Харківський окружний адміністративний суд
61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
09 серпня 2018 р. справа № 820/3683/18
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Горшкової О.О.,
при секретарі судового засідання - Лук'янчук О.І.,
за участю: представника позивача - ОСОБА_1, представника відповідача -ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Стормак" (просп. Архітектора Альошина, буд. 6,м. Харків, 61007) до Головного управління ДФС у Харківській області (вул. Пушкінська, буд. 46,м. Харків, 61057) про скасування податкового повідомлення-рішення, -
Товариство з обмеженою відповідальністю "Стормак" звернулось до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення Головного управління ДФС України в Харківській області № НОМЕР_1 від 27.04.2018 року за формою "Н".
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що контролююим органом під час проведення перевірки ТОВ «Стормак» встановлено порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних, виписаних у період з 01 до 15 грудня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних на два дні, на підставі чого до ТОВ «Стормак» застосовано штрафні санкції. Так, представник позивача зауважив, що 31.12.2017 до закінчення операційного дня підприємством було успішно відправлено до ДФС на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкові накладні та які були прийняті сервером з присвоєнням відповідних номерів. Однак до кінця операційного дня 31.12.2017 (чи до кінця календарного дня) позивачу не було надіслано квитанції, передбаченої п. 13 Порядку № 1246 та ст. 201 Податкового кодексу України (далі - ПК України) про прийняття чи неприйняття вказаних податкових накладних. Зазначені квитанції були надіслані лише 02.01.2018. Крім того, саме внаслідок дій контролюючого органу, що виразились у припиненні роботи автоматизованих систем, позивач був позбавлений можливості зареєструвати податкові накладні 30.12.2017 року та 31.12.2017 року. Водночас, позивач в судовому засіданні погодився із висновками контролюючого органу про порушення граничних строків реєстрації податкових накладних від 28.02.2018 року № 243та від 14.03.20418 року № 187 та, відповідно, нарахуванням штрафних санкцій у розмірі 20,12 грн. Отже, податкове повідомлення-рішення від 27.04.2018 року № НОМЕР_1 в сумі 35114,39 грн., яким до позивача застосовано штрафні санкції у розмірі 10% за порушення граничних строків реєстрації податкових накладних є протиправним та підлягає скасуванню.
Представник відповідача, заперечував проти задоволення позовних вимог, через канцелярію суду надав відзив на позовну заяву від 03.07.2018 року (вх.№ 01-26/32462/18), в якому зазначив, що під час перевірки було встановлено, що ТОВ «Стормак» порушено граничні терміни реєстрації податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, чим порушено п. 201.10 ст. 201 ПК України, що стало підставою для нарахування штрафних санкцій за оскаржуваним податковим повідомленням-рішенням. Так, за даними інформаційної системи Єдиного реєстру податкових накладних податкові накладні, виписані ТОВ «Стормак» за період з 01 по 15 грудня 2017 року та зареєстровані у Єдиному реєстрі податкових накладних з порушенням законодавчо встановлених термінів, а саме: термін реєстрації 2 дні. Також, представник відповідача вказав, що відповідно до норм податкового законодавства та принципів добросовісності та розумності платник податків міг зареєструвати податкові накладні на день раніше, оскільки на офіційному сайті ДФС України для всіх платників податків 22.12.2017 розміщено оголошення, що у зв'язку з закриттям календарного року у період з 31.12.2017 до 01.01.2018 будуть проводитись регламентні та технологічні роботи автоматизованих систем ДФС України, у зв'язку з чим реєстрація податкових накладних та розрахунків до них буде неможлива. У зв'язку із невчасною реєстрацією податкових накладних до ТОВ «Стормак», на думку представника відповідача, було правомірно застосовано штрафні санкції у розмірі 10% від суми податку на додану вартість, зазначеної у таких податкових накладних, а тому податкове повідомлення-рішення від 27.04.2018 року № НОМЕР_1 є правомірним.
У судовому засіданні 01.08.2018 року представники сторін підтримали свої правові позиції в повному обсязі.
Суд, дослідивши матеріали справи, оцінивши наявні в матеріалах справи докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на повному, всебічному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню, виходячи з наступного.
Як вбачається з матеріалів справи, на підставі п.п. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20 розділу І, у порядку п.п. 75.1.1 п. 75.1 ст. 75, ст. 76 розділу ІІ ПК України відповідачем проведено камеральну перевірку ТОВ «Стормак».
