Рішення від 17.08.2018 по справі 806/2739/18

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 серпня 2018 року м. Житомир справа № 806/2739/18

категорія 2.1

Житомирський окружний адміністративний суд у складі судді Токарева М.С., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету ОСОБА_2 районної ради міста Житомира про визнання дій неправомірними, зобов'язання надати достовірну і повну інформацію на звернення від 22.05.2018,

встановив:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, в якому просить:

- визнати протиправними дії виконавчого комітету ОСОБА_2 районної ради міста Житомира в частині надання недостовірної та не повної інформації на його звернення від 22.05.2018.

- зобов'язати виконавчий комітет ОСОБА_2 районної ради міста Житомира надати йому достовірну та повну інформацію на його звернення від 22.05.2018.

В обґрунтування позову зазначає, що 22.05.2018 він звернувся до відповідача із запитом на отримання публічної інформації. Зокрема у запиті він просив сповістити, чи приймалось відповідачем рішення відносно ліквідаторів аварії на ЧАЕС 1 категорії щодо повернення зайво нарахованих коштів, якщо так, то просив надати копію рішень відповідно до запиту. Додатково просив надати засвідчену копію протоколу про обрання депутатами ОСОБА_2 районної ради м.Житомира, засвідчений витяг з рішення про обрання головою ОСОБА_2 ради м.Житомира ОСОБА_3 Позивач вказує, що 06.06.2018 отримав на запит відмову та неповну інформацію, що ніби то інформацію про рішення відносно ліквідаторів аварії на ЧАЕС 1 категорії щодо повернення зайво нарахованих коштів та засвідчену копію протоколу про обрання депутатами ОСОБА_2 районної ради м.Житомира будуть надавати інші юридичні особи. Позивач вважає, що відповідач діяв неправомірно в частині надання йому недостовірної та неповної інформації, а тому, звернувся до суду для захисту свої прав.

Ухвалою від 20.06.2018 відкрито спрощене провадження у справі без повідомлення (виклику) сторін та надано відповідачу строк для подання відзиву.

Відповідачем у встановлений судом строк було надано відзив на позовну заяву за змістом якого він просив відмовити у задоволенні позову. В обґрунтування відзиву зазначив, що звернення позивача було розглянуто у межах компетенції по суті порушених питань, за результатами чого уповноваженим на те органом було надано відповідь. Зокрема, оскільки викладені у запиті питання не відносились до компетенції відповідача, запит було направлено для розгляду за належністю про що позивача було повідомлено.

Справа розглядається за правилами спрощеного позовного провадження у відповідності до ч.5 ст.262 Кодексу адміністративного судочинства України.

Дослідивши матеріали справи, суд встановив такі обставини.

22.05.2018 ОСОБА_1 було оформлено запит, який 29.05.2018 було направлено на адресу виконавчого комітету ОСОБА_2 районної ради міста Житомира. У запиті позивач просив сповістити, чи приймалось відповідачем рішення відносно ліквідаторів аварії на ЧАЕС 1 категорії щодо повернення зайво нарахованих коштів, якщо так, то просив надати копію рішень відповідно до запиту. Додатково просив надати засвідчену копію протоколу про обрання депутатами ОСОБА_2 районної ради м.Житомира, засвідчений витяг з рішення про обрання головою ОСОБА_2 ради м.Житомира ОСОБА_3

Листом від 06.06.2018 року №25/Б-04/10-13 відповідачем на запит позивача було надано відповідь про те що:

-головою ОСОБА_2 районної ради м. Житомира VI та VII скликань ОСОБА_3 за час перебування на даній посаді, починаючи з 28 грудня 2011 року, а також ОСОБА_2 районною радою м. Житомира та виконавчим комітетом ОСОБА_2 районної ради м. Житомира за цей же період, рішення відносно ліквідаторів аварії на ЧАЕС 1 категорії щодо повернення зайво нарахованих коштів не приймались;

-повідомлено, що дане питання належить до повноважень управління соціального захисту населення Корольовського району департаменту соціальної політики Житомирської міської ради, тому відповідно до ч.3 ст.22 Закону України "Про доступ до публічної інформації" запит з цього приводу було листом від 06.06.2018р. №10-13/206 направлено за належністю до зазначеного управління, яке є правонаступником управління праці та соціального захисту населення ОСОБА_2 районної ради м. Житомира відповідно до рішень ОСОБА_2 районної ради м. Житомира від 13.02.2018 №119 "Про припинення управління праці та соціального захисту населення ОСОБА_2 районної ради м. Житомира" та від 02.05.2018 №137 "Про затвердження передавального акту управління праці та соціального захисту населення ОСОБА_2 районної ради м. Житомира", тому виконавчим комітетом ОСОБА_2 районної ради м. Житомира будь- якої інформації відносно соціального захисту громадян надати позивачу не було можливим, оскільки дані повноваження з 02 травня 2018 року належать до компетенції виконавчих органів Житомирської міської ради. Таким чином направлення за належністю є законним, оскільки це є прямими функціями даного управління, яке діє на підставі положення про управління, тому і мало надавати відповідь на вказану інформацію у запиті. В результаті розгляду зазначеного запиту управлінням надано ОСОБА_1 вичерпну відповідь від 13.06.2018р. №626/07-02, яка йому надіслана;

