ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"15" серпня 2018 р. справа № 809/901/18
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі судді Скільського І.І., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Калуського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області про визнання дій неправомірними та зобов'язання до вчинення дій, -
ОСОБА_1 (надалі, також - позивач) звернувся в суд із позовною заявою до Калуського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області (надалі, також - відповідач), в якій просив: - визнати протиправною відмову Калуського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області щодо призначення та виплати пенсії за віком на пільгових умовах по Списку №1; - зобов'язати Калуське об'єднане управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області призначити пенсію за віком на пільгових умовах за Списком №1 з 04.05.2018 року.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем протиправно, незважаючи на наявність відповідних записів у трудовій книжці, підтверджених архівними довідками, які засвідчують стаж роботи 13 років 7 днів на посаді, включеної до списку №1, за наслідками розгляду наданої позивачем заяви про призначення пенсії на пільгових умовах, відмовлено в такому призначенні пенсії, мотивуючи тим, що відсутній необхідний пільговий стаж роботи. Вважає відмову відповідача незаконною, оскільки в період з 26.08.1988 року по 19.08.2001 року позивач працював піскострумником по очистці металу, металевих виробів і деталей сухим способом 3 розряду дільниці №3 в Ремонтно-будівельно монтажного управління №2 тресту «Калушхімремонт», що підтверджується даними трудової книжки щодо пільгового стажу роботи та архівними довідками про підтвердження трудового стажу.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду відкрито провадження у даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) (а.с.1-2).
Відповідач скористався правом на подання відзиву на позовну заяву. Представник відповідача проти заявлених позовних вимог заперечив з підстав, наведених у відзиві, який міститься в матеріалах справи (а.с.34-38). Просив суд в задоволенні позову відмовити, з урахуванням тієї обставини, що згідно поданих позивачем документів загальний стаж складає 22 роки 14 дні. Додатково вказав, що до загального стажу роботи позивача не враховано період роботи у ВАТ «Калушхімремонт» з 26.08.1988 року по 19.08.2001 року, що складає 10 років 5 місяців 11 днів у зв'язку з відсутністю уточнюючої довідки про пільговий характер роботи та зайнятість на цій посаді повний робочий день у відповідності до пункту 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого Постановою Кабінету міністрів України від 12.08.1993 року №637. На підставі наведеного ОСОБА_1 відмовлено у призначенні пенсії за віком. Просив суд в задоволенні позову відмовити.
Позивачем подано відповідь на відзив (а.с.41-42).
Суд, розглянувши справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), дослідивши в сукупності письмові докази, якими сторони обґрунтовують позовні вимоги та відзив на позов, з врахуванням правових висновків Верховного Суду встановив таке.
04.05.2018 року ОСОБА_1, у віці 50 років, звернувся до Калуського об'єднаного управління із заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах по Списку №1, оскільки позивач працював у ВАТ Калушхімремонт» (а.с.27).
08.05.2018 року Калуське об'єднане управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області листом №252/Л-15 відмовило в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах по Списку №1 з підстав недостатності пільгового стажу (а.с.28-29).
Зокрема, в зазначеному листі №252/Л-15 від 08.05.2018 відповідач вказав, що загальний стаж роботи позивача складає 22 роки 14 днів. При цьому, період роботи з 26.08.1998 по 19.08.2001 у ВАТ «Калушхімремонт», яке на даний момент є діючим підприємством, що складає 10 років 5 місяців 11 днів зарахувати до пільгового стажу роботи немає підстав, оскільки заявником не надано уточнюючу довідку про пільговий характер роботи та зайнятість на цій посаді повний робочий день як це передбачено пунктом 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого Постановою КМУ від 12.08.1993 року №637, у якій наводять відомості про періоди роботи, котрі зараховують до спеціального стажу; професію або посаду; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування, списки або їх номери, куди включають цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видано зазначену довідку, про безпосередню зайнятість на роботах, що дають право на пільгове пенсійне забезпечення, протягом не менше 80 відсотків встановленої тривалості робочого часу.
Вважаючи відмову Калуського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області в призначенні пенсії протиправною, позивач звернувся з даним позовом до суду.
