Згідно примітки до статті 50 Закону № 1700-УІІ під службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, в цій статті розуміються, зокрема, особи посади яких належать до посад державної служби категорії «А» або «Б», тобто ОСОБА_2 будучи начальником відділу - головним бухгалтером управління охорони здоров'я Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації, займає відповідальне становище.
Статтею 1 Закону № 1700-УІІ встановлено, що суб'єкти декларування - це особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Відповідно до Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 №2 "Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 №958/29088 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №1 від 18.08.2016, зареєстрованого в Міністерстві юстиції. України 19.08.2016 №1153/29283 система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочала свою роботу в два етапи, перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року для службових осіб, які займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище та другий етап- з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб'єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.
Частиною 2 статті 52 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що у разі суттєвої зміни у майновому стані суб'єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб'єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов'язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб- сайті Національного агентства.
Відповідно до пункту 6 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №3 від 10.06.2016, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за № 959/29089, суб'єкти декларування письмово повідомляють Національне агентство про суттєві зміни у своєму майновому стані відповідно до частини другої статті 52 Закону шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна. Зазначене електронне повідомлення подається шляхом заповнення відповідної електронної форми.
Для кожного випадку отримання доходу або придбання майна подається окреме повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування.
Отже, ОСОБА_2, яка є начальником відділу бухгалтерського обліку та звітності - головним бухгалтером УОЗ Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації, суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, у період часу з 01.01.2017 зобов'язана у разі суттєвої зміни у майновому стані, а саме отримання доходу, придбання (набуття у власність) майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 відповідного 2017 року у десятиденний строк письмово повідомити про це Національне агентство шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет.
ОСОБА_2, пояснила, що 10.01.2018 отримала подарунок від (матері) ОСОБА_5 у вигляді грошових коштів на суму 424 500,00 гривень. Частину з отриманих коштів в подарунок, а саме 365 350,00 гривень ОСОБА_2 внесла на свій безготівковий рахунок ПуАТ «КБ «АКОРДБАНК» та перевела дані кошти на безготівковий рахунок ОСОБА_7. Дані кошти було переведено згідно договору купівлі - продажу квартири, виданого 10.01.2018 за № 53.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» установлено у 2017 році прожитковий мінімум для працездатних осіб у місячному розмірі: з 1 січня - 1600 гривень.
Таким чином ОСОБА_2 отримала подарунок у вигляді грошових коштів на суму 424 500,00 гривень, що становить 265,31 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених на 01 січня 2017 року, що потребує здійснення додаткових заходів фінансового контролю, передбачених частиною 2 статті 52 Закону, тому у ОСОБА_2 виник обов'язок, передбачений частиною другою статті 52 Закону, а саме у десятиденний строк з моменту придбання майна письмово повідомити про суттєві зміни у майновому стані НАЗК. Вказана інформація вноситься до Єдиного державного реєстру Декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та оприлюднюється на офіційному веб - сайті НАЗК.
Тобто, у ОСОБА_2 виник обов'язок повідомити НАЗК про суттєві зміни у майновому стані упродовж періоду часу з 00:00 год. 10.01.2018 по 23:59 год. 20.01.2018 шляхом заповнення відповідної форми змін в особистому кабінеті користувача на веб - ресурсі НАЗК
21.01.2018 в 00:00 год. ОСОБА_2 порушила порядок, передбачений частиною 2 статті 52 Закону, а саме у десятиденний строк з моменту отримання доходу письмово не повідомила про суттєві зміни у майновому стані НАЗК.
ОСОБА_2 подала повідомлення про суттєві зміни у майновому стані до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за фактом придбання майна лише 05.02.2018 о 12:08 год., тобто через 15 діб після дати спливання 10 денного строку подання повідомлення про суттєві зміни в майновому стані (гіперпосилання на Декларацію в Єдиному державному реєстрі осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування відносно подачі повідомлення про суттєві зміни в майновому стані.
ОСОБА_2 пояснила, що для виконання вимог Закону України «Про запобігання корупції», вона отримала ЕЦП в Державному підприємстві «Національні інформаційні системи» Акредитованому центрі сертифікації ключів органів юстиції України, термін сертифікату з 24.10.2016 по 24.10.2018. Вказаний ЕЦП ОСОБА_2 зберігає на флеш носії, який ніколи не губила і повторно не отримувала.
Згідно «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» ОСОБА_2 24.10.2016 о 13:45 успішно подала щорічну декларацію за 2015 та 20.03.2017 о 17:01 успішно подала щорічну декларацію за 2016 рік, що підтверджує факт знання вимог Закону України «Про запобігання корупції».
Також, ОСОБА_2 пояснила, що до 15.01.2018 перебувала у декретній відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Після виходу на роботу 15.01.2018 мала велику завантаженість на роботі тому повідомлення про суттєві зміни у майновому стані подала 05.02.2018 з порушенням терміну (у десяти денний термін) передбаченого ЗУ « Про запобігання корупції». ОСОБА_2 з 15.01.2018 у відрядження та на лікарняному не перебувала.
