Справа№ 640/13038/18
н/п 3/640/3071/18
"08" серпня 2018 р. суддя Київського районного суду м. Харкова Єфіменко Н.В., розглянувши адміністративний матеріал у відношенні ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, працює в КП «ДНЗ№2» сторож, право водіння з 2014п. кат. «В», одружений, дітей не має, мешкає: Харківська область, с. Руська Лозова, вул. Калинова, буд. 41, за ч. 1 ст. 130 КУпАП, -
встановив:
Як вбачається з матеріалів справи про адміністративне правопорушення 14.07.2018р. о 0310 за адресою: м. Харків, пров. 1-й Лісопарківський, 3-а, ОСОБА_1 керував автомобілем НОМЕР_1, з ознаками алкогольного сп'яніння: запах алкоголю з порожнини рота, порушення мови, порушення координації рухів. Огляд на стан сп'яніння зі згоди водія проводився у встановленому законом порядку на місці ДТП, з використанням спеціального технічного приладу Drager Aikotest в присутності двох свідків. Результат - 1.61% проміле.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину визнав, розкаявся. Просив зарахувати наявність на утриманні трьох малолітніх дітей дружини від попереднього шлюбу, які мешкають разом з ними, офіційне працевлаштування, характеристику з місця проживання та передати його на поруки трудовому колективу КП «ДНЗ № 242». Зазначив, того для посварився з дружиною, через що вжив пиво, їздити до роботи громадським транспортом йому незручно.
Захисник ОСОБА_2 у судовому засіданні просив передати матеріали на розгляд трудового колективу, посилаючись на те, що останній одружений, утримує трьох дітей дружини від попереднього шлюбу, має постійне місце проживання та роботи, вину визнав, розкаявся.
Дослідивши матеріали справи, доходжу наступного:
Згідно ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно ст. 252 КУпАП, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що необхідною умовою для притягнення особи до адміністративної відповідальності є встановлення на підставі належних та допустимих доказів факту вчинення певного діяння такою особою та наявність в діянні цієї особи, що є суб'єктом правопорушення, всіх обов'язкових ознак складу певного адміністративного правопорушення.
Положеннями частини 3 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 11.11.2015р. №1413/27858 (далі: Інструкція), передбачено, що ознаками алкогольного сп'яніння є запах з порожнини рота, … поведінка, що не відповідає обстановці.
Порядок проведення огляду вказаний у ст. 266 КУпАП та передбачає здійснення огляду на стан сп'яніння як з використанням спеціальних технічних засобів так і в закладі охорони здоров'я.
Диспозиція ч.1 ст.130 КУпАП передбачає відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення підтверджується матеріалами справи, у тому числі протоколом про адміністративне правопорушення серії БД №185314 від 14.07.2018 р., актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням технічних засобів, тестуванням на алкоголь до протоколу серії БД №185314, письмовими поясненнями ОСОБА_3, ОСОБА_4 від 14.07.2018 р., рапортом інспектора взводу №2 роти №1 батальйону №3 УПП у Харківський області, відеозаписом на CD диску 7124.
З урахуванням викладеного, вважаю, що в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченого за ч. 1 ст. 130 КУпАП, тобто керування транспортними засобами в стані алкогольного сп'яніння.
Відповідно до ст. 21 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, крім посадової особи, звільняється від адміністративної відповідальності з передачею матеріалів на розгляд громадської організації або трудового колективу, якщо з урахуванням характеру вчиненого правопорушення і особи правопорушника до нього доцільно застосувати захід громадського впливу. Про заходи громадського впливу, застосовані до осіб, які вчинили правопорушення, передбачені статтею 51, частиною першою статті 129, частинами першою і другою статті 130, статтями 156,173,176,177,178-180 цього Кодексу, власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган, або громадська організація повинні не пізніш як у десятиденний строк з дня одержання матеріалів повідомити орган (посадову особу), який надіслав матеріали.
ОСОБА_1 працює з 12.08.2016р. по теперішній час в КП «ДНЗ №242» на посаді сторожа, за місцем проживання характеризується посередньо, мешкає з дружиною та її трьома дітьми від попереднього шлюбу (а.с. 26;27;28).
Витягу з протоколу загальних зборів трудового колективу КП «ДНЗ №242» з питань можливості передачі ОСОБА_1 на поруки трудового колективу, клопотання та характеристики з місця роботи погрібного В.В. не надано.
З урахуванням положень ст.33 КУпАП, характеру вчиненого правопорушення, особи правопорушника, вважаю застосування до ОСОБА_1 заходу громадського впливу недоцільним.
При накладенні стягнення, враховуючи обставини справи, та те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується для виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, з метою дотримання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, вважаю за можливе застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами.
У відповідності зі ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» та в порядку ст. 40-1 КУпАП, з особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, підлягає стягненню в дохід держави судовий збір.
Керуючись 21, ч. 1 ст. 130, ст.ст. 283, 284, 294 КУпАП, п. 5 ч.2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», -
ухвалив:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в дохід держави в розмірі в розмірі 10 200 (десять тисяч двісті) грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, в дохід держави судовий збір в розмірі 352 (триста п'ятдесят дві) грн. 40 коп.
Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає чинності після закінчення строку на її оскарження та може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців.
Суддя: