Ухвала від 06.08.2018 по справі 755/14089/16-к

Провадження №1-кс/755/4233/18

Справа №755/14089/16-к

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ "06" серпня 2018 р.

Слідчий суддя Дніпровського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , захисників ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , розглянувши клопотання слідчого СУ ФР ДПІ у Дніпровському районі ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_7 в межах кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за № 32016100040000033 від 06.07.2018 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212, ч. 1 ст. 366 КК України, про обрання запобіжного заходу у виді застави підозрюваному ОСОБА_8 ,

ВСТАНОВИВ:

Слідчий звернувся до суду в межах кримінального провадження №32016100040000033 від 06.07.2018 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212, ч. 1 ст.366 КК України, з клопотанням про обрання запобіжного заходу у виді застави ОСОБА_8 .

Мотивуючи клопотання, слідчий посилається на те, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Господарник» (код ЄДРПОУ 30971302), зареєстроване 06.06.2000 Головним територіальним управлінням юстиції у місті Києві, номер запису про включення відомостей про юридичну особу №10741050001002952. ТОВ «Господарник» було зареєстровано за адресою: м. Київ, вул._Багговутівська, 17/21, а фактично перебувало за адресою: м. Київ, вул._Володимира Сосюри, 6, літ. А.

16 лютого 2009 року між Київською міською радою (Орендодавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Господарник» (Орендар) укладений договір оренди земельної ділянки, який посвідчений приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу ОСОБА_9 , зареєстрований в реєстрі за №166.

Даним договором крім іншого передбачено наступне: Орендодавець на підставі рішення Київської міської ради від 28.08.2008 за №175/175, за Актом приймання-передачі передає, а Орендар приймає в оренду (строкове платне користування) земельну ділянку (п.1.1); Об'єктом оренди відповідно до цього Договору є Земельна ділянка з наступними характеристиками: місце розташування - вул. Червонопрапорна, 34 (тридцять чотири) у Голосіївському районі м. Києва; розмір - 57 124 (п'ятдесят сім тисяч сто двадцять чотири) кв. м.; цільове призначення - для реконструкції існуючих будівель для розміщення офісних, торговельних і складських приміщень: кадастровий номер: - 8000000000:82:414:0105 (п.2.1);

Відповідно до витягу з технічної документації №Ю-23770/2008 Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) від 04.12.2008 року №1009 нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 82 839 058 (вісімдесят два мільйони вісімсот тридцять дев'ять тисяч п'ятдесят вісім) грн. 54 коп. (п.2.2);

Договір укладено на 10 (десять) років (п.3.1);

Визначена цим Договором орендна плата за Земельну ділянку становить платіж, який Орендар самостійно розраховує та вносить Орендодавцеві за користування Земельною ділянкою у грошовій формі (п.4.1);

Річна орендна плата за Земельну ділянку встановлюється у розмірі 4 (чотирьох) відсотків від її нормативної грошової оцінки. Обчислення розміру орендної плату за земельну ділянку здійснюється з урахуванням цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством. (п.4.2);

Зміна нормативної грошової оцінки Земельної ділянки та її індексація проводиться без внесення змін та доповнень до цього Договору у порядку та у випадках, передбачених законодавством України. (п.4.6);

Передача Земельної ділянки здійснюється за Актом приймання-передачі об'єкта оренди в день державної реєстрації цього Договору. (п.6.1)

Вказаний договір земельної ділянки від 16.02.2009, зареєстровано Головним управлінням земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), про що зроблено запис від 13 березня 2009 року за №79-6-00692 у книзі записів державної реєстрації.

Згідно статті 288 розділу ХІІІ Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI, підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які укладають договори оренди землі, повинні до 1 лютого подавати контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік, та інформувати відповідний контролюючий орган про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни.

Платником орендної плати є орендар земельної ділянки.

Об'єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду.

Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.

Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу: не може бути меншою: для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом; для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом; не може перевищувати: для земельних ділянок, наданих для розміщення, будівництва, обслуговування та експлуатації об'єктів енергетики, які виробляють електричну енергію з відновлюваних джерел енергії, включаючи технологічну інфраструктуру таких об'єктів (виробничі приміщення, бази, розподільчі пункти (пристрої), електричні підстанції, електричні мережі), - 3 відсотки нормативної грошової оцінки; для земельних ділянок, які перебувають у державній або комунальній власності та надані для будівництва та/або експлуатації аеродромів - чотирикратний розмір земельного податку, що встановлюється цим розділом; для інших земельних ділянок, наданих в оренду, - 12 відсотків нормативної грошової оцінки;

Згідно, з Статтею 289 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI (зі зміна та доповненнями) для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок.

Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин здійснює управління у сфері оцінки земель та земельних ділянок.

Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин за індексом споживчих цін за попередній рік щороку розраховує величину коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель, на який індексується нормативна грошова оцінка сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення за станом на 1 січня поточного року, що визначається за формулою: Кі = [І - 10] : 100, де І - індекс споживчих цін за попередній рік.

У разі якщо індекс споживчих цін не перевищує 110 відсотків, такий індекс застосовується із значенням 110.

Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель.

Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації не пізніше 15 січня поточного року забезпечують інформування центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, і власників землі та землекористувачів про щорічну індексацію нормативної грошової оцінки земель.

Правові засади проведення оцінки земель визначені в Законі України «Про оцінку земель» від 11 грудня 2003 року N 1378-IV, яким крім іншого визначено наступне:

- дата оцінки земельної ділянки - дата (число, місяць та рік), на яку проводиться оцінка земельної ділянки та визначається її вартість. Для нормативної грошової оцінки земельної ділянки - дата, вказана в технічній документації;

- нормативна грошова оцінка земельних ділянок - капіталізований рентний дохід із земельної ділянки, визначений за встановленими і затвердженими нормативами.

Статтею 13 Закону України «Про оцінку земель» визначені обов'язкові випадки проведення грошової оцінки земельних ділянок.

Так, згідно даної статті нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться у разі: визначення розміру земельного податку; визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.

За нормами статті 18 Закону України «Про оцінку земель», нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться відповідно до державних стандартів, норм, правил, а також інших нормативно-правових актів на землях усіх категорій та форм власності.

Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться: розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення - не рідше ніж один раз на 5-7 років; розташованих за межами населених пунктів земельних ділянок сільськогосподарського призначення - не рідше ніж один раз на 5-7 років, а несільськогосподарського призначення - не рідше ніж один раз на 7-10 років.

Відповідно до статті 20 Закону України «Про оцінку земель», дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.

Механізм нормативної грошової оцінки земельних ділянок сільськогосподарського призначення та населених пунктів визначений в Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затвердженому Наказом Держкомзему України, Мінагрополітики України, Мінбудархітектури України, Української академії аграрних наук 27.01.2006 № 18/15/21/11, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 5 квітня 2006 р. за № 388/12262 (надалі - Порядок №18), в якому вказано, що нормативна грошова оцінка земель використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва, а також під час розроблення показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.

Згідно розділу 3 «Нормативна грошова оцінка земель населених пунктів» Порядку №18, в основі нормативної грошової оцінки земель населених пунктів лежить капіталізація рентного доходу, що отримується залежно від місця розташування населеного пункту в загальнодержавній, регіональній і місцевій системах виробництва та розселення, облаштування його території та якості земель з урахуванням природно-кліматичних та інженерно-геологічних умов, архітектурно-ландшафтної та історико-культурної цінності, екологічного стану, функціонального використання земель.

Населені пункти включають землі всіх категорій за основним цільовим призначенням, які розташовуються в їх адміністративних межах.

Коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф) (додаток 1, табл. 1.1), ураховує відносну прибутковість видів економічної діяльності.

Віднесення земель до категорії земель за функціональним використанням провадиться згідно з Інструкцією з заповнення державної статистичної звітності з кількісного обліку земель (форми NN 6-зем, 6а-зем, 6б-зем, 2-зем, затвердженою наказом Держкомстату України від 05.11.98 N 377, зареєстрованою в Мін'юсті України 14.12.98 за N 788/3228, відповідно до видів економічної діяльності, зазначених у довідках, що надають юридичним особам органи державної статистики.