Таким чином, ОСОБА_2, обіймаючи посаду начальника відділу - головного бухгалтера управління охорони здоров'я Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації, будучи державним службовцем категорії «Б», відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», від 14.10.2014 № 1700-УІІ (далі - Закон № 1700-УІІ), суб'єктом відповідальності за правопорушення пов'язані з корупцією, в порушення вимог частини 2 статті 52 Закону № 1700-УІІ, в установлений законом термін, несвоєчасно (лише 05.02.2018 о 12:08) повідомила Національне агентство з питань запобігання корупцією (далі - НАЗК) про суттєві зміни в майновому стані, а саме: отримання подарунку від (матері) ОСОБА_5 у вигляді грошових коштів на суму 424 500,00 гривень, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена частиною 2 статті 1726 КУпАП.
Окрім іншого, відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна: 10.01.2018 на підставі договору купівлі - продажу квартири, виданого 10.01.2018 за № 53, квартиру АДРЕСА_3 було перереєстровано з ОСОБА_7 (Продавця) на ОСОБА_2 (Покупця), відповідно до договору продаж квартири вчинено за 789 600,00 гривень, які повністю сплачені Покупцем Продавцю до підписання вказаного договору.
ОСОБА_2 пояснила, що відповідно до договору купівлі - продажу квартири, виданого 10.01.2018 за № 53, вона придбала у приватну, а не спільну власність, нерухоме майно вартістю 789 600,00 гривень, які вона у безготівковому вигляді перерахувала з свого розрахункового рахунку ПуАТ «КБ «АКОРДБАНК». Дану суму коштів сплачено грошовими коштами здобутими різними шляхами, а саме: частину грошових коштів у сумі 424 500,00 гривень отриманих нею 06.12.2017 на розрахунковий рахунок в ПрАТ «КБ «АКОРДБАНК» від продажу своєї частки майна по договору купівлі - продажу квартири, виданого 06.12.2018 за № 8598 та іншу частину грошових коштів у сумі 365 350,00 гривень отриманих в подарунок від (матері) ОСОБА_5 10.01.2018. Повна сума отриманого подарунку у вигляді грошових коштів 424 500, 00 гривень.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» установлено у 2017 році прожитковий мінімум для працездатних осіб у місячному розмірі: з 1 січня - 1600 гривень.
Таким чином ОСОБА_2 придбала нерухоме майно вартістю 789 600,00 гривень, що становить 499,12 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених на 01 січня 2017 року, що потребує здійснення додаткових заходів фінансового контролю, передбачених частиною 2 статті 52 Закону, тому у ОСОБА_2 виник обов'язок, передбачений частиною другою статті 52 Закону, а саме у десятиденний строк з моменту придбання майна письмово повідомити про суттєві зміни у майновому стані НАЗК. Вказана інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та оприлюднюється на офіційному веб - сайті НАЗК.
Відповідно до положень статей 251-253 Цивільного Кодексу України передбачено, що строком є певний період у часі, зі спливом якого пов'язана дія чи подія, яка має юридичне значення. Він може визначатися рокам, місяцями, тижнями, днями або годинами. Його перебіг починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок.
Тобто, у ОСОБА_2 виник обов'язок повідомити НАЗК про суттєві зміни у майновому стані упродовж періоду часу з 00:00 год. 10.01.2018 по 23:59 год. 20.01.2018 шляхом заповнення відповідної форми змін в особистому кабінеті користувача на веб - ресурсі НАЗК
21.01.2018 в 00:00 год. ОСОБА_2 порушила порядок, передбачений частиною 2 статті 52 Закону, а саме у десятиденний строк з моменту отримання доходу письмово не повідомила про суттєві зміни у майновому стані НАЗК.
ОСОБА_2 подала повідомлення про суттєві зміни у майновому стані до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за фактом придбання майна лише 05.02.2018 о 12:08 год., тобто через 15 діб після дати спливання 10 денного строку подання повідомлення про суттєві зміни в майновому стані (гіперпосилання на Декларацію в Єдиному державному реєстрі осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування відносно подачі повідомлення про суттєві зміни в майновому стані
ОСОБА_2 пояснила, що для виконання вимог Закону України «Про запобігання корупції», вона отримала ЕЦП в Державному підприємстві «Національні інформаційні системи» Акредитованому центрі сертифікації ключів органів юстиції України, термін сертифікату з 24.10.2016 по 24.10.2018. Вказаний ЕЦП ОСОБА_2 зберігає на флеш носії, який ніколи не губила і повторно не отримувала.
