Ухвала від 15.08.2018 по справі 760/20951/18

Провадження №1-кс/760/10706/18

Справа 760/20951/18

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 серпня 2018 року слідчий суддя Солом'янського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві клопотання детектива Національного Бюро Третього відділу детективів Другого підрозділу детективів Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України ОСОБА_3 , погоджене із прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Генеральної прокуратури України ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів, на підставі матеріалів досудового розслідування внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 52018000000000251 від 14.03.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 с.28, ч.2 ст.364 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

детектив за погодженням з прокурором звернувся із клопотанням, в якому просив надати дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів, які перебувають у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованого за адресою: АДРЕСА_1 .

Детектив клопотання підтримав та просив проводити розгляд клопотання без його участі та виклику особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, оскільки наявні достатні підстави вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення даних речей і документів.

Суд визнав за можливе провести розгляд даного клопотання без виклику детектива та особи, у володінні якої знаходяться документи, оскільки детективом було доведено наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів.

Згідно ч.4 ст.107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснювалось.

Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Пунктом 5, 6 частини 2 ст. 131 КПК України передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів і тимчасове вилучення майна.

Відповідно до ч. 3 ст. 132 КПК України застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що: 1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; 2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора; 3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.

Згідно ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Згідно ч. 2 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

З матеріалів клопотання вбачається, що Національним антикорупційним бюро України проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 52018000000000251 від 14.03.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 с.28, ч.2 ст.364 КК України.

Як вбачається із матеріалів, що у 2013-2018 р.р. службовими особами Комунального підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та підконтрольних їм приватних підприємств вчинено корупційні правопорушення шляхом запровадження механізму переуступки за заниженою вартістю майнових прав на квадратні метри житлових та нежитлових приміщень (квартир, офісів, машиномісць тощо).

За період з 01.01.2013 по 30.06.2017 Генпідрядною організацією ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » по об'єкту будівництва на АДРЕСА_2 виконані роботи на суму 473 015 853,33 грн. (договір підряду від 14.06.2016 №14-06/2016).

Між КП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (далі - продавець), в особі директора ОСОБА_5 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (далі - покупець), в особі директора ОСОБА_6 укладено договір купівлі - продажу від 30.05.2014 №б/н, відповідно до якого об'єктом нерухомості, на який передаються майнові права за цим договором, є 52 квартири. Загальна вартість майнових прав, що передаються за даним договором складає: 34 746 610,00 грн.

В доповнення до договору від 30.05.2014 №б/н укладено договір №1 від 06.03.2015 «Про внесення змін та доповнень до порядку проведення подальших розрахунків за договором купівлі - продажу» відповідно до якого покупець відступив на користь третіх осіб майнові права на частину квартир, а саме на 21 квартиру.

За період з 01.01.2013 по 30.06.2017 на рахунки комунального підприємства надійшло коштів від ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » в сумі 17 510 823,68 грн.

Відповідно до договору №б/н від 30.05.2014 та в додаткового договору №1 від 06.03.2015 до договору №б/н від 30.05.2014, вартість майнових прав на об'єкт нерухомості за 1 кв.м. визначена Протоколом комісії КП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » з встановлення поточної ціни вимірної одиниці об'єктів будівництва, реконструкції та капітального ремонту №193 від 28.05.2014, за ринковими цінами встановленими у Звіті експертної оцінки станом на 01.11.2013.

Разом з тим, протягом 2013-2016 років збільшилась кошторисна вартість будівельних робіт на 94 467 895,00 грн., і як результат збільшилась собівартість 1 кв.м. Зміни до зазначених вище договорів щодо збільшення ціни 1 кв.м. не вносились.

У подальшому, між КП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (далі - продавець), в особі директора ОСОБА_7 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (далі - первісний покупець), в особі директора ОСОБА_6 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (далі - новий покупець), в особі директора ОСОБА_8 укладені

20 договорів «Про відступлення частини прав та обов'язків за договором купівлі - продажу майнових прав» від 06.03.2015 №б/н на 20 об'єктів нерухомості (квартир).

Фінансування об'єктів будівництва здійснювалось за договором укладеним з фондом фінансування будівництва, відповідно до Закону України «Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю» від 19.06.2003 № 978-ІV та за договорами купівлі - продажу укладеними КП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » з фізичними та юридичними особами, в тому числі з Генпідрядними організаціями.