Вирішуючи даний спір, суд виходив з таких мотивів та норм права.
Відповідно до вимог частини 1 статті 46 Конституції України держава гарантує право громадян на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
За приписами пункту 6 частини 1 статті 92 Конституції України основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.
Підстави надання пенсії особам за віком на пільгових умовах визначені статтею 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення». Так, відповідно до пункту «а» частини 1 статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» визначено, що на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи, працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, - за списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 25 років у чоловіків, з них не менше 10 років на зазначених роботах, і не менше 20 років у жінок, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.
За відсутності стажу роботи, встановленого абзацом першим цього пункту, у період до 1 квітня 2024 року пенсія за віком на пільгових умовах призначається за наявності стажу роботи, зокрема, з 1 квітня 2018 року по 31 березня 2019 року - не менше 22 років у чоловіків і не менше 17 років у жінок.
Працівникам, які не мають стажу роботи з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, передбаченого абзацом першим цього пункту, але мають не менше половини стажу на зазначених роботах, за наявності передбаченого загального стажу роботи пенсії за віком на пільгових умовах призначаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого абзацом першим частини першої статті 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", чоловікам - на 1 рік за кожний повний рік такої роботи.
Також, порядок призначення пенсії за віком на пільгових умовах та за вислугу років для окремих категорій працівників регламентований статтею 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Зокрема, згідно частини 1 вказаної статті, право на пенсію за віком на пільгових умовах незалежно від місця останньої роботи мають особи, які працювали на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, зазначених у частинах другій і третій цієї статті, а пенсії за вислугу років - на умовах, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Розміри пенсій для осіб, визначених цією статтею, обчислюються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону.
Вимоги щодо обов'язкових норм пільгового стажу для призначення пенсію за віком на пільгових умовах визначені також частиною 2 статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та є аналогічними вимогам, зазначеним в статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
Відповідно до статті 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Такий порядок затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 №637. Згідно пункту 1 Порядку підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.
Пунктом 3 Порядку підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлено, що за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.
За відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.
За приписами пункту 20 вказаного Порядку № 637 у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників (додаток № 5). У довідці має бути вказано: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, до якого включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка.
Разом з тим, необхідними умовами для виникнення у особи права на пенсійне забезпечення на пільгових умовах відповідно до пункту "а" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" є встановлення факту перебування особи на посаді або виконання нею робіт, що містяться у Списку №1, а також документальне підтвердження зайнятості працівника за відповідною професією за результатами атестації умов праці, яке полягає у наявності результатів атестації відповідного робочого місця за умовами праці. Документами, які підтверджують результати атестації робочого місця за умовами праці, можуть бути: карта умов праці, наказ по підприємству про затвердження переліку робочих місць, виробництв, професій і посад з пільговим пенсійним забезпеченням працівників; трудова книжка із записом про витяг із зазначеного наказу або з додатком такого витягу.
Судом встановлено, що період роботи ОСОБА_1 на посаді піскострумника по очистці металу, металевих виробів і деталей сухим способом 3 розряду дільниці №3 в Ремонтно-будівельно-монтажному управлінні №2 тресту Відкритого акціонерного товариства «Калушхімремонт» у період з 26.08.1988 року по 19.08.2001 року (13 років 7 днів) підтверджено записами у трудовій книжці БТ-І№4878830 (а.с.15), архівної довідки, виданої архівним відділом Калуської міської ради про підтвердження трудового стажу у ремонтно-будівельно-монтажному тресті «Калушхімремонт» №01.7-01/97 від 07.02.2018 (а.с.17), архівної довідки, виданої архівним відділом Калуської міської ради про підтвердження трудового стажу у ремонтно-будівельно-монтажному тресті «Калушхімремонт» №01.7-01/98 від 07.02.2018 (а.с.18), архівної довідки, виданої архівним відділом Калуської міської ради про підтвердження трудового стажу у Відкритому акціонерному товаристві «Калушхімремонт» №01.7-01/99 від 07.02.2018 (а.с.19), архівної довідки, виданої архівним відділом Калуської міської ради про підтвердження трудового стажу у Відкритому акціонерному товаристві «Калушхімремонт» №01.7-01/100 від 07.02.2018 (а.с.20), архівної довідки, виданої архівним відділом Калуської міської ради про підтвердження трудового стажу у ремонтно-будівельно-монтажному управлінні №2 тресту «Калушхімремонт» Відкритого акціонерного товариства «Калушхімремонт» №01.7-01/102 від 07.02.2018 (а.с.21), архівної довідки, виданої архівним відділом Калуської міської ради №01.7-01/103 від 07.02.2018 (а.с.22), архівної довідки, виданої архівним відділом Калуської міської ради про підтвердження трудового стажу у ремонтно-будівельно-монтажному тресті «Калушхімремонт» №01.7-01/104 від 07.02.2018 (а.с.23), наказом ВАТ «Калушхімремонт» від 29.08.19997 року за №42 «Про результати атестації робочих місць» (а.с.24).
