Справа № 509/3271/18
15 серпня 2018 року смт Овідіополь
Суддя Овідіопольського районного суду Одеської області Бочаров А.І., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції в Одеській області про притягнення
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1,
який мешкає за адресою: вул. Мащука,5, с. Яковлівка
Роздільнянського району Одеської області
не працює
до адміністративної відповідальності за ст. 123 ч. 2 КУпАП,-
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії БД № 072885 від 15.07.2018 року , ОСОБА_1, 15.07.2018 року, приблизно о 00:00, в с. Бурлача Балка по вул. Чорноморська дорога, керуючи автомобілем Lexus, реєстраційний номер НОМЕР_1, здійснив проїзд залізничного переїзду на забороняючий червоний сигнал світлофора, чим порушив п. 20.5 ПДР за що передбачена відповідальність за ст. 123 ч. 2 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 123 КУпАП не визнав.
Дослідивши матеріали справи вважаю, що провадження у справі підлягає закриттю з наступних підстав:
Згідно з положеннями ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно з положеннями ст. 247 п. 1 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутність події і складу адміністративного правопорушення.
Згідно з положеннями ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Згідно з положеннями ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно з положеннями ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Так судом встановлено, що 15.07.2018 року відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення серії БД № 072885, відповідно до якого ОСОБА_1 15.07.2018 року, приблизно о 00:00, в с. Бурлача Балка по вул. Чорноморська дорога, керуючи автомобілем Lexus, реєстраційний номер НОМЕР_1, здійснив проїзд залізничного переїзду на забороняючий червоний сигнал світлофора, чим порушив п. 20.5 ПДР за що передбачена відповідальність за ст. 123 ч. 2 КУпАП.
В якості доказу вчинення ОСОБА_1 зазначеного правопорушення, поліцейським надано протокол про адміністративне правопорушення серії БД № 072885 від 15.07.2018 року.
При цьому згідно з поясненнями ОСОБА_1, він свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 123 КУпАП не визнає та заперечує проти обставин, зазначених у фабулі протоколу про адміністративне правопорушення.
Оцінивши надані докази по справі, вважаю вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 123 ч. 2 КУпАП недоведеною, оскільки до протоколу про адміністративне правопорушення не додано будь-яких інших доказів, передбачених ст. 251 КУпАП, які б в своїй сукупності підтвердили факт вчинення зазначеного адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного провадження у справі підлягає закриттю у зв"язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 123 КУпАП.
Керуючись ст. 247 п. 1 КУпАП,-
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 123 ч. 2 КУпАП - закрити у зв"язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Одеської області протягом десяти днів з дня її постановлення.
Суддя А.І. Бочаров.