Ухвала від 14.08.2018 по справі 805/4702/18-а

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

УХВАЛА

14 серпня 2018 р. Справа №805/4702/18-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Логойди Т.В.,

секретар судового засідання Синкова А.О.,

з участю позивача, представника позивача ОСОБА_1, представника відповідача Мар'їнської районної державної адміністрації Донецької області Мар'їнської районної військово-цивільної адміністрації Донецької області Говорущенка С.С., представника третьої особи Мар'їнської районної ради Дьяченка О.М.,

розглянувши в підготовчому засіданні питання про заміну позивача в адміністративній справі за позовом ОСОБА_5 до голови Мар'їнської районної державної адміністрації Донецької області - керівника Мар'їнської районної військово-цивільної адміністрації Донецької області, Мар'їнської районної державної адміністрації Донецької області Мар'їнської районної військово-цивільної адміністрації Донецької області, треті особи Мар'їнська районна рада, Управління Державної казначейської служби України у Мар'їнському районі Донецької області, про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

У червні 2018 року ОСОБА_5 звернулася до суду з вказаним адміністративним позовом, в якому зазначала, зокрема, що працює на посаді керуючого справами виконавчого апарату Мар'їнської районної ради, є внутрішньо переміщеною особою. З кінця 2016 року їй нараховується, але не випла чується заробітна плата, не виплачується стягнута судом заборгованість по заробітній платі, з огляду на протиправну бездіяльність розпорядника бюджетних коштів, якими є голова Мар'їнської районної державної адміністрації Донецької області - керівник Мар'їнської районної військово-цивільної адміністрації Донецької області, Мар'їнська районна державна адміністрація Донецької області Мар'їнська районна військово-цивільна адміністрація Донецької області. Протиправна бездіяльність відповідачів виникла з жовтня 2016 року та триває і полягає у незабезпеченні фінансування за рахунок коштів районного бюджету видатків на виплату заробітної плати працівникам Мар'їнської районної ради, в тому числі і їй, та на погашення перед ними заборгованості, яка утворилась за період з 2016 року по 2018 рік.

Зазначала, що вона разом з Мар'їнською районною радою вчиняли всі можливі дії для своєчасного та законного врегулювання питання щодо відновлення бюджетного фінансування видатків на оплату праці працівникам, було докладено всіх необхідних зусиль та заходів щодо досудового вирішення спору. Так, позивач разом з Мар'їнською районною радою неодноразово надсилали запити до міністерств та відомств, які могли б допомогти в вирішенні вказаних питань. Останні відповіді, які отримала позивач на початку квітня 2018 року від Мар'їнської районної державної адміністрації, Мар'їнської військової-цивільної адміністрації та Мар'їнської районної ради щодо відсутності фінансування видатків на виплату позивачу заробітної плати, датовані 20 березня 2018 року та 28 березня 2018 року.

Однак вказані заходи не призвели до виплати їй заробітної плати та заборгованості по ній.

У зв'язку з наведеним після уточнення позовних вимог просила:

- визнати протиправною бездіяльність Мар'їнської районної державної адміністрації До нецької області, Мар'їнської районної військово-цивільної адміністрації До нецької області та голови Мар'їнської районної державної адміністрації До нецької області - керівника Мар'їнської районної війсь ково-цивільної адміністрації До нецької області щодо незабезпечення фінансування в 2017 та 2018 роках за рахунок коштів районного бюджету видатків на виплату заробітної плати працівникам Мар'їнської районної ради та погашення забор гованості перед працівниками Мар'їнської районної ради, що утворилася у період 2016-2018 років;

- зобов'язати Мар'їнську районну державну адміністрацію Донецької області Мар'їнську районну військово-цивільну адміністрацію Донецької області та голову Мар'їнської районної державної адміністрації Донецької області - керівника Мар'їнської районної військово-цивільної адміністрації Донецької області вирішити питання щодо внесення змін до районного бюджету на 2018 рік шляхом передбачення в ньому видатків на погашення заборгованості по заробітній платі перед працівниками Мар'їнської районної ради за 2016-2018 роки та на виплату заробітної плати працівникам Мар'їнської район ної ради.

Від позивача до суду надійшло клопотання про заміну її на належного позивача - Мар'їнську районну раду, яке обґрунтовувалося тим, що позовні вимоги стосуються не лише її, а й інших працівників (працюючих і звільнених без отримання розрахунку) Мар'їнської районної ради, яка як роботодавець не може виконати своїх зобов'язань перед працюючими працівниками, а також тими, які звільнилися, щодо оплати їх праці з огляду на бездіяльність відповідача як розпорядника бюджетних коштів у питання фінансування захищеної статті бюджету - виплати заробітної плати.

Вказане клопотання позивачем та її представником в засіданні підтримані.

Представник третьої особи Мар'їнської районної ради вказане клопотання також підтримав, про що надав суду письмову заяву.

Представник відповідача Мар'їнської районної державної адміністрації Донецької області Мар'їнської районної військово-цивільної адміністрації Донецької області проти клопотання заперечував.

Відповідач голова Мар'їнської районної державної адміністрації Донецької області - керівник Мар'їнської районної військово-цивільної адміністрації Донецької області в підготовче засідання не з'явився. В справі міститися клопотання про розгляд справи без його участі.

Представник третьої особи Управління Державної казначейської служби України у Мар'їнському районі Донецької області в підготовче засідання не з'явився. В справі міститися клопотання про розгляд справи без його участі.

Розглянувши клопотання суд приходить до висновку про наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 48 Кодексу адміністративного судочинства України суд першої інстанції, встановивши, що з позовом звернулася не та особа, якій належить право вимоги, може за згодою позивача та особи, якій належить право вимоги, допустити заміну первинного позивача належним позивачем, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи.

Судом встановлено, що викладені в позові обставини стосуються не лише позивача, а й всіх працівників Мар'їнської районної ради - працюючих та тих, які звільнені протягом спірного періоду.

Спірним періодом є період, який розпочався з 30 вересня 2016 року - дня набрання чинності указом Президента України від 28 вересня 2016 року №414/2016 «Про утворення військово-цивільної адміністрації», відповідно до якого утворено Мар'їнську районну військово-цивільну адміністрацію Донецької області, і з цього часу відповідно до п. 2 вказаного Указу та ст. 3 Закону України «Про військово-цивільні адміністрації» повноваження Мар'їнської районної ради, її виконавчого апарату, посадових та службових осіб місцевого самоврядування, які в ній працюють, припинені.

Як зазначено в позові, з 30 вересня 2016 року, тобто з дня набрання чинності вказаним Указом, через не виділення Мар'їнській районній раді коштів на виплату заробітної плати її працівникам не виплачується заробітна плата, внаслідок чого перед працівниками виникла заборгованість.

Відповідно до матеріалів справи правовідносини щодо забезпечення фінансування видатків на виплату заробітної плати працівникам Мар'їнської районної ради та погашення забор гованості перед працюючими та звільненими працівниками Мар'їнської районної ради, що утворилася в період з 30 вересня 2016 року по 2018 рік (період триває), відбувалися не між позивачем та відповідачами, а між Мар'їнською районною радою та відповідачами (листи від 16 листопада 2016 року № 392-01-37, від 07 грудня 2016 року № 401-01-37, від 30 червня 2017 року №20-01-37, від 17 квітня 2018 року № 11-01-37).

З огляду на наведене суд дійшов висновку про необхідність заміни первинного позивача належним позивачем - Мар'їнською районною радою і залучення ОСОБА_5 до участі в справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, оскільки судове рішення в даній справі може вплинути на її право на оплату праці (ч. 2 ст. 49 Кодексу).

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 48, 49, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

Допустити заміну первинного позивача ОСОБА_5 належним позивачем - Мар'їнською районною радою.

Залучити до участі в справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, ОСОБА_5.

Відкласти підготовче засідання на 10 год. 10 хв. 21 серпня 2018 року (приміщення Донецького окружного адміністративного суду за адресою: 84122, Донецька обл., м.Слов'янськ, вул.Добровольського, 1), про що повідомити осіб, які беруть участь у справі.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню не підлягає.

Суддя Логойда Т. В.