За результатами перевірки складено акт від 16.04.2018 № 5455/20-40-12-15-19/48548445 «Про результати камеральної перевірки ТОВ «Стормак» з питання дотримання граничних термінів реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних».
Так, за висновками вказаного акту перевірки контролюючим органом встановлено порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних та/або коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, чим порушено п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, відповідальність за що передбачена абз. 2,3 п. 120-1.1 ст. 120-1 Податкового кодексу України.
На підставі вказаного акту перевірки, контролюючим органом прийнято податкове повідомлення - рішення від 27.04.2018 року № НОМЕР_1, яким до позивача застосовано штрафні санкції у розмірі 10% за порушення граничних строків реєстрації податкових накладних.
Рішенням ДФС України від 10.04.2018 року № 12437/6/99-99-11-03-01-25 податкове повідомлення - рішення від 27.04.2018 року № НОМЕР_1 залишено без змін, а скарга ТОВ «Стормак» - без задоволення.
Позивач, не погодившись із вказаним рішенням контролюючого органу, звернувся до суду із даним позовом.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює ПК України.
Відповідно до Законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та «Про електронний цифровий підпис", з метою спрощення для платників податків процедури подання податкової звітності до органів державної податкової служби та впровадження системи електронного контролю за обігом податку на додану вартість Державною податковою адміністрацією України 10.04.2008 був прийнятий наказ № 233, яким затверджено Інструкцію з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв'язку.
Відповідно до преамбули, ця Інструкція визначає загальні принципи організації інформаційного обміну під час подання платниками податків податкової звітності до органів державної податкової служби України в електронній формі із використанням електронного цифрового підпису. Ця Інструкція поширюється на Державну податкову адміністрацію України та її територіальні органи, платників податків, які за власним бажанням подають податкові документи в електронному вигляді.
Згідно з п. 201.1 ст. 201 ПК України на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Відповідно до п.п. 201.10 п. 201 ст. 201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Єдиний реєстр податкових накладних - реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами, (далі - Реєстр), (п.п. 14.1.60 п. 14.1 ст. 14 ПК України).
Відповідно до абзацу чотирнадцятого п. 201.10 ст. 201 ПК України граничним днем реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця у Єдиному реєстрі податкових накладних є останній день календарного місяця, в якому вони складені.
Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня (абзац п'ятий п. 201.10 ст.201 ПК України).
Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції (абзац дев'ятий п. 201.10 ст. 201 ПК України).
Якщо надіслані податкові накладні та/або розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених відповідно пунктом 201.1 статті 201 та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, протягом операційного дня продавцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді із зазначенням причин (абзац десятий п. 201.10ст. 201 ПК України).
Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних (абзац тринадцятий п. 201.10 ст. 201 ПК України).
Відповідно до п. 201.10 ст.201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних має бути здійснена протягом 15 календарних днів, наступних за датою виникнення податкових зобов'язань, відображених у відповідних податкових накладних та/або розрахунках коригування. У разі порушення цього терміну застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.
Згідно з положеннями ст. 120-1.1 ПК України порушення платниками податку на додану вартість граничних термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям - платникам податку на додану вартість, та розрахунків коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених статтею 201 цього Кодексу, тягнуть за собою накладення на платників податку на додану вартість, на яких відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі: 10 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів.
Механізм внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї (далі - податкова накладна та/або розрахунок коригування), до Єдиного реєстру податкових накладних, звіряння даних, що містяться у виданих платникам податку на додану вартість - отримувачам (покупцям) товарів (послуг) податковій накладній та/або розрахунку коригування, з відомостями, які містяться у Реєстрі визначає Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 № 1246 (далі - Порядок № 1246).
Пунктом 2 Порядку № 1246 визначено, що внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування, до Реєстру (далі - реєстрація) здійснюється шляхом подання протягом операційного дня зазначених документів в електронній формі ДФС з використанням електронного цифрового підпису та внесення відповідних відомостей до Реєстру. Операційний день триває з 0 до 23-ї години.
