Ухвала від 17.08.2018 по справі 826/12574/18

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

УХВАЛА

про повернення судового збору

17 серпня 2018 року № 826/12574/18

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Кузьменко А.І., розглянувши заяву представника позивача Фірми «Т.М.М.» - товариства з обмеженою відповідальністю про повернення судового збору в адміністративній справі

за позовом Фірми «Т.М.М.» - товариства з обмеженою відповідальністю

до третя особаВідділу примусового виконання рішень Департаменту виконавчої служби Міністерства юстиції України Публічне акціонерне товариство «Укрсоцбанк»

провизнання дій неправомірними, визнання недійсним звіту про оцінку майна та зупинення стягнення

ВСТАНОВИВ:

Фірма «Т.М.М.» - товариство з обмеженою відповідальністю (далі по тексту - позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Відділу примусового виконання рішень Департаменту виконавчої служби Міністерства юстиції України (далі по тексту - відповідач), третя особа - Публічне акціонерне товариство «Укрсоцбанк», в якому просить:

- визнати неправомірними дії державного виконавця по проведенню оцінки майна відповідно до звіту від 17 липня 2018 року про оцінку майна, що належить Фірмі «Т.М.М.» - Товариство з обмеженою відповідальністю, а саме, квартири №114 загальною площею 749,9 кв.м, що розташована за адресою: місто Київ, вулиця Провіантська, будинок 3;

- визнати недійсним звіт про оцінку майна Фірми «Т.М.М.» - Товариство з обмеженою відповідальністю, складеного 17 липня 2018 року щодо майна: квартири №114 загальною площею 749,9 кв.м, що розташована за адресою: місто Київ, вулиця Провіантська, будинок 3.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 15 серпня 2018 року відкрито провадження в адміністративній справі та призначено підготовче засідання.

14 серпня 2018 року Фірмою «Т.М.М.» - товариством з обмеженою відповідальністю подано заяву про забезпечення позову шляхом зупинення стягнення на підставі виконавчого напису №7858 від 20 грудня 2017, вчиненого приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Осипенко Дмитром Олеговичем та зупинити реалізацію нерухомого майна в Державному підприємстві «СЕТАМ», а саме: квартири №114 загальною площею 749,9 кв.м, що розташовані за адресою: місто Київ, вулиця Провіантська, будинок 3 (вулиця Г. Тимофєєвої).

14 серпня 2018 року представником Фірми «Т.М.М.» - товариства з обмеженою відповідальністю через канцелярію Окружного адміністративного суду міста Києва подано заяву про повернення надміру сплаченого розміру судового збору.

В обґрунтування вказаної заяви представник позивача послався на те, що ним помилково сплачено судовий збір за звернення до адміністративного суду із заявою про забезпечення позову у розмірі, більшому ніж встановлено законом, а саме сплачено на 1058,00 грн більше, ніж було необхідно.

Розглянувши заяву представника Фірми «Т.М.М.» - товариства з обмеженою відповідальністю про повернення судового збору, Окружний адміністративний суд міста Києва встановив наступне.

У відповідності до частин 1 та 2 статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.

Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Частиною 1 статті 143 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі зменшення розміру позовних вимог або внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом.

Частиною 2 статті 7 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що у випадках, установлений пунктом 1частини 1 цієї статті, судовий збір повертається в розмірі переплаченої суми; в інших випадках, установлених частиною першою цієї статті, - повністю.

Повернення сплаченої суми судового збору здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади із забезпеченням реалізації державної фінансової політики (частина 5 статті 7 Закону України «Про судовий збір»).

Так, у відповідності до підпункту 6 пункту 3 частини 4 статті 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду заяви про забезпечення доказів або позову, заяви про видачу виконавчого документа на підставі рішення іноземного суду, заяви про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового збору ставка судового збору становить 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Статтею 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2018 рік» установлена у 2018 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі для працездатних осіб з 1 січня 2018 року - 1762 гривень.

З урахуванням наведених вище положень законодавства, ставка судового збору за звернення позивача до суду з заявою про забезпечення позову становить 528,60 грн.

Як встановлено судом та вбачається з матеріалів справи, при зверненні Фірми «Т.М.М.» - товариства з обмеженою відповідальністю до Окружного адміністративного суду міста Києва із заявою про забезпечення позову останнім сплачено судовий збір 1587,00 грн, про що свідчить наявне в матеріалах справи платіжне доручення №9692150530 від 13 серпня 2018 року.

За таких обставин та враховуючи те, що ставка судового збору за звернення до адміністративного суду із заявою про забезпечення позову у грошовому еквіваленті становить 528,60 грн, а також з урахуванням того, що судом встановлено та підтверджується матеріалами справи, що позивачем сплачено судовий збір в більшому розмірі, ніж встановлено законом на загальну суму 1 058,40 грн, суд приходить до висновку про наявність правових підстав для задоволення заяви представника позивача про повернення переплаченої суми судового збору у розмірі 1 058,40 гривень.

Керуючись пунктом 1 частини 1 статті 7, частинами 2 та 5 статті 7 Закону «Про судовий збір», частинами 1, 2 статті 132, статтями 143, 241-243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, суд -

УХВАЛИВ:

1. Заяву представника Фірми «Т.М.М.» - товариства з обмеженою відповідальністю про повернення судового збору задовольнити.

2. Повернути Фірмі «Т.М.М.» - товариству з обмеженою відповідальністю (04116, місто Київ, вулиця Провіантська, будинок 3,код ЄДРПОУ 14073675) через відповідний орган Державної казначейської служби України судовий збір в сумі 1 058 (одна тисяча п'ятдесят вісім) гривень 40 копійок, який сплачений на наступні платіжні реквізити: отримувач коштів - УК у Печерському районі/Печерський район, код отримувача (код ЄДРПОУ) - 38004897, рахунок отримувача - 34310206084021, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) - 899998, код класифікації доходів бюджету - 22030101, згідно платіжного доручення №9692150530 від 13 серпня 2018 року.

Ухвала в частині, що стосується інтересів позивача, набирає законної сили згідно статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Суддя А.І. Кузьменко

Попередній документ
75927395
Наступний документ
75927397
Інформація про рішення:
№ рішення: 75927396
№ справи: 826/12574/18
Дата рішення: 17.08.2018
Дата публікації: 21.08.2018
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Окружний адміністративний суд міста Києва
Категорія справи: