Україна
Донецький окружний адміністративний суд
про передачу справи до іншого суду
14 серпня 2018 р. Справа № 0540/7037/18-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Стойка В.В., ознайомившись з позовною заявою Костянтинівсько - Дружківського управління Пенсійного фонду України Донецької області до Відділу примусового виконання рішень управління ДВС ГТУЮ у Донецькій області про скасування постанови про накладення штрафних санкцій, -
14.08.2018 року до Донецького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Костянтинівсько - Дружківського управління Пенсійного фонду України Донецької області до Відділу примусового виконання рішень управління ДВС ГТУЮ у Донецькій області про скасування постанови про накладення штрафних санкцій в розмірі 5100 грн. за невиконання рішення суду у 10-денний строк за виконавчим листом, виданим Костянтинівським міськрайонним судом Донецької області 31.05.2018 року по справі № 233/5870/17.
Відповідно до положень статті 171 Кодексу адміністративного судочинства (надалі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статями 160, 161, 172 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; позов подано у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Розглянувши зазначену позовну заяву, суд дійшов висновку, що позовна заява подана з порушенням предметної юрисдикції адміністративних судів, з огляду на наступне.
Відповідно до вимог частини першої статті 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні, зокрема, 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Одночасно, нормами статті 287 КАС України визначено особливості провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності органу державної виконавчої служби, приватного виконавця.
Так, відповідно до положень частини першої зазначеної статті учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Згідно з частиною п'ятою зазначеної статті адміністративні справи з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень, ухвалених місцевим загальним судом як адміністративним судом, розглядаються місцевим загальним судом як адміністративним судом, який видав виконавчий лист.
Як вбачається з позовної заяви та приєднаних до неї доказів, позивач звернувся до суду із позовними вимогами щодо скасування постанови з приводу примусового виконання виконавчого листа, який був виданий Костянтинівським міськрайонним судом Донецької області по справі № 233/5870/17 за результатами розгляду адміністративної справи, тобто - загальним судом як адміністративним.
Враховуючи викладене, суд доходить висновку, що позивач з даною позовною заявою повинен був звернутися саме до Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області - суду, яким було видано виконавчий лист по справі № 233/5870/17 згідно вимог частини п'ятої статті 287 КАС України.
Згідно з нормами пункту 2 частини першої статті 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до положень статті 30 КАС України спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються. Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана.
За таких обставин, враховуючи, що при відкритті провадження у справі судом було встановлено, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області, суд приходить висновку щодо передачі адміністративної справи № 0540/7037/18-а на розгляд до Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області.
На підставі викладеного та керуючись пунктом 2 частини першої статті 29, статтями 30, 243, 248, 256, 287, 294 КАС України, суд, -
Передати адміністративну справу № 0540/7037/18-а за позовною заявою Костянтинівсько - Дружківського управління Пенсійного фонду України Донецької області до Відділу примусового виконання рішень управління ДВС ГТ УЮ у Донецькій області про скасування постанови про накладення штрафних санкцій на розгляд до Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області (юридична адреса: Ломоносова вул. 157, Костянтинівка, Донецька, 85100).
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено Кодексом адміністративного судочинства України.
Ухвала суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення (підписання) в порядку, визначеному статтею 297 КАС України. Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII “Перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Донецький окружний адміністративний суд.
Роз'яснити позивачу, що передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Суддя Стойка В.В.