- копію протоколу про обрання депутатами ОСОБА_2 районної ради м. Житомира VII скликання надати не було можливості, оскільки це питання віднесено до повноважень ОСОБА_2 районної у місті Житомирі виборчої комісії Житомирської області, тому відповідно до ч.З ст.22 Закону України "Про доступ до публічної інформації" запит з цього приводу було направлено за належністю до зазначеної комісії. Вказана комісія діє на підставі Закону України "Про Центральну виборчу комісію" та відповідно до Закону України "Про місцеві вибори", яка складала відповідні протоколи, тому виконавчим комітетом було правомірно направлено лист від 06.06.2018р. №10-13/205 за належністю з запитом відносно зазначеного протоколу. ОСОБА_2 районною у місті Житомирі виборчою комісією Житомирської області 11.06.2018р. №03 надано відповідь, що протокол передано до архівного відділу Житомирської міської ради, в результаті чого 14.06.2018р. виконавчий комітет ОСОБА_2 районної ради м. Житомира направив лист №3-5/249 з зазначеним запитом до вказаного архіву. Архівний відділ Житомирської міської ради 20.06.2018р. надав відповідь про те, що ОСОБА_1 надіслано Постанову ОСОБА_2 районної у місті Житомирі виборчої комісії Житомирської області про результати виборів депутатів ОСОБА_2 районної ради міста Житомира від 31.10.2015р.;

- надіслано копії рішень ОСОБА_2 районної ради м. Житомира від 28.12.11 №50 "Про обрання голови ОСОБА_2 районної ради м.Житомира VI скликання" та від 06.11.15 №1 "Про обрання голови ОСОБА_2 районної ради м. Житомира VII скликання до обрання головою ОСОБА_2 районної ради м. Житомира ОСОБА_3.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

Відповідно до ст.40 Конституції України держава гарантує, що усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам суд виходить з наступного.

Закон України "Про доступ до публічної інформації" визначає порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом, та інформації, що становить суспільний інтерес.

Згідно положень ст. 1 Закону України "Про доступ до публічної інформації" публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.

Згідно ст. 19 Закону України "Про доступ до публічної інформації" запит на інформацію - це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні. Запитувач має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту.

Відповідно до ст. 20 Закону України "Про доступ до публічної інформації" розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.

За приписами ч.3 ст.22 Закону України "Про доступ до публічної інформації" розпорядник інформації, який не володіє запитуваною інформацією, але якому за статусом або характером діяльності відомо або має бути відомо, хто нею володіє, зобов'язаний направити цей запит належному розпоряднику з одночасним повідомленням про це запитувача. У такому разі відлік строку розгляду запиту на інформацію починається з дня отримання запиту належним розпорядником.

З матеріалів справи вбачається, що 06.06.2018 у відповідності до ч.3 ст.22 Закону України "Про доступ до публічної інформації" у межах п'яти робочих днів з дати отримання запиту викоконавчим комітетом ОСОБА_2 районної ради м.Житомира було направлено на адресу позивача відповідь на запит у якому детально надано усю запитувану інформацію, розпорядником якої він був та повідомлено, що зважаючи на те, що виконавчий комітет не є розпорядником деякої інформації щодо якої поставлено питання у запиті, то запит спрямовано за належністю до розпорядників такої інформації.

Наведені обставини підтверджуються наявними у матеріалах справи копіями наданих відповідей.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що позивачу було надано запитувану ним інформацію у порядку та у термін визначений Законом України "Про доступ до публічної інформації", а тому позов є безпідставним та у його задоволенні слід відмовити.

Керуючись статтями 77, 243, 245, 295 Кодексу адміністративного судочинства України,

вирішив:

У задоволенні позову ОСОБА_1 (10020, м.Житомир, проспект Миру,1 "В",кв.16, інд.код НОМЕР_1) до Виконавчого комітету ОСОБА_2 районної ради міста Житомира ( площа Польова, 8,Житомир,10009, код ЄДРПОУ 04053499) про визнання дій неправомірними, зобов'язання надати достовірну і повну інформацію на звернення від 22.05.2018 відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення суду може бути оскаржене до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня його складення.

Суддя М.С. Токарева