Фінансування об'єкту будівництва через фонди фінансування будівництва, здійснювалось на підставі укладеного договору з Управителем фонду фінансування будівництва (виду « ІНФОРМАЦІЯ_1 »), а саме з ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (з 01.01.2017 ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 »), - договір № від 27.11.2013 №06-06/6-27820/206-13 по об'єкту будівництва на АДРЕСА_2 .

Фінансування об'єкту будівництва на АДРЕСА_2 здійснювалось на підставі укладених договорів купівлі - продажу майнових прав з Генпідрядником ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».

Формування ціни на житлові та нежитлові приміщення по об'єкту будівництва визначається КП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за 1 кв м площі квартири на дату укладання договорів, і є поточною ціною вимірної одиниці об'єктів (за 1 кв м), яка зростає при зростанні ринкової ціни за 1 кв.м площі квартири.

Поточна ціна вимірної одиниці 1 кв.м по кожному об'єкту будівництва визначається в протоколах комісії з встановлення поточної ціни вимірної одиниці об'єктів будівництва, реконструкції та капітального ремонту (далі - Протоколи), на підставі звітів про незалежну експертну оцінку проведену

ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » по замовленню КП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » по кожному об'єкту будівництва окремо, а також окремо на квартири або приміщення соціально-побутового призначення кожного об'єкта будівництва.

Комісію, яка встановлює ціни в Протоколах, затверджено наказами директора «Про створення комісії з визначення поточної ціни вимірної одиниці об'єктів будівництва, реконструкції та капітального ремонту», а саме: №46 від 21.03.2012, №17 від 27.01.2014, №31 від 19.02.2015, №32-г від 27.05.2015 та №6-г від 10.02.2017 відповідно до вимог Цивільного кодексу України та ст. 11 Закону України «Про фінансово-кредитні механізми управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю» від 19.06.2003 №978-ІV (із змінами) та включаючи визначення поверхових коефіцієнтів і коефіцієнтів комфортності по житлових будинках, замовником яких виступає КП « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».

Комісія, яка встановлює ціни в Протоколах, здійснює свою діяльність відповідно до Положення «Про комісію з визначення поточної ціни вимірної одиниці об'єктів будівництва, реконструкції та капітального ремонту», яке затверджене наказами директора КП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » «Про затвердження Положення про комісію з визначення поточної ціни вимірної одиниці об'єктів будівництва, реконструкції та капітального ремонту», а саме: №46 21.03.2012, № 18 від 29.01.2014 та №33-г від 27.05.2015 відповідно до ст.3 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні», ст.2 Закону України «Про фінансово-кредитні механізми управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю» від 19.06.2003№978-ІV (із змінами) з метою визначення поточної ціни об'єктів інвестування, ринкової ціни будівництва, реконструкції та капітального ремонту (квартир, нежитлових приміщень, машиномісць).

Так, згідно Положення від 21.03.2012 №46 та від 29.01.2014 №18 затвердженого наказом директора КП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ОСОБА_5 , рішення Комісії оформлюються протоколом встановлення поточної ціни вимірної одиниці об'єктів будівництва, реконструкції та капітального ремонту (далі - Протокол), який підписується головою комісії, секретарем та скріплюється печаткою.

Рішення комісії надається фінансовій установі для закріплення об'єкта інвестування за довірителем.

Згідно п.3.3 Положення від 21.03.2012 №46 та від 29.01.2014 №18 розділ: «Порядок визначення вартості об'єктів інвестування по ФФБ виду А» зазначено, що ринкова вартість 1 кв.м загальної площі квартир або приміщень соціально-побутового призначення (вбудовані в житлові будинки або окремо розташовані нежитлові приміщення, гаражний бокс, машиномісце, паркінг, тощо) визначається шляхом проведення незалежної експертної оцінки, яка затверджується комісією після її розгляду та аналізу.

При затвердженні вартості 1 кв.м загальної площі враховуються собівартість будівництва (реконструкції, капітального ремонту) даного об'єкта, а також рівень цін на ринку нерухомості м. Києва.

На підставі Звітів про незалежну експертну оцінку проведену ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » Протоколами комісії затверджуються поточні ціни вимірної одиниці об'єктів інвестування у відповідності до ринкових цін визначених у цих Звітах.

Відповідно до Закону України «Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві та операціях з нерухомістю» від 19.06.2003 № 978-ІV між КП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (з 26.12.2016 ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 ») укладено договір Управителя фонду фінансування будівництва (виду А) із Забудовником від 27.13.2013 №06-06/6-27820/206-13.

