Справа № 390/1203/18
Провадження №2/390/711/18
про залишення позовної заяви без руху
"06" серпня 2018 р. Суддя Кіровоградського районного суду Кіровоградської області Пасічник Д.І., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2, про розірвання шлюбу,
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою до ОСОБА_2, про розірвання шлюбу, проте позовна заява подана з порушенням вимог ст.177 ЦПК України, а саме не сплачено судовий збір.
Згідно ч.4 ст.177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання до суду фізичною особою позовної заяви про розірвання шлюбу становить 0,4 розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 704,80 грн.
Вивченням матеріалів позовної заяви встановлено, що вона не містить документу, що підтверджує сплату судового збору в сумі 704,80 грн., або документу про звільнення від його сплати. Однак, позивач просить у позовній заяві зменшити розмір судового збору за подання вказаного позову на 50%, оскільки ОСОБА_1 являється одинокою матір'ю, яка має дитину віком до чотирнадцяти років. На підтвердження вказаної інформації ОСОБА_1 надала витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до ч.1 ст.135 СК України, де зазначено відомості щодо ОСОБА_1, як матері та ОСОБА_3
Відповідно до п.2 (в) ч.1 та ч.2 ст.8 Закону України «Про судовий збір» враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: позивачами є, зокрема одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Проаналізовавши матеріалів позовної заяви судом встановлено, що згідно свідоцтва про народження серія І-ОЛ №137409, актовий запис №31, батьком ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, вказано ОСОБА_4 Проте, ОСОБА_1 не долучено до позовної заяви жодного документу на підтвердження того, що донька проживає разом з нею та перебуває на її утриманні. Також до позовної заяви не долучено будь-яких документів про майновий стан позивача.
Відповідно ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання позивачем ухвали.
Таким чином, вважаю необхідним залишити позовну заяву без руху та надати позивачу час для усунення недоліків, які викладено у мотивувальній частині ухвали.
Керуючись ст.ст.175, 176, 177, 185 ЦПК України,
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, про розірвання шлюбу - залишити без руху.
Повідомити позивачу у строк не більше 10 днів з дня отримання ухвали усунути зазначені недоліки заяви, а саме: подати до суду підтвердження про сплату судового збору в розмірі 704 грн. 80 коп., або подати до суду підтвердження про сплату судового збору в розмірі 352 грн. 40 коп., що складає 50%, та довідку про склад сім'ї, а також документи про майновий стан позивача.
Роз'яснити позивачу, що в разі не усунення недоліків в зазначений вище строк заява буде вважатися неподаною та їй повернута, що не позбавляє її права повторного звернення до суду із заявою на загальних підставах.
Ухвала суду оскарженню не підлягає.
Суддя «підпис»
З оригіналом згідно
Суддя Кіровоградського районного суду
Кіровоградської області ОСОБА_5