Таким чином, судом встановлено перебування у період з 26.08.1988 року по 19.08.2001 року ОСОБА_1 на посаді піскострумника по очистці металу, металевих виробів і деталей та виконання ним робіт, що міститься у Списку №1.
Судом встановлено, що в сукупності пільговий стаж позивача складає 13 років 7 днів, як наявний стаж роботи із шкідливими і важкими умовами праці, який дає йому право на призначення пенсії на пільгових умовах, передбаченого пунктом «а» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», чоловікам після досягнення 50 років.
Оскільки ОСОБА_1 звернувся до пенсійного органу у віці 50 років, суд приходить до висновку про наявність у нього права призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до пункту «а» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» з дня звернення за пенсією - 04.05.2018 року.
Щодо доводів відповідача про те, що для призначення пенсії необхідно подати уточнюючу довідку про підтвердження трудового стажу, встановленого зразка, суд зазначає наступне.
ВАТ «Калушхімремонт» перебуває в процесі ліквідації, призначено ліквідатора, а тому суд вказує на їхню безпідставність з огляду на таке.
Відповідно до пункту 12 Порядку підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, управління Пенсійного фонду України в районі, місті, районі у місті, об'єднані управління та головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі надають заявникам допомогу у зборі необхідних документів та в отриманні через портал електронних сервісів юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи витягу з Єдиного державного реєстру в електронній формі для підтвердження стажу роботи.
Окрім цього, пунктом 7 Порядку підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, для виконання покладених на Комісію завдань їй надається право, зокрема, отримувати від заінтересованих органів інформацію, необхідну для підтвердження стажу роботи, у встановленому порядку.
Таким чином, відповідач не позбавлений можливостей самостійно вживати заходи щодо отримання будь-якої інформації, що необхідна для підтвердження стажу роботи на посадах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах.
Суд зазначає, що позивач звертався до ліквідатора ВАТ «Калушхімремонт» із проханням про видачу уточнюючої довідки про підтвердження трудового стажу для призначення пенсії (а.с.25), однак йому відмовлено у зв'язку з відсутністю таких відомостей (а.с.26).
При цьому, неможливість надати уточнюючу довідку про підтвердження трудового стажу ліквідатором ВАТ «Калушхімремонт» не може бути підставою для позбавлення права позивача на зарахування стажу роботи в зазначеному підприємстві до стажу для призначення пенсії на пільгових умовах по Списку №1.
При цьому суд зазначає, що подана позивачем відповідачу заява від 04.05.2018 року є саме заявою про призначення пенсії, за своїм змістом відповідає додатку 2 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 року №22-1.
У відповідності до статті 80 Закону України «Про пенсійне забезпечення» заява про призначення пенсії працюючим подається за місцем роботи, а непрацюючим призначення пенсій і оформлення документів для їх виплати здійснюється органами Пенсійного фонду України - за місцем проживання заявника.
Статтею 82 Закону України "Про пенсійне забезпечення" визначено, що документи про призначення пенсій розглядаються органом, що призначає пенсії, не пізніше 10 днів з дня їх надходження. Повідомлення про відмову в призначенні пенсії із зазначенням причин відмови та порядку оскарження орган, що призначає пенсії, видає або надсилає підприємству, організації або заявникові не пізніше 5 днів після винесення відповідного рішення.
