Ухвала від 20.08.2018 по справі 0440/6256/18

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

49089 м. Дніпро, вул. Академіка Янгеля, 4, (веб адреса сторінки на офіційному веб -порталі судової влади України в мережі Інтернет - http://adm.dp.court.gov.ua)

20 серпня 2018 року Справа № 0440/6256/18

Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Жукова Є.О., розглянувши клопотання ОСОБА_1 про відстрочення сплати судового збору до ухвалення судового рішення у справі №0440/6256/18, -

ВСТАНОВИВ:

17.08.2018 р. до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, Головного управління Державної казначейської служби України у Дніпропетровській області про визнання дій щодо припинення з 01 червня 2018 року виплати призначеної за віком пенсії протиправними; зобов'язання відновити виплату призначеної за віком пенсії, з урахуванням заборгованості, що виникла з 01 червня 2018 року.

Разом з поданою позовною заявою, позивачем було подано клопотання про відстрочення сплати судового збору, яке обґрунтоване наступним.

ОСОБА_1, зазначає, що останній є одиноким пенсіонером. Єдиним джерелом доходів є пенсія у розмірі 1 891,25 грн., в підтвердження чого останнім надано виписку по картковому рахунку.

Так, з посиланням на ст. ст. 5, 133 КАС України, позивач просить суд відстрочити сплату судового збору до ухвалення рішення у даній справі.

Суд, звернувши увагу на зазначені вище підстави заявленого клопотання позивача, дослідивши матеріали адміністративної справи, зазначає наступне.

Згідно ст.5 ЗУ "Про судовий збір" позивач - ОСОБА_1 не відноситься до жодної з зазначених категорій осіб, які звільнені від сплати судового збору.

Згідно частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Так, згідно частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно абзацу 4 статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" з 1 січня 2018 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 1 762,00 гривень.

За подання до адміністративного суду позовної заяви фізичною особою немайнового характеру встановлюється ставка судового збору - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб - 704,80 грн.

Так, з тексту адміністративного позову ОСОБА_1 вбачається, що предметом зазначеного позову є визнання дій щодо припинення з 01 червня 2018 року виплати призначеної за віком пенсії протиправними; зобов'язання відновити виплату призначеної за віком пенсії, з урахуванням заборгованості, що виникла з 01 червня 2018 року.

Відтак, суд зазначає, що позивачем - ОСОБА_1 заявлено дві позовні вимоги не майнового характеру.

При цьому, позовна вимога щодо зобов'язання відновити виплату призначеної за віком пенсії, з урахуванням заборгованості, що виникла з 01 червня 2018 року є похідною від першої - щодо припинення з 01 червня 2018 року виплати призначеної за віком пенсії протиправними.

Відтак, сплата судового збору за другу позовну вимогу - щодо зобов'язання відновити виплату призначеної за віком пенсії, з урахуванням заборгованості, що виникла з 01 червня 2018 року - не передбачена.

Враховуючи наведене, позивачеві слід сплатити судовий збір за вимогу майнового характеру у загальному розмірі 704,80 грн. (0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб - 704,80 грн.).

Суд вирішуючи зазначене клопотання по суті, керуючись ст.ст. 55, 64, 124 Конституції України виходить з наступного.

Відповідно до ст. 8 КАС України, усі учасники адміністративного процесу є рівними перед законом і судом.

Відповідно до ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ст. 161 КАС України визначаються вимоги до позовної заяви, та чітко зазначається, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Враховуючи зазначене, суд не вбачає правових підстав для задоволення поданого позивачем клопотання і, як наслідок, надання переваг будь-якій особі при зверненні нею до адміністративного суду, порушуючи при цьому ст.ст. 8, 9, 161 КАС України.

Також суд зауважує що, відповідно до ч.1 ст.133 КАС України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк, але вжиття зазначених вище заходів є правом, а не обов'язком.

На підставі зазначеного вище, суд дійшов висновку щодо необґрунтованості та безпідставності заявленого клопотання ОСОБА_1 про відстрочення сплати судового збору до ухвалення судового рішення у справі №0440/6256/18.

Керуючись ст.ст. 8, 9, 133, 161 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

В задоволенні клопотання позивача - ОСОБА_1 про відстрочення сплати судового збору до ухвалення судового рішення у справі №0440/6256/18 - відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Є.О. Жукова