Коефіцієнт функціонального використання для земельних ділянок змішаного використання визначається як середньозважене (за площею) значення коефіцієнтів функціонального використання окремих частин земельної ділянки змішаного використання. Підставою для виділення частин земельної ділянки різного функціонального використання є виключно затверджені дані інвентаризації земельної ділянки та землеустрою.

Відповідно до наказу № 3-к ТОВ «Господарник» від 10.10.2003 року та протоколу № 14 зборів Учасників ТОВ «Господарник» від 10.10.2003, прийнято рішення призначити директором ТОВ «Господарник» ОСОБА_8 . Згідно з наказом № 3-к від 10.10.2003 ОСОБА_8 призначений на посаду директора ТОВ «Господарник», який обіймав вищевказану посаду до 08.01.2014. Головним бухгалтером ТОВ «Господарник» є ОСОБА_10 , яка призначена на посаду головного бухгалтера згідно наказу директора ТОВ «Господарник» ОСОБА_8 №35-к від 19.07.2013 року.

Права та обов'язки директора ТОВ «Господарник» визначені п. 11.18 розділу 11 Статуту підприємства, який затверджено протоколом № 18 від 27 квітня 2005 року: Відповідно до п. 11.18 розділу 11 Статуту підприємства директор:видає накази, розпорядження, інші акти з питань, що входять до його компетенції; організовує реалізацію програми діяльності Товариства, рішень Загальних зборів учасників; виступає від імені Товариства та презентує його в стосунках з державними органами, іншими юридичними та приватними особами, як українськими так і іноземним; визначає умови укладання Товариством угод або надання йому платних послуг партнерами, вирішує питання, пов'язані з укладанням правочинів, договорів, угод, контрактів, укладає без доручення від імені Товариства правочини, з дотриманням вимог та обмежень встановлених Статутом, та забезпечує їх виконання з обмеженнями встановленими Статутом та рішеннями Загальних зборів учасників; видає доручення/довіреності/, відкриває розрахункові та інші рахунки Товариства, є розпорядником належних Товариству майна та коштів; приймає рішення про пред'явлення від імені Товариства претензій та позовів у відповідності до чинного законодавства України; здійснює безпосереднє керівництво працівниками виконавчого апарату Товариства, забезпечує належні умови для їх роботи, контролює належне виконання ними своїх функціональних обов'язків та дотримання ними виконавчої дисципліни і трудового розпорядку; вживає необхідні заходи для збереження і належного використання майна та коштів Товариства; у встановленому законом порядку звітує про діяльність Товариства перед державними органами; вирішує інші питання діяльності Товариства, за винятком віднесених до виключної компетенції Загальних зборів учасників.

Відповідно до Статуту ТОВ «Господарник» директор ОСОБА_8 , зобов'язаний здійснювати управління всіма видами діяльності Товариства, вирішувати питання організації виробництва, постачання, збуту, фінансування, розрахунків, обліку та звітності.

Таким чином, ОСОБА_8 , в період часу з 10.10.2003 по 08.01.2014, будучи директором ТОВ «Господарник» виконував організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції, у зв'язку з чим є службовою особою Товариства.

Будучи службовою особою директором ТОВ «Господарник» ОСОБА_8 , у відповідності до вимог Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» № 966-XIV від 16.07.1999 року (із змінами та доповненнями), вимогами інших законодавчих актів, що регулюють питання оподаткування господарської діяльності в Україні, директор несе відповідальність за правильне ведення бухгалтерської та податкової звітності підприємства та результатів його роботи, повне відображення в обліку за відповідні звітні періоди доходів і витрат підприємства, а також за своєчасне нарахування та сплату в повному обсязі податків та обов'язкових зборів в державний бюджет України.

