Ухвала від 13.08.2018 по справі 0240/2613/18-а

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

м. Вінниця

13 серпня 2018 р. Справа № 0240/2613/18-а

Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Дмитришена Руслана Миколаївна, розглянувши матеріали позовної заяви:

за позовом: ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4,

до: Головного управління Держгеокадастру у Вінницькі області,

про: визнання протиправною відмову у не наданні дозволів на розроблення технічної документації із землеустрою щодо поділу та об'єднання земельної ділянки, скасування її та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 до Головного управління Держгеокадастру у Вінницькі області про визнання протиправною відмову у не наданні дозволів на розроблення технічної документації із землеустрою щодо поділу та об'єднання земельної ділянки, скасування її та зобов'язання вчинити дії.

Ознайомившись з позовною заявою та доданими матеріалами, вважаю, що зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Статтею 5 Кодексу адміністративного судочинства (далі - КАС) України передбачено право на звернення до адміністративного суду. Позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб та повинна відповідати загальним вимогам, що встановлені статтями 160, 161 КАС України.

Норми статей 160, 161 КАС України не містять виключень і поширюються на всі випадки звернення до суду з позовною заявою, у зв'язку з чим недотримання положень даних норм свідчить про невідповідність позовної заяви вимогам Закону.

Разом з тим, як випливає із позовної заяви, що позивачі ОСОБА_2 та ОСОБА_3 є неповнолітніми.

Відповідно до ч.1, 2 ст. 56 КАС України, права, свободи та інтереси малолітніх та неповнолітніх осіб, які не досягли віку, з якого настає адміністративна процесуальна дієздатність, а також недієздатних фізичних осіб захищають у суді їхні законні представники - батьки, усиновлювачі, опікуни чи інші особи, визначені законом.

Права, свободи та інтереси неповнолітніх осіб, які досягли віку, з якого настає адміністративна процесуальна дієздатність, непрацездатних фізичних осіб і фізичних осіб, цивільна дієздатність яких обмежена, можуть захищати в суді їхні законні представники - батьки, усиновлювачі, піклувальники чи інші особи, визначені законом. Суд може залучити до участі у таких справах відповідно неповнолітніх осіб, непрацездатних фізичних осіб і фізичних осіб, цивільна дієздатність яких обмежена.

Зі змісту даних норм слідує, що ініціатором звернення до суду є законний представник неповнолітніх осіб, який наділений відповідними правами, та, відповідно обов'язками, в тому числі щодо дотримання встановлених вимог до форми і змісту позовної заяви визначених КАС України.

Однак, відповідно до документів долучених до матеріалів справи ОСОБА_5 надає правову допомогу неповнолітнім ОСОБА_2 на підставі ордеру серії ВН №077620 та ОСОБА_3 на підставі ордеру серії ВН №077619.

Відповідно до ст. 59 КАС України, документами, що підтверджують повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені такими документами:

1) довіреністю фізичної або юридичної особи;

2) свідоцтвом про народження дитини або рішенням про призначення опікуном, піклувальником чи охоронцем спадкового майна.

В свою чергу, недотримання встановлених вимог до форми і змісту позовної заяви, тягнуть за собою певні наслідки, в залежності від виду порушення.

За правилами, визначеними частиною 1 статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до частини 2 статті 169 КАС України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Відтак, дану позовну заяву необхідно залишити без руху, надавши особам, які її подали, строк для усунення недоліків шляхом:

- надання відповідно до кількості учасників справи належним чином засвідченої копії документу, що підтверджує повноваження представника ОСОБА_2 та ОСОБА_3 у суді, та право першого на підписання адміністративного позову від імені неповнолітніх.

- подати до суду відповідно до кількості учасників справи належним чином засвідчені копії свідоцтва про народження позивачів - ОСОБА_2 та ОСОБА_3.

З огляду на викладене вважаю, що дану позовну заяву необхідно залишити без руху, надавши особі, яка її подала, строк для усунення недоліків.

Керуючись ст. 169 КАС України, -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 до Головного управління Держгеокадастру у Вінницькі області про визнання протиправною відмову у не наданні дозволів на розроблення технічної документації із землеустрою щодо поділу та об'єднання земельної ділянки, скасування її та зобов'язання вчинити дії, залишити без руху.

2. Запропонувати позивачу у 10-денний строк з дня отримання копії ухвали усунути недоліки позовної заяви, зазначені в мотивувальній частині ухвали суду.

3. Дану ухвалу направити позивачу.

Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.

Відповідно до ч. 3 ст. 293 КАС України, заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя /підпис/ Дмитришена Руслана Миколаївна

Згідно з оригіналом.

Суддя:

Секретар: