Ухвала від 17.08.2018 по справі 813/2678/18

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа № 813/2678/18

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

17 серпня 2018 року

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Москаль Р.М. перевірив матеріали позовної заяви Головного управління Держпраці у Львівській області до державного підприємства «Львіввугілля» в особі відокремленого підрозділу «Шахта «Межирічанська» про застосування заходів реагування щодо державного нагляду,

ВСТАНОВИВ:

25.06.2018 на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Головного управління Держпраці у Львівській області до державного підприємства «Львіввугілля» в особі відокремленого підрозділу «Шахта «Межирічанська» з вимогою застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до ДП «Львіввугілля» в особі відокремленого підрозділу «Шахта «Межирічанська», а саме - заборонити експлуатацію підйомного пристрою КЕД-7 у підземній гараж-зарядній та підземного локомотива АМ8Д № 3, до усунення зазначених у позовній заяві порушень.

Ухвалою від 26.06.2018 суддя залишив цю позовну заяву без руху та надав позивачу десятиденний строк з дня одержання цієї ухвали для усунення виявлених недоліків позовної заяви. Копія ухвали вручена позивачу 03.07.2018, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення. В межах строку, наданого для усунення недоліків позовної заяви, Головне управління Держпраці у Львівській області подало заяву від 10.07.2018 № 6504/2/07-07, просило суд продовжити строк виконання ухвали суду від 26.06.2018 до отримання управлінням бюджетного фінансування, необхідного для сплати судового збору. Ухвалою від 16.07.2018 суддя продовжив позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви до 12.08.2018. Копія ухвали вручена позивачу 23.07.2018, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.

Згідно з пунктом 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк. Відповідно до частин п'ятої, шостої статті 169 КАС України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду не пізніше п'яти днів з дня закінчення строку на усунення недоліків. Про повернення позовної заяви суд постановляє ухвалу.

Позивач вимог ухвали суду про залишення позовної заяви без руху не виконав. заяви. Станом на 17.08.2018 від позивача до суду не надходило поштових відправлень по цій справі. Також від позивача не надходило повідомлень про наявність поважних причин, що ускладнюють чи унеможливлюють виконання ухвали суду про залишення позовної заяви без руху у встановлений для цього строк.

Отже, позивач у встановлений строк не виконав вимоги ухвали суду про залишення позовної заяви без руху, тому позовну заяву слід повернути.

Керуючись ст.ст. 169, 241, 243, 248, 256, 294, 295, пп. 15.5 п.15 розділу VII «Перехідні положення» КАС України, суддя -

УХВАЛИВ:

повернути позовну заяву Головного управління Держпраці у Львівській області до державного підприємства «Львіввугілля» в особі відокремленого підрозділу «Шахта «Межирічанська» про застосування заходів реагування щодо державного нагляду і додані до неї документи позивачу.

Роз'яснити позивачу, що повернення позовної заяви не позбавляє його права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання. Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги у п'ятнадцятиденний строк з дати складання ухвали.

Суддя Москаль Р.М.