Ухвала від 17.08.2018 по справі 0640/4115/18

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про повернення позовної заяви

17 серпня 2018 року м. Житомир справа № 0640/4115/18

категорія 10.2.4

Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Попова О. Г., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Коростенського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про зобов'язання провести перерахунок та виплату пенсії,

встановив:

ОСОБА_1 звернулась із позовом до Коростенського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, в якому просить зобов'язати Коростенське об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області провести ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії відповідно до п.2 ст.56 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28.02.1991 №796-XII, із збільшенням пенсії на 1% за кожен рік роботи понад стаж 15 років для жінок, починаючи з 05 червня 2018 року.

Пунктом шостим частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Перевіряючи позовну заяву на відповідність вимогам Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає поверненню з наступних підстав.

Як встановлено із матеріалів позовної заяви, позивачем зазначено ОСОБА_1.

Водночас, позовну заяву та примірник позовної заяви для відповідача підписано від імені ОСОБА_2.

Положеннями статті 55 КАС України визначено, що сторона, третя особа в адміністративній справі, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника. Особиста участь у справі особи не позбавляє її права мати в цій справі представника.

Вичерпний перелік документів, що підтверджують повноваження представників визначено статтею 59 КАС України.

Частиною першою статті 59 КАС України визначено, що повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені такими документами: довіреністю фізичної або юридичної особи; свідоцтвом про народження дитини або рішенням про призначення опікуном, піклувальником чи охоронцем спадкового майна.

Згідно з ч.2 ст.59 КАС України довіреність фізичної особи повинна бути посвідчена нотаріально або, у визначених законом випадках, іншою особою.

Відповідно до ч.4 ст.59 КАС України повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність".

Положеннями частини шостої статті 59 КАС України визначено, що оригінали документів, зазначених у цій статті, копії з них, засвідчені суддею, або копії з них, засвідчені у визначеному законом порядку, приєднуються до матеріалів справи.

Суд звертає увагу позивача, що матеріали позовної заяви не містять належних, достатніх, допустимих та достовірних доказів на підтвердження факту, що ОСОБА_2 є представником та має право підписання, подання позовної заяви від імені ОСОБА_1 в розумінні статті 59 КАС України. Докази на підтвердження факту, що ОСОБА_2 є законним представником ОСОБА_1 в розумінні статті 56 КАС України у матеріалах позовної заяви відсутні.

Крім того, позовна заява також не містить зазначення відомостей щодо ОСОБА_2 як представника позивача, визначених п.2 ч.5 ст.160, ч.6 ст.161 КАС України.

Пунктом третім частини четвертої статті 169 КАС України встановлено, що позовна заява повертається позивачеві, якщо позов подано особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.

Оскільки позовна заява підписана ОСОБА_2, щодо якої немає належних, достатніх, допустимих та достовірних доказів на підтвердження адміністративної процесуальної дієздатності та права підписання і подання позовної заяви від імені ОСОБА_1, суд дійшов висновку про необхідність повернення позовної заяви.

Відповідно до ч.5 ст.169 КАС України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду не пізніше п'яти днів з дня її надходження або з дня закінчення строку на усунення недоліків.

Згідно з ч.6 ст.169 КАС України про повернення позовної заяви суд постановляє ухвалу. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху або про повернення позовної заяви надсилається особі, яка подала позовну заяву, не пізніше наступного дня після її постановлення. Копія позовної заяви залишається в суді.

Суд також роз'яснює позивачу, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Керуючись статтями 55, 59, 169, 243, 248, 256, 295, 297 КАС України, суд,

ухвалив:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Коростенського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про зобов'язання провести перерахунок та виплату пенсії - повернути позивачу.

Копію ухвали про повернення позовної заяви надіслати особі, яка її подала, не пізніше наступного дня після її постановлення, разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами.

Роз'яснити позивачу, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала набирає законної сили у порядку, встановленому статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції за правилами, встановленими статтями 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя О.Г. Попова