Згідно «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» ОСОБА_2 24.10.2016 о 13:45 успішно подала щорічну декларацію за 2015 та 20.03.2017 о 17:01 успішно подала щорічну декларацію за 2016, що підтверджує факт знання вимог Закону України «Про запобігання корупції».
Також, ОСОБА_2 пояснила, що до 15.01.2018 перебувала у декретній відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Після виходу на роботу 15.01.2018 мала велику завантаженість на роботі тому повідомлення про суттєві зміни у майновому стані подала 05.02.2018 з порушенням терміну (у десяти денний термін) передбаченого ЗУ «Про запобігання корупції». ОСОБА_2 з 15.01.2018 у відрядження та на лікарняному не перебувала.
Таким чином, ОСОБА_2 обіймаючи посаду начальника відділу - головного бухгалтера управління охорони здоров'я Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації, будучи державним службовцем категорії «Б», відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», від 14.10.2014 № 1700-УІІ (далі - Закон 1700-УІІ), суб'єктом відповідальності за правопорушення пов'язані з корупцією, в порушення вимог частини 2 статті 52 Закону № 1700-УІІ, в установлений законом термін, несвоєчасно (лише 05.02.2018 о 12:08) повідомила Національне агентство з питань запобігання корупцією (далі - НАЗК) про суттєві зміни в майновому стані, а саме: про придбання 10.01.2018 нерухомого майна вартістю 789 600,00 гривень, а саме: квартири АДРЕСА_3, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена частиною 2 статті 172-6 КУпАП.
Таким чином ОСОБА_2, будучи формально ознайомленою із обмеженнями встановленими Законом України «Про запобігання корупції», мала допускати настання наслідків у вигляді притягнення до адміністративної відповідальності, оскільки несвоєчасно повідомила про суттєві зміни у майновому стані, а саме щодо отримання подарунку у грошовій формі та придбання нерухомого майна, вартістю, що значно перевищує 50 прожиткових мінімумів встановлених для працездатних осіб на 1 січня 2017 року та 50 прожиткових мінімумів встановлених для працездатних осіб на 1 січня 2018 року.
У той же час суд вважає твердження прокурора про те, що фактичним моментом виявлення правопорушення, вчиненого ОСОБА_2, слід вважати дату зібрання всіх матеріалів перевірки та складання адміністративного протоколу, а саме 02.04.2018 р. такими що не відповідають вимогам закону, виходячи з наступного.
Як встановлено судом за матеріалами, долученими до протоколів, моментом виявлення адміністративного правопорушення, пов*язаного з корупцією, вчиненого ОСОБА_2, слід вважати у даному випадку 12.02.2018 р., а саме відібрання пояснень за обставинами отримання у дар та подальшого придбання майна, здійсненого старшим оперуповноваженим в ОВС протидії коупції управління оперативних розробок ДЗЕ НПУ Скрипкою А.М., за змістом яких вбачається, що у ОСОБА_2 було відібрано пояснення з приводу саме несвоєчаного повідомлення про суттєві зміни в майновому стані як встановленого факту, оскільки збирання доказів, а в даному випадку отримання пояснень від особи, з метою підтвердження чи спростування обставин, може здійснюватись виключно у випадку виявлення у діях особи ознак адміністративного правопорушення пов*язаного з корупцією.
При цьому слід зауважити, що інкриміновані ОСОБА_2 правопорушення за ч.2 ст. 172-6 КУпАП, у даному випадку не є триваючим, самі події адміністративного правопорушення у даному випадку є разовими і строк для накладення адміністративного стягнення має обраховуватись з дня його виявлення, як це передбачено ч.3 ст.38 КУпАП.
Відповідно до ч.3 ст. 38 КУпАП, адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення може бути накладено протягом трьох місяців з дня виявлення, але не пізніше одного року з дня його вчинення.
Згідно до п.7 ч.1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
У зв'язку із зазначеним суд приходить до висновку, що оскільки з дня виявлення адміністративного корупційного правопорушення, а саме з 12.02.2018 року, минуло понад три місяці, то відповідно до ч.3 ст. 38 КупАП адміністративне стягнення на особу, яка притягується до відповідальності не може бути накладено, а провадження у справі у відповідності до ст.247 п.7 КУпАП підлягає закриттю.
Судовий збір, у зв*язку із закриттям провадження у справі, з винної особи стягненню не підлягає
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 38, 40-1, ч.2 ст.172-6, 221, 247, 279-280, 283-285 Кодексу України про Адміністративні правопорушення, Законому України «Про запобігання корупції», суд -
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за ч.2 ст. 172-6 КУпАП закрити, у зв*язку із закінченням на час розгляду справи строків накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду м.Києва шляхом подачі апеляційної скарги до Шевченківського районного суду м.Києва протягом 10 днів дня винесення постанови.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційна скарга не була подана протягом 10 днів. У разі подання апеляційної скарги, постанова, якщо вона не скасована, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя А.В.Трубніков