Договір укладений між ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » в особі ОСОБА_9 з однієї сторони та КП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » в особі директора ОСОБА_5 з другої сторони, на умовах регламентованих Правилами ФФБ (виду «А») «Будівництво житлового будинку (доступне житло) для працівників медичних закладів комунальної власності АДРЕСА_2 », затвердженими 31.10.2013, згідно з вимогами Цивільного кодексу України, Закону України «Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю», інших нормативних актів, який регулює взаємовідносини щодо організації спорудження об'єкта будівництва з використанням отриманих в управління Управителем коштів та подальшої передачі Забудовником Об'єктів інвестування Довірителям.

Відповідно до Закону України «Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю» в цьому Договорі, Довіритель - (установник управління) - фізична або юридична особа, яка є установником управління майном та учасником ФФБ, передає грошові кошти Управителю в управління на підставі Договору про участь в ІНФОРМАЦІЯ_8 .

Згідно із рішенням суду від 26.12.2016, ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » зобов'язане передати ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » в управління фонд фінансування будівництва (виду А) житлового будинку (доступне житло) для працівників медичних закладів комунальної власності АДРЕСА_2 , його документацію в повному обсязі та кошти оперативного резерву цього Фонду в розмірі 271764,58 грн.

З 20.04.2017 по 30.06.2017 надійшло коштів від Довірителів на рахунок ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » в загальній сумі 24054432,59 грн з ПДВ, перераховано коштів Забудовнику в сумі 22750427,19 грн з ПДВ.

За аналогічний період надійшло (перераховано) коштів на рахунок КП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » в загальній сумі 22745566,18 грн з ПДВ за винятком резерву в сумі 5215,7 грн, створеному ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 ».

По об'єкту будівництва на АДРЕСА_2 , за період з 01.01.2013 по 30.06.2017 надійшло коштів від ФФБ ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » та ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » в сумі 292 890 840,14 грн, в тому числі від ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » в сумі 270 141 718,26 грн та від ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » в сумі 22 749 121,88 грн. (за період з 20.04.2017 по 30.06.2017).

Крім того, за 20 квартир, майнові права на які відступлені ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » на користь ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », кошти за продані квартири від ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » на рахунок КП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » не надходили.

ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » всі 20 квартир були відступлені на користь фізичних осіб, згідно договорів «Про відступлення прав та обов'язків» з фізичними особами, які є однотипними.

По об'єкту будівництва на АДРЕСА_2 , за 20 квартир, які відступлені ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » на користь ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », а потім відступлені ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » на користь фізичних осіб, протягом періоду з 01.03.2015 по 30.06.2015 кошти від продажу цих квартир до КП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » не надходили, а надійшли кошти до КП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » від фізичних осіб, в період з 01.07.2015 по 30.06.2017 на суму 12 892 785,00 грн.

Станом на 30.06.2017 кошти від продажу 20 квартир надійшли в повному обсязі, а саме в сумі 12 892 785,00 гривень.

Отже, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » фактично не здійснює безпосередньо купівлю квартир за договорами купівлі-продажу, а забезпечує пошук клієнтів з якими потім укладає договори про відступлення майнових прав на ці квартири, тим самим виконує функції ФФБ.

Відповідно до ст.4 Закону України «Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві та операціях з нерухомістю», Управителем може бути фінансова установа, фінансові установи створюють ІНФОРМАЦІЯ_8 .

Відповідно до відомостей з ЄДРПОУ, основним видом діяльності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » є організація будівництва будівель, а також будівництво, житлових і нежитлових будівель, підготовчі роботи на буд майданчику, тощо.

Згідно ст.4 Закону України «Про інвестиційну діяльність» передбачено інвестування та фінансування будівництва об'єктів житлового будівництва з використанням недержавних коштів, залучених від фізичних та юридичних осіб, у тому числі в управління, може здійснюватися виключно через фонди фінансування будівництва, фонди операцій з нерухомістю, інститути спільного інвестування, а також шляхом емісії цільових облігацій підприємств, виконання зобов'язань за якими здійснюється шляхом передачі об'єкта (частини об'єкта) житлового будівництва.

ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », відступлені майнові права на 21 квартиру, в тому числі на користь ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » - 20 квартир та на користь фізичної особи - 1 квартиру АДРЕСА_3 , на умовах ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » і за згодою КП « ІНФОРМАЦІЯ_2 », вартість за 1 кв.м вимірних одиниць площі на ці квартири залишилась такою як і було передбачено первісним договором з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » №б/н від 30.05.2014, а саме за 1 кв.м в сумі: для 1-кімнатних квартир - 11950,00 грн; для 2-кімнатних квартир - 11690,00 грн; для 3-кімнатних квартир - 11490,00 грн.

