Справа № 761/39872/17 Прізвище судді (суддів) першої інстанції:
Макаренко І.О.
09 серпня 2018 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого - судді Костюк Л.О.;
суддів: Василенка Я.М., Троян Н.М.;
за участю секретаря: Горяінової Н.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду (без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу) з власної ініціативи питання про зупинення провадження у справі за розглядом апеляційної скарги Міністерства внутрішніх справ України на рішення Шевченківського районного суду м.Києва від 10 травня 2018 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Міністерства внутрішніх справ України, Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про зобов'язання вчинити дії, -
У листопаді 2017 року, ОСОБА_2 (далі - пощивач, ОСОБА_2) звернулась до Шевченківського районного суду м.Києва з позовом до Міністерства внутрішніх справ України, Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про зобов'язання вчинити дії, в якому просить:
- визнати протиправними дії МВС Українищодо не включення до довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_2 від 26 травня 2017 року №22/6-71479 надбавки за специфічні умови проходження служби в розмірі 100 % та надбавки за службу в умовах режимних обмежень в розмірі 10 %;
- зобов'язати Міністерство внутрішніх справ України видати ОСОБА_2 довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії в яку включити: посадовий оклад у розмірі 2900,00 грн.; оклад за військовим (спеціальним) званням підполковник поліції у розмірі 2200,00 грн.; надбавку за стає служби (відс) 30%; надбавку за специфічні умови проходження служби 100%; надбавку за службу в умовах режимних обмежень 10%; премію 74,09%;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві виконати з 01 грудня 2015 року перерахунок пенсії ОСОБА_2 відповідно до довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, яка буде видана на підставі судового рішення, ухваленого в зазначеній справі та виплатити різницю між перерахованою та фактично виплаченою пенсією за період з 01 грудня 2015 року по день ухвалення судового рішення у справі;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві виплачувати ОСОБА_2 пенсію з моменту набуття законної сили судовим рішенням у зазначеній справі, у розмірі перерахованому відповідно до довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, яка буде видана МВС України на підставі судового рішення, ухваленого в зазначеній справі.
Свої вимоги обґрунтовує тим, що наказом МВС України №643 о/с від 24 травня 2011 року ОСОБА_2 було звільнено з посади старшого оперуповноваженого в особливо важливих справах відділу оперативно аналітичної та агентурної роботи Департаменту боротьби з кіберзлочинністю і торгівлею людьми МВС України (центральний апарат МВС) з 31 травня 2011 року, а з 01.06.2011 року призначено пенсію за вислугою років. Вислуга років на день звільнення складала 15 років 04 місяці 08 днів у календарному обчисленні та 20 років 00 місяців 06 днів в пільговому обчисленні. 26 травня 2017 року до ГУ ПФУ в м. Києві надійшла довідка №22/6-71479 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 з МВС України. Позивач зазначає, що в зазначеній довідці відсутні відомості щодо надбавки за специфічні умови проходження служби та за службу в умовах режимних обмежень їй не враховані взагалі.
Рішенням Шевченківського районного суду м.Києва від 10 травня 2018 року адміністративний позов задоволено частково.
Визнано протиправними дії Міністерства внутрішніх справ України щодо не включення до довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_2 від 26 травня 2017 року №22/6-71479 надбавки за специфічні умови проходження служби в розмірі 100 % та надбавки за службу в умовах режимних обмежень в розмірі 10 %.
Зобов'язано Міністерство внутрішніх справ України видати ОСОБА_2 довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії в яку включити: посадовий оклад у розмірі 2900,00 грн., оклад за військовим (спеціальним) званням підполковник поліції у розмірі 2200,00 грн., надбавку за стає служби (відс) 30%, надбавку за специфічні умови проходження служби 100%, надбавку за службу в умовах режимних обмежень 10%, премію 74,09%.
В задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
Не погоджуючись з зазначеним судовим рішенням, відповідачем подано апеляційні скарги, в яких просять скасувати постанову суду першої інстанції як таку, що постановлена з порушенням норм матеріального та процесуального права, та прийняти нову, якою у задоволенні позову відмовити повністю.
Відповідно до п.13 ст.10 КАС України, суд під час розгляду справи в судовому засіданні здійснює повне фіксування його перебігу за допомогою відео- та (або) звукозаписувального технічного засобу, крім випадків, визначених цим Кодексом. Порядок такого фіксування встановлюється цим Кодексом.
Згідно ч.1 ст.229 КАС України, суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою відео- та (або) звукозаписувального технічного засобу в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
За наявності заперечень з боку будь-кого з учасників судового процесу проти здійснення повного фіксування судового засідання за допомогою відеозаписувального технічного засобу таке фіксування здійснюється лише за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Неявка сторін або інших учасників справи, належним чином повідомлених про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає розгляду справи.
Враховуючи, що в матеріалах справи достатньо письмових доказів для правильного вирішення апеляційної скарги, а особиста участь сторін в судовому засіданні не обов'язкова, колегія суддів відповідно ч.2 ст.313 КАС України визнала можливим проводити розгляд апеляційної скарги за відсутності сторін та їх представників.
Згідно ст.229 КАС України, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Заслухавши суддю - доповідача, дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає за необхідне зупинити провадження у справі, з огляду на таке
Відповідно до ч. 1 та 2 ст. 236 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено підстави для зупинення провадження у справі.
Згідно п. 5 ч.2 ст. 236 КАС України, суд має право зупинити провадження у справі в разі перегляду судового рішення у подібних правовідносинах (в іншій справі) у касаційному порядку палатою, об'єднаною палатою, Великою Палатою Верховного Суду - до набрання законної сили судовим рішенням касаційної інстанції.
За приписами ч.1 ст.290 КАС України якщо у провадженні одного або декількох адміністративних судів перебувають типові адміністративні справи, кількість яких визначає доцільність ухвалення зразкового рішення, суд, який розглядає одну чи більше таких справ, може звернутися до Верховного Суду з поданням про розгляд однієї з них Верховним Судом як судом першої інстанції.
При цьому, ч.7 ст.290 КАС України встановлено, що ухвала про відкриття Верховним Судом провадження у зразковій справі публікується на офіційному веб-порталі судової влади України, а також в одному із загальнодержавних друкованих засобів масової інформації не пізніше ніж за десять днів до дати судового засідання для розгляду зразкової справи.
Так, колегією суддів установлено, що 02 лютого 2018 року на офіційному веб-порталі судової влади України оприлюднене повідомлення Верховного Суду про відкриття провадження у зразковій справі за позовом ОСОБА_4 до Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Вінницькій області, третя особа на стороні відповідача без самостійних вимог на предмет спору - Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, про визнання бездіяльності неправомірною та зобов'язання вчинити дії у справі №Пз/9901/1/18 (802/2196/17-а).
Разом з цим, згідно з інформацією з Єдиного державного реєстру судових рішень, рішенням Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 12.03.2018 року відмовлено у задоволенні позову у зразковій справі № Пз/9901/1/18 (802/2196/17-а). Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення Верховного Суду, якщо його не скасовано, набирає законної сили після набрання законної сили рішенням Великої Палати Верховного Суду за наслідками апеляційного перегляду. Рішення може бути оскаржене до Великої Палати Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня його ухвалення.
Згідно з ч. 11 ст. 290 КАС України, рішення Верховного Суду у зразковій справі підлягає перегляду Великою Палатою Верховного Суду за правилами перегляду рішень в апеляційному порядку, визначеному цим Кодексом.
Колегія суддів зазначає, що станом на 19.04.2018 вказане рішення Верховного Суду не набрало законної сили. Разом з цим, згідно з інформацією з Єдиного державного реєстру судових рішень, ухвалою Великої Палати Верховного суду від 02 квітня 2018 року відкрито апеляційне провадження у зразковій справі № 802/2196/17-а (Пз/9901/1/18) за адміністративним позовом ОСОБА_4 до Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Вінницькій області, третя особа на стороні відповідача без самостійних вимог на предмет спору - Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, про визнання бездіяльності неправомірною та зобов'язання вчинити дії у справі.
За приписами статті 291 КАС України суд, який розглядає типову справу, має право зупинити провадження за клопотанням учасника справи або за власною ініціативою у випадку, якщо Верховним Судом відкрито провадження у відповідній зразковій справі. Провадження у типовій справі підлягає відновленню з дня набрання законної сили рішенням Верховного Суду у відповідній зразковій справі.
Відповідно до ч.4 ст. 236 КАС України про зупинення провадження у справі суд постановляє ухвалу. Ухвала суду про зупинення провадження у справі може бути оскаржена.
З огляду на викладене, колегія суддів вважає необхідним зупинити провадження у даній справі з підстави, передбаченої п. 9 ч. 2 ст. 236 КАС України, до набрання законної сили судовим рішенням Великої Палати Верховного Суду у вказаній справі.
Керуючись ст.ст. 229, 236, 310, 321, 325, 328, 329 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
Зупинити провадження у справі за розглядом апеляційної скарги Міністерства внутрішніх справ України на рішення Шевченківського районного суду м.Києва від 10 травня 2018 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Міністерства внутрішніх справ України, Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про зобов'язання вчинити дії, до набрання законної сили судовим рішенням Великої Палати Верховного Суду у зразковій справі №802/2196/17-а (провадження № Пз/9901/1/18).
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, проте на неї може бути подана касаційна скарга до Верховного Суду в порядку та строки, передбачені ст. 329 КАС України.
(Повний текст виготовлено - 10 серпня 2018 року).
Головуючий суддя: Л.О. Костюк
Судді: Я.М. Василенко,
Н.М. Троян