Відповідно до статті 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.
Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженим Постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року №22-1 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за №1566/11846 передбачено, що орган, який призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою. Не пізніше 10 днів після надходження заяви та за наявності документів, необхідних для призначення пенсії, орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо призначення пенсії.
На підставі зазначених нормативних актів, органи Пенсійного фонду України при вирішенні питання про призначення пенсії наділені дискреційними повноваженнями, при цьому при наявності звернення особи за призначенням пенсії суб'єкт владних повноважень повинен прийняти рішення.
Суд звертає увагу на те, що органом пенсійного фонду не приймалось рішення про призначення чи про відмову в призначенні пенсії, а лише було надано відповідь листом.
Відповідно до частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного суду України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Підсумовуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позов ОСОБА_1 до Калуського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області задовольнити частково: визнати протиправними дії Калуського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області щодо відмови у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах за Списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах; зобов'язати Калуське об'єднане управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області прийняти рішення щодо призначення ОСОБА_1 пенсії за віком на пільгових умовах за Списком №1 відповідно до вимог п. «а» ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» за його заявою від 04.05.2018 року з врахуванням обставин, встановлених у цій адміністративній справі; в задоволенні решти позовних вимог відмовити.
При цьому, судом враховано висновки щодо застосування норм права, викладені в постанові Верховного Суду від 10.04.2018 у справі №214/4177/15-а (2-а/214/20/17), згідно з якими оскільки за результатами розгляду заяви органом Пенсійного фонду України не приймалось рішення про призначення (чи відмови в призначенні) пенсії, а відтак покладення судом на відповідача обов'язку вирішити зазначене питання є правомірним.
Стосовно клопотання позивача щодо встановлення судового контролю за виконанням рішення суду, то суд вважає, що в його задоволенні слід відмовити, оскільки в розумінні статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України зобов'язання суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення є правом суду, а не його обов'язком. Крім того, клопотання позивача не містить жодного обґрунтування, з посиланням на докази щодо необхідності чи наявності істотних підстав для його задоволення.
Згідно із статтею 371 КАС України негайно виконуються рішення суду про присудження виплати пенсій, інших періодичних платежів з Державного бюджету України або позабюджетних державних фондів - у межах суми стягнення за один місяць. Оскільки судом не вирішувалась майнова вимога про присудження виплати пенсії, клопотання щодо звернення до негайного виконання рішення суду у межах суми стягнення за один місяць задоволенню не підлягає.
Відповідно до частини 3 статті 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволення позовних вимог. Відтак, підлягають стягненню з відповідача за рахунок бюджетних асигнувань на користь позивача понесені ним судові витрати по сплаті судового збору в розмірі 352, 40 грн., що пропорційно становить 50 відсотків задоволених позовних вимог від загального розміру сплаченого судового збору, згідно з квитанцією №19К141803 від 21.05.2018 (а.с.3).
На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позов задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Калуського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області (код ЄДРПОУ 37824000, вул.Біласа і Данилишина, 2, м.Калуш, Івано-Франківська область, 77304) щодо відмови у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах за Списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах.
Зобов'язати Калуське об'єднане управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області прийняти рішення щодо призначення ОСОБА_1 пенсії за віком на пільгових умовах за Списком №1 відповідно до вимог п. «а» ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» за його заявою від 04.05.2018 року з врахуванням обставин, встановлених у цій адміністративній справі.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути з Калуського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 сплачений судовий збір в розмірі 352 (триста п'ятдесят дві гривні) 40 копійок.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Позивач: ОСОБА_1, адреса: село Голинь, вул.Лесі Українки, 70, Калуський район, Івано-Франківськ область, 77343, реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1.
Відповідач: Калуське об'єднане управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області, адреса: вул.Біласа і Данилишина, 2, м.Калуш, Івано-Франківська область, 77300, код ЄДРПОУ 37824000.
Суддя /підпис/ ОСОБА_2