Вартість вимірних одиниць площі на ці квартири не змінювалась і не зростала протягом періоду оплати фізичними особами майнових прав, які відступлені їм ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » та попередньо відступлені ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », а саме з 06.03.2015 по 30.06.2017.

Проте, за період з 06.03.2015 по 30.06.2017, ринкова вартість 1 кв м квартир, які продані по фіксованій ціні (за 1 кв.м. в сумі: для 1-кімнатних квартир - 11950,00 грн; для 2-кімнатних квартир - 11690,00 грн; для 3-кімнатних квартир - 11490,00 грн,) за договорами «Про відступлення частини прав та обов'язків за договором купівлі - продажу майнових прав» від 06.03.2015, зростала і відповідно до Звітів про незалежну експертну оцінку проведену ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » на підставі яких Протоколами Комісії, визначена поточна ціна вимірної одиниці об'єктів інвестування для ФФБ, становила однокімнатні - 26 300,0 грн з ПДВ; двокімнатні - 24 500,0 грн з ПДВ; трикімнатні - 25 800,0 грн з ПДВ.

Ціна 1 кв.м для ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » не змінювалась протягом періоду фактичної оплати площі квартир фізичними особами за договорами «Про відступлення прав та обов'язків», а саме з 09.07.2015 по 26.04.2017, в зв'язку з тим, що таке зростання не було передбачено Первісним договором купівлі - продажу з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » №б/н від 30.05.2014 та договорами «Про відступлення частини прав та обов'язків за договором купівлі - продажу майнових прав» від 06.03.2015 з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (та фізичною особою).

Розбіжність між вартістю майнових прав на 21 квартиру, визначеної за поточними ринковими цінами, вказаними у Протоколах комісії КП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » для ФФБ (виду А), що діяли на дату фактичної оплати фізичними особами вимірних одиниць площі квартир, та вартістю цих же об'єктів нерухомості (21 квартира), фактично реалізованих фізичним особам за фіксованими цінами, що визначені у договорах «Про відступлення частини прав та обов'язків за договором купівлі - продажу майнових прав» від 06.03.2015, укладених із ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », становить - 15 585 780,00 гривень.

Також, між КП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » укладено 103 прямих договори, з них 91 договір на квартири (в тому числі: 53 договори - від 25.02.2015; 7 догорів - від 11.11.2015, 2 договори - від 22.10.2015, 9 договорів - від 23.07.2015, та 20 договорів - від 29.01.2016), та 12 договорів на машиномісця від 20.10.2016.

За вказаними договорами оплата передбачена щомісячними внесками з 25.05.2016 до 30.04.2015.

Для 53 договорів від 25.02.2015 укладених з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », які є однотипними, вартість Майнових прав на квартири за 1 кв.м, встановлена в тих самих цінах, що були встановлені для ФФБ, а саме: згідно Протоколу комісії №222 від 29.12.2014 встановлена поточна ціна вимірної одиниці об'єктів інвестування з 15.01.2015, в т.ч.: однокімнатні - 17 500,0 грн з ПДВ; двокімнатні - 17 200,0 грн з ПДВ; трикімнатні - 17 200,0 грн з ПДВ; чотирикімнатні - 16 000,0 грн з ПДВ; п'ятикімнатні - 16 000,0 грн з ПДВ.

Договором передбачити необхідність оплати 100% вартості об'єктів інвестування до кінця травня 2016 року.

Від ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » по об'єкту будівництва на АДРЕСА_2 , протягом періоду з 01.01.2013 по 30.06.2016, надійшло коштів в загальній сумі 14 154 175,54 грн за 31 квартиру.

За квартири, що зазначені в 53 договорах купівлі -продажу від 25.02.2015, кошти від ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » на рахунок КП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » взагалі не надходили.

За машиномісця та ще 7 квартир кошти також взагалі не надходили.

Кошти, які надійшли від ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » за 31 квартиру, є частковою оплатою цих квартир, які потім були відступлені за трьохстороннім договором фізичним особам.

На всі 53 договори купівлі-продажу майнових прав, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » укладені договори «Про відступлення права вимоги за Договором купівлі-продажу майнових прав», при цьому без здійснення жодного платежу на рахунок КП « ІНФОРМАЦІЯ_2 », за квартири, які зазначені в договорах купівлі-продажу від 25.02.2015.