Після складення податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі та накладення електронного цифрового підпису платник податку здійснює шифрування податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі та надсилає їх ДФС за допомогою засобів інформаційних, телекомунікаційних, інформаційно-телекомунікаційних систем з урахуванням вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис", "Про електронні документи та електронний документообіг" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку. Примірник податкової накладної та/ або розрахунку коригування в електронній формі зберігається у платника податку (п. 11 Порядку № 1246).
Після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі до ДФС здійснюється їх розшифрування, перевіряється електронний цифровий підпис, визначається відповідність електронного документа формату (стандарту), затвердженому в установленому порядку, та у разі відсутності причин для відмови проводиться їх реєстрація (п. 12 Порядку № 1246).
Відповідно до п.13 Порядку № 1246 за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/ або розрахунку коригування (далі - квитанція).
Квитанція в електронній формі надсилається платнику податку протягом операційного дня та є підтвердженням прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Примірник квитанції в електронній формі зберігається в ДФС (п. 14 Порядку № 1246).
Отже, з правового аналізу вищезазначених норм права випливає, що процедура реєстрації податкової накладної не зводиться тільки до дій платника податку, паралельно на орган ДФС покладається обов'язок прийняти, розшифрувати, перевірити надіслані платником документи та повідомити про результат шляхом надіслання квитанції у конкретно визначені законодавцем строки.
Отже, законодавством чітко визначено порядок оформлення, подачі, прийняття та реєстрації податкових накладних.
При цьому, ведення Єдиного реєстру податкових накладних здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, а саме ДФС України, на яку покладено обов'язок прийняття, реєстрації та обробки податкових накладних, поданих в електронному вигляді платником податків.
Підставою для відмови у прийнятті податкових накладних в електронному вигляді може бути лише порушення їх формування у відповідності до податкового законодавства України.
Постановою Кабінету Міністрів України № 569 від 16.10.2014 затверджений Порядок електронного адміністрування податку на додану вартість (далі - Порядок № 569).
Відповідно до п. 9 цього Порядку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Реєстрі на суму податку, обчислену за формулою.
ДФС автоматично обчислює суму податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Реєстрі.
Платник податку має право отримувати у ДФС інформацію про стан свого електронного рахунка, а також суму податку, на яку він має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Реєстрі (п. 13 Порядку № 569).
Щоб мати можливість зареєструвати податкову накладну, у платника на електронному рахунку має бути сума коштів не менш, ніж сума ПДВ, вказана у складеній податковій накладній.
Як вбачається з матеріалів справи, ТОВ «Стормак» 31.12.2017 до закінчення операційного дня було відправлено на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних наступні податкові накладні: № 43 від 06.12.2017 року, № 91 від 12.12.2017 року, № 83 від 15.12.2017 року, № 4 від 06.12.2017 року, № 44 від 06.12.2017 року, № 40 від 01.12.2017 року, № 85 від 15.12.2017 року, № 82 від 12.12.2017 року, № 87 від 12.12.2017 року, № 89 від 15.12.2017 року, № 86 від 12.12.2017 року, № 98 від 13.12.2017 року, № 102 від 12.12.2017 року, № 92 від 15.12.2017 року, № 81 від 15.12.2017 року, № 76 від 13.12.2017 року, № 84 від 12.12.2017 року, № 100 від 13.12.2017 року, № 88 від 13.12.2017 року, № 90 від 15.12.2017 року, № 103 від 13.12.2017 року, № 106 від 12.12.2017 року, № 99 від 13.12.2017 року, № 78 від 13.12.2017 року, № 97 від 13.12.2017 року, № 101 від 13.12.2017 року, № 80 від 06.12.2017 року.
Згідно витягу з програми M.E.Doc зазначені податкові накладні були направлені на реєстрацію 30 та 31 грудня 2017 року, що підтверджується матеріалами справи, доказів на спростування чого відповідачем до суду не надано.
Водночас, до кінця операційного дня 30.12.2017 та 31.12.2017 (або до кінця календарного дня) позивачу не було надіслано квитанції, передбаченої п. 13 Порядку № 1246 та ст. 201 ПК України про прийняття або неприйняття вказаних податкових накладних.
Квитанції про прийняття зазначених податкових накладних були надіслані лише 02.01.2018 ( т.2 а.с.89-102 ).
Суд звертає увагу, що податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних, якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття (абзац десятий п. 201.10 ст. 201 ПК України).