Так, директор ТОВ «Господарник» ОСОБА_8 , усвідомлюючи, що відповідно до своїх службових обов'язків, саме він зобов'язаний забезпечити належний контроль за фінансово-господарською діяльністю підприємства і вірним фіксуванням фактів здійснення всіх господарських операцій у первинних документах та правильне ведення бухгалтерського і податкового обліків, складання та подачу достовірної податкової звітності підприємства, а також повноту та своєчасність нарахування і сплати встановлених законом податків та інших обов'язкових платежів до бюджетів і державних цільових фондів, що передбачено нормами законодавчих актів України, які регулюють порядок здійснення фінансово-господарської діяльності суб'єктами підприємництва, а саме: - п.п.16.1.2, п.п.16.1.3, п.п.16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України, якими встановлено, що платник податків зобов'язаний: вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів; подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи; - п. 3 ст. 8 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» за № 996-XIV від 16.07.1999 із змінами і доповненнями, яким встановлено, що відповідальність за організацію бухгалтерського обліку та забезпечення фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій у первинних документах, збереження оброблених документів, регістрів і звітності протягом встановленого терміну, але не менше трьох років, несе власник (власники) або уповноважений орган (посадова особа), який здійснює керівництво підприємством відповідно до законодавства та установчих документів;- п. 6 ст.8 цього ж Закону, яким визначено, що керівник підприємства зобов'язаний створити необхідні умови для правильного ведення бухгалтерського обліку, забезпечити неухильне виконання всіма підрозділами, службами та працівниками, причетними до бухгалтерського обліку, правомірних вимог бухгалтера щодо дотримання порядку оформлення та подання до обліку первинних документів;- п. 8 ст.8 цього ж Закону, яким передбачено, що відповідальність за несвоєчасне складання первинних документів і регістрів бухгалтерського обліку та недостовірність відображених у них даних несуть особи, які склали та підписали ці документи; - ст.67 Конституції України - обов'язок сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом; Таким чином, ОСОБА_8 , у період з 1 січня по 8 січня 2014 року, будучи директором ТОВ «Господарник», виконував організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції, у зв'язку з чим є службовою особою Товариства.

Директор ТОВ «Господарник» ОСОБА_8 діючи за попередньою змовою з ОСОБА_10 усвідомлюючи покладену на нього відповідальність та передбачаючи можливість настання суспільно-небезпечних наслідків у вигляді ненадходження до бюджету грошових коштів в особливо великих розмірах та бажаючи їх настання, шляхом незаконного заниження податкового зобов'язання по платі за землю (орендна плата) використали недійсну нормативно грошову оцінку земельної ділянки, вчинила інкриміноване йому умисне ухилення від сплати податку в особливо великих розмірах.

Директор ТОВ «Господарник» ОСОБА_8 діючи за попередньою змовою з ОСОБА_10 усвідомлюючи покладену на нього відповідальність та передбачаючи можливість настання суспільно-небезпечних наслідків у вигляді ненадходження до бюджету грошових коштів в особливо великих розмірах та бажаючи їх настання, шляхом незаконного заниження податкового зобов'язання по платі за землю (орендна плата) використали недійсну нормативно грошову оцінку земельної ділянки, вчинила інкриміноване йому умисне ухилення від сплати податку в особливо великих розмірах.

Так, 8 січня 2014 року, точний час встановити неможливо, головний бухгалтер ТОВ «Господарник» ОСОБА_10 за попередньою змовою з ОСОБА_8 , під час складання податкової декларації ТОВ «Господарник» з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2014 рік № 9008168604 у Голосіївському районі м. Києва, діючи з метою умисного ухилення від сплати податку в особливо великих розмірах, занизала податкове зобов'язання по сплати за землю(орендна плати) розрахувавши її відповідно до витягу з технічної документації №Ю-27050/2009 про нормативну грошову оцінку земельної ділянки (кадастровий №8000000000:82:414:0105) датований 2009 роком (число та місяць не зазначені) нормативна грошова оцінка розрахована на площу земельної ділянки 57 124 кв.м., що розташована за адресою: м. Київ, район Голосіївський, вул. Червонопрапорна, 34 для ТОВ «Господарник», з функціональним використанням - інші землі: зайняті поточним та відведені під майбутнє будівництво який був дійсним до 01.10.2012. При цьому, ОСОБА_10 усвідомлювала, що не може розраховувати податок користуючись витягом з технічної документації №Ю-27050/2009 про нормативну грошову оцінку земельної ділянки (кадастровий №8000000000:82:414:0105), нормативна грошова оцінка земельної ділянки площею 57 124 кв.м. за адресою АДРЕСА_1 в розмірі 19 086 119,09 грн. який діяв до 01.10.2012 р.