У ході розслідування встановлено, що ціна 1 кв.м для ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » не змінювалась протягом періоду фактичної оплати площі квартир фізичними особами за договорами «Про відступлення прав та обов'язків», а саме з 25.02.2015 по 30.06.2017, в зв'язку з тим, що КП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » для ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », згідно Протоколу №228 від 20.02.2015 встановлено, залишити не змінною поточну ринкову ціну, для укладання договорів купівлі-продажу майнових прав.

Розбіжність між сумою фактично отриманого доходу Підприємством від реалізації майнових прав на 53 квартири за незмінною ціною, визначеною у договорах купівлі-продажу від 25.02.2015 відповідно до Протоколу №222 від 29.12.2014, та вартістю цих майнових прав по заначеним об'єктам інвестування, визначеною у Протоколах комісії за поточними цінами вимірної одиниці об'єктів інвестування для ФФБ виду А, що є ринковими цінами, та які діяли в період з 25.02.2015 по 30.06.2017 на відповідну дату фактичної оплати вимірних одиниць фізичними особами, становить 25 947 998,08 гривень.

Досудовим розслідуванням встановлено, що директор колишній директор КП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_10 користується номером мобільного телефону НОМЕР_1 .

Відомості щодо використання номеру мобільного телефону НОМЕР_1 , перебувають у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованого за адресою: АДРЕСА_1 .

Органом досудового розслідування вживаються відповідні заходи та проводяться відповідні слідчі дії, направлені на встановлення обставин кримінального провадження, які визначені ст. 91 КПК України, а тому, у зв'язку з необхідністю перевірки достовірності або спростування під час досудового розслідування інформації щодо зловживання службовим становищем службовими особами КП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за попередньою змовою групою осіб із службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », встановлення кола осіб причетних до вчинення вказаного злочину виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до телефонних з'єднань ОСОБА_7 .

Вказані документи самі по собі та в сукупності з іншими речами та документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення об'єктивної істини у кримінальному провадженні. Так, органу досудового розслідування необхідно встановити наявність взаємозв'язків між абонентами ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_7 , ОСОБА_13 ОСОБА_5 , а також іншими особами, тобто під час розслідування виникла потреба в отриманні тимчасового доступу до речей та документів, якими володіє ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », а саме до відомостей за період з 01.01.2013 до 07.08.2018 року щодо серійних номерів ІМЕІ мобільних терміналів, які використовувались з номеру мобільного зв'язку НОМЕР_1 .

Враховуючи те, що в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані речі мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, та можуть бути доказами у кримінальному провадженні, зважаючи на неможливість іншим способом встановити обставини, детектив просить надати відомості, які містяться у ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Відповідно до ч.6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Відповідно до п.7 ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, відносяться інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв'язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо.

Згідно ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Перевіривши надані матеріали клопотання, дослідивши докази по даних матеріалах, слідчий суддя приходить до висновку про необхідність задоволення клопотання про тимчасовий доступ до документів, оскільки вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація, має суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні. Крім того, детективом було доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів.

Керуючись ст.ст. 27, 40, 131, 132, 159-164, 166, 309, 369-372 КПК України, слідчий суддя,-

УХВАЛИВ:

клопотання задовольнити.

Надати детективам Національного антикорупційного бюро України ОСОБА_3 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 тимчасовий доступ до речей та документів, які перебувають у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , а саме до відомостей стосовно номеру мобільного зв'язку НОМЕР_1 , яким користується ОСОБА_7 за період з 01.01.2013 до 07.08.2018 року щодо серійних номерів ІМЕІ мобільних терміналів, які використовувались з цим номером мобільного зв'язку; дати, часу та тривалості вхідних і вихідних телефонних з'єднань та SMS-повідомлень; номерів контрагентів за цими з'єднаннями та повідомленнями; місцезнаходження кожного з абонентів за цими з'єднаннями та повідомленнями (базової станції оператора та азимуту до неї), з урахуванням нульових дзвінків зазначених мобільних терміналів; дати, часу і тривалості надання послуги всесвітньої системи загального доступу Інтернет, із зазначенням виділених IP-адрес під час кожного з'єднання; форми обслуговування зазначеного абонентського номеру (передоплата або договір); а також до документів щодо договірних відносин щодо використання цього номеру у вказаний період часу з можливістю ознайомитись з ними та зробити їх копії та вилучити їх.

Ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення.

У разі відмови виконувати ухвалу слідчий суддя має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1