Ухвала від 15.08.2018 по справі 826/17538/17

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

УХВАЛА

про залишення позову без розгляду

15 серпня 2018 року м. Київ№ 826/17538/17

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Маруліної Л.О., за участі секретаря судового засідання Яцеленко Ю.О., представника відповідача Лисак Л.В. (довіреність від 22.11.2017 року №220/373/д), розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання позивача про залишення позову без розгляду в адміністративній справі

за позовомОСОБА_1

доМіністерства оборони України

про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії ,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Міністерства оборони України, в якому просить визнати протиправним та скасувати підпункт 37.1.1. пункту 37.1 Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних сил України та деяким іншим особам, затвердженої наказом Міністра оборони України від 12.06.2008 року, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 14.07.2008 року за №638/15329 (далі - Інструкція), в частині “але не більше ніж за один місяць з дня одержання військовою частиною наказу чи письмового повідомлення про звільнення (з урахуванням пункту 37.2 цієї Інструкції)”.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 04.01.2018 року залишено позовну заяву без руху. Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 09.02.2018 року позовну заяву повернуто, оскільки позивачем не усунуто недоліки позовної заяви.

Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 05.04.2018 року ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 09.02.2018 року скасовано та направлено справу для продовження розгляду до суду першої інстанції.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 19.06.2018 року прийнято справу до провадження судді Маруліної Л.О. та призначено до розгляду в порядку загального провадження в підготовчому судовому засіданні 15.08.2018 року.

Через канцелярію суду 13.08.2018 року позивачем подано клопотання про залишення позову без розгляду.

У судове засідання 15.08.2018 року прибув представник відповідача. Позивач не прибув, явку свого представника не забезпечив.

На підставі частини першої статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України судом ухвалено проводити підготовче засідання за даної явки.

Судом повідомлено про надходження клопотання позивача від 13.08.2018 року про залишення позову без розгляду, з огляду на що, судом дане клопотання поставлено на обговорення в підготовчому судовому засіданні.

Відповідач проти задоволення клопотання не заперечував.

Заслухавши думку представника відповідача, вирішуючи заяву, суд виходить з наступного.

Відповідно до пункту 5 частини першої статті 240 Кодексу адміністративного судочинства України (далі також - КАС України) суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду, якщо надійшла заява позивача про залишення позову без розгляду.

Заява про залишення позову без розгляду може бути подана лише до початку розгляду справи по суті (частина друга цієї ж статті).

Ознайомившись із заявою позивача про залишення позову без розгляду, дослідивши матеріали справи, суд зазначає наступне.

Загальні вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання визначаються частиною першою статті 167 КАС України, частиною другою якої встановлюється, що якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.

Надаючи оцінку клопотанню представника позивача на предмет дотримання вимог частини першої статті 167 КАС України, суд приходить до висновку про відсутність підстав для залишення заяви позивача без розгляду або для відмови у прийнятті такої заяви.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про залишення позову без розгляду, оскільки подання такої заяви є диспозитивним правом позивача, яке реалізовано у передбачені КАС України строки.

Згідно з частиною першою статті 132 КАС України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.

Відповідно до частини п'ятої статті 240 КАС України в ухвалі про залишення позову без розгляду можуть бути вирішені питання про розподіл між сторонами судових витрат, про повернення судового збору з бюджету.

Пунктом 4 частини першої статті 7 Закону України від 08.07.2011 р. №3674-VI “Про судовий збір” (із змінами і доповненнями) передбачено, що сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду у разі залишення заяви або скарги без розгляду (крім випадків, якщо такі заяви або скарги залишені без розгляду у зв'язку з повторним неприбуттям або залишенням позивачем судового засідання без поважних причин та неподання заяви про розгляд справи за його відсутності, або неподання позивачем витребуваних судом матеріалів, або за його заявою (клопотанням).

Оскільки позивача відповідно до пункту 13 частини першої статті 5 Закону України "Про судовий збір" від сплати судового збору звільнено як учасника бойових дій, що підтверджено копією посвідченні серія НОМЕР_1 від 14.03.2016 року, долученого до матеріалів адміністративного позову, питання повернення судового збору вирішенню не підлягає.

Враховуючи зазначене, суд дійшов до висновку про наявність підстав для залишення позову без розгляду відповідно до пункту 5 частини першої статті 240 КАС України.

Керуючись статтями 3, 47, 166, 167, пунктом 5 частини першої статті 240, частиною п'ятою статті 240, статтями 241-243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

УХВАЛИВ:

1. Заяву позивача про залишення позову без розгляду задовольнити.

2. Залишити адміністративний позов ОСОБА_1 без розгляду.

Ухвала набирає законної сили відповідно до ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки, встановлені ст.ст.293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України з урахуванням підпункту 15.5 пункту 15 частини першої Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України в редакції згідно з Законом України від 3 жовтня 2017 року № 2147-VIII.

Суддя Л.О. Маруліна