Нормативно грошова оцінка за витягом №Ю-27050/2009 земельної ділянки площею 57 124 кв.м. за адресою м. Київ, район Голосіївський, вул. Червонопрапорна, 34 є меншою за нормативну грошову оцінку за витягом №Ю-23770/2008, у зв'язку з застосуванням іншого коефіцієнту на функціональне використання землі. А саме, в розмірі - 0,5 як інші землі, тоді як за витягом №Ю-23770/2008 - коефіцієнт на функціональне використання землі - 2,5, як землі комерційного використання.

Разом з тим, директор ТОВ «Господарник» ОСОБА_8 та головний бухгалтер ТОВ «Господарник» ОСОБА_10 достовірно розуміли, що відповідно до витягу з технічної документації №Ю-23770/2008 про нормативну грошову оцінку земельної ділянки (кадастровий №8000000000:82:414:0105) датований 2008 роком (число та місяць не зазначені) нормативна грошова оцінка розрахована на площу земельної ділянки 57 124 кв.м., що розташована за адресою: м. Київ, район Голосіївський, вул. Червонопрапорна, 34 для ТОВ «Господарник», з функціональним використанням - землі комерційного призначення. Так, відповідно до витягу з технічної документації №Ю-23770/2008 про нормативну грошову оцінку земельної ділянки (кадастровий №8000000000:82:414:0105) датованому 2008 роком, нормативна грошова оцінка даної земельної ділянки становила 82 839 058,54 грн. та розрахована виходячи з наступного: 57 124 кв.м. х 397,37 грн./кв.м. х 2,50 х 1,42 х 1,028 = 82 839 058,54 грн., де: 57 124 кв.м. - загальна площа земельної ділянки; 2,50 - коефіцієнт на функціональне використання землі; 1,42 - узагальнюючий локальний коефіцієнт; 1,028 - коефіцієнт індексації грошової оцінки, згідно листа Державного Агентства земельних ресурсів раїни від 10.01.08 №14-22-6/55.

Наявна довідка №Ю-38731/2013 про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки (кадастровий номер 8000000000:82:414:0105), датована 2013 роком (число та місяць не вказані), згідно з якою нормативна грошова оцінка земельної ділянки площею 57 124 кв.м. за адресою м. Київ, район Голосіївський, вул. Червонопрапорна, 34 становила 91 097 239,95 грн.

Даний розмір нормативної грошової оцінки визначений виходячи з наступних показників: 57 124 кв.м. х 397,37 грн./кв.м. х 2,50 х 1,28 х 1,028 х 1,152 х 1,059 = 91 097 239,95 грн., де: - 57 124 кв.м. - загальна площа земельної ділянки; - 2,50 - коефіцієнт на функціональне використання землі; - 1,28 - узагальнюючий локальний коефіцієнт; - 1,028 - коефіцієнт індексації грошової оцінки, згідно листа Державного Агентства земельних ресурсів раїни від 10.01.08 №14-22-6/55; - 1,152 - коефіцієнт індексації грошової оцінки, згідно листа Державного комітету України із земельних ресурсів від 09.01.2009 №14-22-6/87; - 1,059 - коефіцієнт індексації грошової оцінки, згідно листа Державного комітету України із земельних ресурсів від 11.01.2010 №641/22-6-10.

Згідно даних довідки №Ю-38731/2013 свідчить, що на відміну від даних витягу з технічної документації у №Ю-23770/2008 та витягу з технічної документації №Ю-27050/2009 де нормативна грошова оцінка визначена з врахуванням узагальнюючого локального коефіцієнту - 1,42, в довідці №Ю-38731/2013 розмір нормативної грошової оцінки визначений з врахуванням узагальнюючого локального коефіцієнту - 1,28.