Відповідно до п. 15 Порядку № 569 у квитанції зазначаються дата та час її формування, реквізити податкової накладної та/або розрахунку коригування та результат перевірки.
За таких обставин, дата та час, зафіксовані у квитанції можуть не збігатися з датою та часом подання накладних на реєстрацію.
З огляду на те, що ТОВ «Стормак» своєчасно подані податкові накладні для проведення їх реєстрації, тобто виконані обов'язки, передбачені вищевказаними положеннями ПК України та Порядку № 1246, підстави для висновків про порушення термінів реєстрації накладних та застосування штрафних санкцій відсутні.
Окрім того, ст. 42-1 ПК України врегульовані положення про електронний кабінет. Відповідно до визначень понять, наведених в статті 14 Кодексу, електронний кабінет - електронна система взаємовідносин між платниками податків та державними, у тому числі контролюючими, органами з питань реалізації їхніх прав та обов'язків, передбачених цим Кодексом (пп. 14.1.56-2 п. 14.1 ст. 14 ПК України).
У п. 42-1.1 ст. 42-1 ПК України визначені основні принципи функціонування електронного кабінету.
З огляду на функції роботи електронного кабінету, програми, що використовуються платниками податків для надсилання документів електронному вигляді контролюючому органу та приймання, розшифрування та обробка електронних документів фіскальною службою є єдиною системою взаємовідносин тобто, електронним кабінетом.
Пунктом 42-1.6 ст. 42-1 ПК України встановлено, що електронний кабінет працює постійно (24 години на дату кожного календарного дня), крім часу, необхідного для його технічного обслуговування. Проведення технічного обслуговування електронного кабінету у день, на який припадає граничний строк подання податкових декларацій та з 8 до 20 години будь-якого іншого календарного дня забороняється.
Пунктом 21.1 статті 21 ПК України встановлено, що посадові та службові особи контролюючих органів зобов'язані: 21.1.1. дотримуватися Конституції України та діяти виключно у відповідності з цим Кодексом та іншими законами України, іншими нормативними актами; 21.1.2. забезпечувати сумлінне виконання покладених на контролюючі органи функцій; 21.1.4, не допускати порушень прав та охоронюваних законом інтересів громадян, підприємств, установ, організацій.
У повідомленні, розміщеному на офіційному сайті Державної фіскальної служби України, зазначено, що у період з 31.12.2017 до 01.01.2018 (включно) реєстрація податкових накладних та розрахунків коригування до них буде неможлива у зв'язку з проведенням регламентних та технологічних робіт автоматизованих систем ДФС України (т.1 а.с. 18).
Водночас, відповідно до положень п. 201.10 ст. 201 ПК України та з урахуванням обмеження реєстрації сум податкових накладних (згідно з п. 9 Порядку електронного адміністрування ПДВ) 31 грудня 2017 року - це граничний день реєстрації ТОВ «Стормак» податкових накладних, складених у період з 1 до 15 грудня 2017 року.
Таким чином податкові накладні були направлені до Реєстру в період з 30.12.2017 року по 31.12.2017, тобто в останні календарні дені календарного місяця наступного за місяцем, в якому вони складені, звіти також успішно відправлені по прямому з'єднанню, що підтверджується витягом з програми M.E.Doc.
Водночас, відповідачем, як суб'єктом владних повноважень, на якого покладено тягар доказування спірних рішень, не було надано до суду як квитанцій про неприйняття податкових накладних ТОВ «Стормак» протягом операційних днів 30.12.2017-31.12.2017, так і доказів їх надсилання на адресу суб'єкта господарювання.
Вказані обставини вказують на порушення суб'єктом владних повноважень порядку реєстрації податкових накладних у Єдиному реєстрі протягом операційних днів 30.12.2017 року та 31.12.2017 року, квитанції про неприйняття податкових накладних позивачу не надсилались, а відтак вказані обставини вказують на те, що такі накладні слід вважати зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних саме в операційні дні, коли вони були надіслані 30.12.2017 року та 31.12.2017року, що узгоджується з приписами Податкового кодексу України.
Таким чином, суд приходить до висновку, що позивачем здійснено реєстрацію податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних з урахуванням граничних строків, протягом операційних днів 30.12.2017 року та 31.12.2017року, у зв'язку з чим відповідачем неправомірно застосовано до підприємства штрафні санкції.
