Справа № 676/5406/18
Номер провадження 3/676/1934/18
17 серпня 2018 року м. Кам'янець-Подільський
Суддя Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області Черепахін В.О., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від Кам'янець-Подільського ВП ГУНП в Хмельницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженку ІНФОРМАЦІЯ_2, жительку м.Кам'янець-Подільського, вул.Леваневського,14, Хмельницької області, пенсіонерку,
за ч.2 ст.154 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
До Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області з Кам'янець-Подільського ВП ГУНП в Хмельницькій області надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.154 КУпАП, щодо ОСОБА_1
Вивчивши матеріали справи, вважаю, що їх необхідно повернути Кам'янець-Подільському ВП ГУНП в Хмельницькій області для належного (додаткового) оформлення з наступних підстав.
Так, відповідно до ст.245 КУпАП завданням провадження у справі про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне й об'єктивне з'ясування обставин справи, вирішення її у точній відповідності із законом.
Відповідно до виписаних у ст.ст.252, 254, 255, 256 КУпАП положень, протокол про адміністративне правопорушення - це офіційний документ, відповідним чином оформлений уповноваженою особою про вчинення діяння (діянь), яке (які) містить ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого КУпАП, є найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення. У ньому, крім іншого, зазначаються відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано і цими особами.
В межах зазначених у протоколі про адміністративне правопорушення обставин інкримінованого особі адміністративного правопорушення, і повинен провадитися їх, у тому числі, і судовий розгляд.
З цього слідує, що протокол про адміністративне правопорушення є не тільки джерелом доказів у справі, але й актом обвинувачення у вчиненні конкретного адміністративного правопорушення.
Положеннями ст.276 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення повинен вирішити, у тому числі й питання про те, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення (п.2), а в разі неправильного складання такого протоколу повернути матеріали адміністративної справи органу внутрішніх справ для належного (додаткового) оформлення.
Згідно з ч.2 ст.154 КУпАП, яка ставиться в вину ОСОБА_1, передбачена адміністративна відповідальність за передбачені частиною першою цієї статті дії, що спричинили заподіяння шкоди здоров'ю людей або їх майну, а так само повторне протягом року вчинення порушення з числа передбачених частиною першою ст..154 КУпАП.
А відповідно до частини першої статті 154 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за тримання собак і котів у місцях, де це заборонено відповідними правилами, чи понад установлену кількість, чи незареєстрованих собак, або приведення в громадські місця, або вигулювання собак без повідків і намордників (крім собак, у реєстраційних свідоцтвах на яких зроблено спеціальну відмітку) чи в невідведених для цього місцях.
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ГР № 083415 від 06 серпня 2018 року, який є документом, що офіційно засвідчує факти неправомірних дій і являється одним із джерел доказів, складеного інспектором СРПП Кам'янець-Подільського ВП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_2, у вину ОСОБА_1 ставиться те, що 28 липня 2018 року близько 12 год. 10 хв. по вул.Леваневського біля будинку №14 в м. Кам'янець-Подільському, безпородісна собака, яка належить ОСОБА_1, вкусила за праву ногу ОСОБА_3, спричинивши останній тілесні ушкодження, чим вчинила правопорушення, передбачене ч.2 ст.154 КУпАП.
Таким чином, викладене у протоколі про адміністративне правопорушення формулювання суті адміністративного правопорушення, яке ставиться в вину ОСОБА_1, зазначено не конкретно. Зокрема, в ньому не розкрито в повному обсязі об'єктивну сторону вчиненого ОСОБА_1 діяння, передбаченого диспозицією частини першої статті 154 КУпАП, тобто яке саме діяння, передбачене цією нормою Закону, вчинила ОСОБА_1, а також не конкретизовано, які саме тілесні ушкодження були спричиненні потерпілій в результату укусу собаки.
Оскільки усунути ці недоліки у судовому засіданні суд позбавлений можливості, так як складення протоколу про адміністративне правопорушення є компетенцією чітко визначеного органу і суд не може вийти за межі пред'явленого особі обвинувачення, матеріали справи як неналежно оформлені підлягають направленню до органу, який порушив справу про адміністративне правопорушення, для належного (додаткового) їх оформлення.
Керуючись ст.256 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Повернути матеріали справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.154 КУпАП, щодо ОСОБА_1 Кам'янець-Подільському ВП ГУНП в Хмельницькій області для належного (додаткового) оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її оголошення.
Суддя Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Черепахін В.О