Таким чином, оскільки: - нормативна грошова оцінка земельної ділянки площею 57 124 кв.м. за адресою м. Київ, район Голосіївський, вул. Червонопрапорна, 34, за витягом №Ю-27050/2009 в розмірі 19 086 119,09 грн. діяла до 01.10.2012; - термін дії нормативної грошової оцінки земельної ділянки площею 57 124 кв.м. за адресою м. Київ, район Голосіївський, вул. Червонопрапорна, 34, в розмірі 82 839 058,54 грн. за витягом №Ю-23770/2008 датованим 2008 роком, не обмежений; - згідно статті 18 Закону України «Про оцінку земель», нормативна грошова оцінка земельних ділянок розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення проводиться не рідше ніж один раз на 5-7 років; - станом на 2014 рік термін дії нормативної грошової оцінки земельної ділянки площею 57 124 кв.м. за адресою м. Київ, район Голосіївський, вул. Червонопрапорна, 34, в розмірі 82 839 058,54 грн. за витягом №Ю-23770/2008 датованим 2008 роком, становив 6 років; - згідно договору оренди земельної ділянки від 16 лютого 2009 року нормативна грошова оцінка земельної ділянки площею 57 124 кв.м. за адресою м. Київ, район Голосіївський, вул. Червонопрапорна, 34, становить 82 839 058,54 грн., а річна орендна плата за Земельну ділянку встановлюється у розмірі 4 (чотирьох) відсотків від її нормативної грошової оцінки. Обчислення розміру орендної плату за земельну ділянку здійснюється з урахуванням цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством; - відповідно до статті 20 Закону України «Про оцінку земель», дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель, то, для розрахунку розміру плати за землю (орендної плати) за земельну ділянку площею 57 124 кв.м. за адресою м. Київ, район Голосіївський, вул. Червонопрапорна, 34 за 2014 рік, приймаються дані нормативної грошової оцінки земельної ділянки в розмірі 82 839 058,54 грн. за витягом №Ю-23770/2008р. При цьому, згідно статті 289 Податкового кодексу України, нормативна грошова оцінка земельної ділянки в розмірі 82 839 058,54 грн. для визначення плати за землю (орендної плати) за 2014 рік підлягає індексації.

Відповідно, розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки площею 57 124 кв.м. за адресою м. Київ, район Голосіївський, вул. Червонопрапорна, 34, для розрахунку розміру плати за землю (орендної плати) за 2014 рік станом на 01.01.2014р. складав 101 061 000,57 грн.

Плата за землю (орендна плата) за 2014 рік складає 4 042 440,02 грн.

Таким чином, плата на землю (орендна плата) за земельну ділянку площею 57 124 кв.м. за адресою м. Київ, район Голосіївський, вул. Червонопрапорна, 34, що знаходилася у користуванні ТОВ «Господарник», згідно договору оренди земельної ділянки від 16 лютого 2009 року,) за 2014 рік становила 4 042 440,02 грн., що підтверджено висновком судово-економічної експертизи № 01/02-18 від 27.02.2018.

Продовжуючи свої злочинні дії, директор ТОВ «Господарник» ОСОБА_8 за попередньою змовою з головним бухгалтером ТОВ «Господарник» ОСОБА_10 , діючи з метою ухилення від сплати податку, розуміючи, що витяг з технічної документації №Ю-27050/2009 про нормативну грошову оцінку земельної ділянки (кадастровий №8000000000:82:414:0105) датований 2009 роком є недійсним, з метою неправомірного заниження податкових зобов'язань по платі за землю (орендної плати) задля зменшення суми в розмірі 3 233 952,02 грн., необхідних до сплати в бюджет, ОСОБА_10 склала податкову декларацію ТОВ «Господарник» з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2014 рік № 9008168604 у Голосіївському районі м. Києва відобразивши у графі 2.1.7 суму в розмірі 808 488 грн., чим порушила ст. 286 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI (зі зміна та доповненнями). Після чого, ОСОБА_10 з метою ухилення від сплати податку, перебуваючи за адресою знаходження ТОВ «Господарник», на підставі недійсних документів, які містять завідомо неправдиві відомості, щодо суми сплати за землю (орендна плата), реалізуючи до кінця свій злочинний умисел спрямований на ухилення від сплати податку підприємством, підписала її шляхом накладення свого електронного цифрового підпису. В подальшому, ОСОБА_10 надала вищеописану декларацію для погодження директору ТОВ «Господарник» ОСОБА_8 , який погодив її своїм електронним підписом, тим самим завершив усі дії направлені на ухилення від сплати податку та надавши податковій декларації обов'язкові реквізити та закінчив її складання, а отже підтвердив достовірність інформації поданій в них, яка не відповідала дійсності.