Отже, саме внаслідок дій контролюючого органу, що виразились у припиненні роботи автоматизованих систем, позивач був позбавлений можливості зареєструвати податкові накладні 30.12.2017 року та 31.12.2017року.
Враховуючи законодавчу заборону на проведення технічних робіт у граничний строк подання податкової звітності (п. 42-1.6 ст. 42-1 ПК України), такі дії є протиправними.
Крім того, фактично реєстрація податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, це результат дій двох сторін - платника та контролюючого органу.
При цьому, згідно з положеннями Порядку № 1246 фактично сама реєстрація - це дії з боку ДФС - у вигляді надсилання квитанції, що підтверджує реєстрацію.
Обов'язками платника, згідно цього ж Порядку, фактично є правильне оформлення та своєчасне надіслання накладних.
Отже, платник не може нести відповідальність за ті дії, обов'язку з проведення яких законодавством на нього не покладено.
Відповідно до п. 42-1.10 ст. 42-1 ПК України платник податків звільняється від відповідальності у разі, коли у роботі електронного кабінету виявлена технічна та/або методологічна помилка і така помилка визнана технічним адміністратором та/або методологом електронного кабінету або її існування підтверджено рішенням суду. У такому разі штрафні санкції та пеня, передбачені цим Кодексом, за порушення податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган, що спричинені технічною та/або методологічною помилкою у роботі електронного кабінету, не застосовуються, підстави для притягнення платника податків та/ або його посадових осіб до адміністративної, кримінальної відповідальності відсутні.
Неналежне виконання позивачем вимог податкового законодавства стосовно своєчасності реєстрації податкових накладних відбулось з вини відповідача, що виключає протиправність дій платника податків, та як наслідок, притягнення його до відповідальності. Відсутність вини платника податків, як необхідної складової податкового правопорушення, обумовила протиправність застосування штрафних (фінансових) санкцій спірним податковим повідомленням-рішенням від 27.04.2018 року № НОМЕР_1.
Посилання відповідача стосовно того, що платник повинен був зареєструвати податкові накладні раніше у зв'язку із проведенням технічних та регламентних робіт на офіційному сайті ДФС України, не приймається судом до уваги, оскільки позивач не міг передбачити бездіяльність державного органу, який відповідно до ст. 19 Конституції України зобов'язаний діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Підсумовуючи вищезазначене, суд приходить до висновку про відсутність підстав для притягнення позивача до відповідальності у вигляді штрафу згідно з п.120-1.1 ст. 120-1 розділу ІІ ПК України.
Водночас, позивачем в судовому засіданні визнано факт порушення строків реєстрації податкових накладних від 14.03.2018 року № 187 та від 19.03.2018 року № 243 та правомірність застосування відповідачем штрафних санкцій у розмірі 20,12 грн.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що оскаржуване податкове повідомлення-рішення від 27.04.2018 року № НОМЕР_1 в сумі 35114, 39 грн. є протиправним .
Згідно з частиною 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідач не довів правомірність податкового повідомлення-рішення від 27.04.2018 року № НОМЕР_1 про стягнення штрафних санкцій за порушення граничних строків реєстрації податкових накладних, а тому позовні вимоги ТОВ «Стормак» слід задовольнити в частині скасування податкового повідомлення-рішення від 27.04.2018 року № НОМЕР_1 на суму 35114,39 грн.
В задоволенні решти позовних вимог - відмовити.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
На підставі викладеного, керуючись ст. 19 Конституції України, ст.ст. 6-9, 14, 243-246, 250, 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Стормак" до Головного управління ДФС у Харківській області про скасування податкового повідомлення-рішення - задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення Головного управління ДФС України в Харківській області № НОМЕР_1 від 27.04.2018 року за формою "Н" у розмірі 35 114 (тридцять п'ять тисяч сто чотирнадцять) грн. 39 коп.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Стормак" (просп. Архітектора Альошина, буд. 6,м. Харків,61007,код ЄДРПОУ 40548445) сплачену суму судового збору в розмірі 1760 (одна тисяча сімсот шістдесят) грн. 00 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Харківській області ( вул. Пушкінська, 46, м. Харків, 61057, код ЄДРПОУ 39859805).
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення виготовлено 09 серпня 2018 року.
Суддя Горшкова О.О.