В подальшому, 19.02.2014 головний бухгалтер ТОВ «Господарник» ОСОБА_10 для завершення усіх дій направлених на ухилення від сплати податку, знаходячись в невстановленому місці, подала за допомогою засобів електронного зв'язку податкову декларацію ТОВ «Господарник» з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2014 рік № 9008168604 у Голосіївському районі м. Києва до ДПІ у Голосіївському районні ГУ ДФС у м. Києва, в якій містилися неправдиві відомості про заниження податкових зобов'язань по платі за землю (орендної плати) у сумі 3 233 952, 02 грн., що призвело до фактичного ненадходження до бюджету за вказаний період коштів на зазначену суму, яка у п'ять тисяч рахві перевищує встановлений законом України неоподаткований мінімум доходів громадян, який на момент скоєння злочину становив 609 грн., що є особливо великим розміром.

30.07.2018 ОСОБА_8 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212, ч. 1 ст. 366 КК України,

Слідчий та прокурор в судовому засіданні, клопотання підтримали та просили його задовольнити.

Захисники та підозрюваний в судовому засіданні заперечували проти задоволення клопотання. Просили врахувати при вирішенні клопотання, що підозрюваний, має постійне місце проживання в м. Києві, стійкі соціальні зв'язки,

Крім того, сторона захисту зазначила, що клопотання взагалі не обґрунтоване, прокурором та слідчим не наведено ризиків передбачених ч. 1 ст. 177 КПК України.

Вислухавши доводи учасників судового розгляду та дослідивши клопотання та надані копії документів, слідчий суддя приходить до наступного.

Ч. 3 та ч. 5 ст. 132 КПК України передбачено, що під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються та довести, що: існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора; може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.

Відповідно до ч. 2 ст. 177 КПК України, підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені ч. 1 ст. 177 КПК України. Слідчий, прокурор не мають права ініціювати застосування запобіжного заходу без наявності для цього підстав, передбачених КПК України.

В судовому засіданні прокурор та слідчий не довели наявність обґрунтованої підозри відносно ОСОБА_8 .

Також, при розгляді даного клопотання було встановлено, що саме клопотання містить розбіжності з доданими до клопотання додатками, а саме містить суперечливі відомості про обставини вчиненого кримінального правопорушення.

При вирішенні питання про обрання запобіжного заходу, крім наявності ризиків, зазначених у ст. 177 КПК України, слідчий суддя на підставі наданих сторонами кримінального провадження матеріалів оцінює в сукупності всі обставини, у тому числі: вагомість наявних доказів про вчинення підозрюваним кримінального правопорушення, тяжкість покарання, що загрожує відповідній особі у разі визнання підозрюваного винуватим у кримінальному правопорушенні, у вчиненні якого він підозрюється; вік та стан здоров'я підозрюваного; міцність соціальних зв'язків підозрюваного в місці його постійного проживання, у тому числі наявність у нього родини й утриманців; наявність у підозрюваного постійного місця роботи; репутацію підозрюваного; майновий стан; наявність судимостей; дотримання підозрюваним умов застосованих запобіжних заходів, якщо вони застосовувались раніше; наявність обґрунтованої підозри; розмір майнової шкоди, у завданні якої підозрюється, або розмір доходу в отриманні якого в наслідок вчинення кримінального правопорушення підозрюється, а також вагомість наявних доказів, якими обґрунтовуються відповідні обставини.

З огляду на вище викладене, клопотання не підлягає задоволенню, так як не відповідає вимогам ст. ст. 132, 177 КПК України.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 176, 183, 184, 376 КПК України, -

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотанні слідчого СУ ФР ДПІ у Дніпровському районі ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_7 в межах кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за № 32016100040000033 від 06.07.2018 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212, ч. 1 ст. 366 КК України, про обрання запобіжного заходу у виді застави підозрюваному ОСОБА_8 - відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: