Рішення від 06.08.2018 по справі 804/2931/18

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 серпня 2018 року Справа № 804/2931/18

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого суддіНеклеса О.М.

за участі секретаря судового засіданняКолесника І.О.

за участі:

представника позивача представника відповідача Перехрест В.Е. Ісаєва Є.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпро адміністративну справу за адміністративним позовом Публічного акціонерного товариства "Акціонерний комерційний банк "Новий" до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про скасування податкової вимоги, -

ВСТАНОВИВ:

Публічне акціонерне товариство "Акціонерний комерційний банк "Новий" звернулось до суду із адміністративним позовом до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області, в якому просить: - скасувати податкову вимогу Головного управління ДФС у Дніпропетровській області від 04 грудня 2017р. за №47000-17.

В обґрунтування заявлених позовних вимог зазначив, що 23 січня 2018 року позивачем отримано поштовим відправленням податкову вимогу від 04.12.2017р. №47000-17, виставлену Головним управлінням ДФС у Дніпропетровській області щодо сплати 4628,66 грн. податкового боргу. Публічне акціонерне товариство "Акціонерний комерційний банк "Новий" не погоджується з вимогою відповідача, оскільки вона була виставлена в період перебування банку в стані ліквідації. З 14 липня 2017 року на АКБ "Новий" поширюється норми Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", який є спеціальним в даних правовідносинах. Приписи Податкового кодексу України не регулюють питання погашення податкових зобов'язань або стягнення податкового боргу з банків, на які поширюються норми вищевказаного закону.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 24 квітня 2018 року відкрито провадження по вказаній справі та призначено до розгляду за правилами загального позовного провадження з призначенням підготовчого засідання.

Вищезазначену ухвалу отримано позивачем - 18.05.2018р., відповідачем - 26.04.2018р.

У вказаній ухвалі відповідачу встановлено строк для подання відзиву на позов (у разі заперечення проти позову) протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання копії цієї ухвали, разом із доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються його заперечення.

18 травня 2018 р. на адресу суду від відповідача надійшло клопотання, в якому останній просить надати додатковий час для надання відзиву на позов та доказів по справі.

23 травня 2018 року підготовче судове засідання було відкладено на 11.06.2018р.

В зв'язку з перебуванням судді у відрядженні судове засідання 11.06.2018р. перенесено на 14 червня 2018р.

В підготовчому судовому засіданні відповідачем надано відзив на позовну заяву, в якому представник зазначає, що податкова вимога Головного управління ДФС у Дніпропетровській області від 04 грудня 2017р. за №47000-17 була сформована після спливу 30 денного терміну, визначеного для подачі кредиторами своїх вимог та її направлення платнику мало на меті інформування. Головним управлінням ДФС у Дніпропетровській області не застосовувалось до платника податків жодних заходів стягнення податкового боргу, не проводився опис майна у податкову заставу, не накладались будь-які обтяження чи обмеження, арешт коштів чи майна, права АКБ "Новий" порушені не були, в зв'язку із чим адміністративний позов задоволенню не підлягає.

Підготовче судове засідання було відкладено на 25.06.2018р.

26 червня 2018 року на адресу суду від позивача надійшла відповідь на відзив, в які представник зазначає, що з 13 липня 2017 року, відповідно до рішень Фонду, на АКБ "Новий" поширюються норми Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" і Податковий кодекс України не регулює питання погашення податкових зобов'язань або стягнення податкового боргу з АКБ "Новий", відповідно до приписів п.1.3. ст.1 Податкового кодексу України. Відповідач не навів жодних доводів з приводу обставин справи та проігнорував факт запровадження процедури виведення АКБ "Новий" з фінансового ринку Фондом гарантування вкладів фізичних осіб. У відзиві відсутні вказівки на норми чинного законодавства, які б надавали повноваження податковому органу нараховувати податковий борг або направляти податкові вимоги банку, який перебуває у стадії ліквідації. Позивач вважає відзив Головного управління ДФС у Дніпропетровській області необґрунтованим та безпідставним, податкову вимогу незаконною та такою, що суперечить приписам чинного законодавства та підлягає скасуванню.

06 серпня 2018 року ухвалою суду закінчено підготовче судове засідання та на підставі частини 7 статті 181 КАС України було призначене розгляд справи по суті на 06.08.2018 року.

06.08.2018 року в судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просив позов задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача проти позову заперечував, просив відмовити в його задоволенні.

Суд, дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, вивчивши та дослідивши всі матеріали справи та надані докази, а також проаналізувавши зміст норм матеріального та процесуального права, що регулюють спірні правовідносини, з'ясувавши всі обставини справи, оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, судом встановлено наступне.

Судом встановлено, що Рішенням виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб №3012 від 13.07.2017р. розпочато процедуру виведення Публічного акціонерного товариства "Акціонерний комерційний банк "Новий" з ринку шляхом запровадження в ньому тимчасової адміністрації строком на один місяць з 14.07.2017р. по 13.08.2017р.

Рішенням виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб №3486 від 10.08.2017р. продовжено строк тимчасової адміністрації неплатоспроможного банку АКБ "Новий" на один місяць з 14.08.2017р. по 13.09.2017р.

Листом від 03 серпня 2017 року за вих. № 2/10-955 АКБ "Новий" повідомив ДПІ у Центральному районі м. Дніпра Головного управління ДФС у Дніпропетровській області, у тому числі про віднесення банку до категорії неплатоспроможних, запровадження тимчасової адміністрації, призначення уповноваженої особи Фонду.

Рішенням виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб №3907 від 01.09.2017р. припинено тимчасову адміністрацію в Публічному акціонерному товаристві "Акціонерний комерційний банк "Новий", запроваджено процедуру ліквідації строком на два роки.

Листом від 11 вересня 2017 року за вих. № 2/10-1137 АКБ "Новий" повідомив Головне управління ДФС у Дніпропетровській області, у тому числі про початок процедури ліквідації банку з 01 вересня 2017 року, підкріплену належним чином завіреними копіями рішень Фонду, щодо знаходження АКБ "Новий" в стані ліквідації з 01.09.2017 року.

04 грудня 2017 року Головним управлінням ДФС у Дніпропетровській області по відношенню до Публічного акціонерного товариства "Акціонерний комерційний банк "Новий" виписана податкова вимога №47000-17 на суму 4628,66 грн.

Рішенням Державної фіскальної служби України про результати розгляду скарги №10398/6/99-99-17-01-15 від 23.03.2018р. податкова вимога залишена без змін, а скарга АКБ "Новий" - без задоволення.

Вирішуючи спір по суті суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Стаття 68 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України, законів України.

Статтею 8 Конституції України передбачено, що в Україні визнається і діє принцип верховенства права. Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй. Норми Конституції України є нормами прямої дії. Звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується.

Відповідно до ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

В статті 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод зазначено, що кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства визначено Податковим кодексом України.

Відповідно по п. 14.1.39. ст. 14 Податкового кодексу України грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Відповідно до пп. 14.1.153 п. 14.1 ст. 14 цього Кодексу податкова вимога - письмова вимога контролюючого органу до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.

Відповідно до п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Податкова вимога не надсилається (не вручається), якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У разі збільшення загальної суми податкового боргу до розміру, що перевищує шістдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, контролюючий орган надсилає (вручає) податкову вимогу такому платнику податків.

В той же, час Кодекс не регулює питання погашення податкових зобов'язань або стягнення податкового боргу з осіб, на яких поширюються судові процедури, визначені Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», з банків, на які поширюються норми Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», та погашення зобов'язань зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, зборів на обов'язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій (п. 1.3 ст. 1).

Так, процедура виведення неплатоспроможного банку з ринку та питання запровадження і здійснення тимчасової адміністрації регулюються нормами Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» від 23 лютого 2012 року N 4452-VI (надалі - Закон N 4452-VI), який є спеціальним відносно інших законодавчих актів України у цих правовідносинах.

Відповідно до ст. 44 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» від 23 лютого 2012 року Національний банк України приймає рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку за пропозицією Фонду та з інших підстав, передбачених Законом України "Про банки і банківську діяльність".

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб вносить Національному банку України пропозицію про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку:

- відповідно до плану врегулювання;

- у разі закінчення строку тимчасової адміністрації банку та/або невиконання плану врегулювання;

- в інших випадках, передбачених цим Законом.

Національний банк України зобов'язаний прийняти рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку протягом п'яти днів з дня отримання пропозиції Фонду про ліквідацію банку. Національний банк України інформує Фонд гарантування вкладів фізичних осіб про прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку не пізніше дня, наступного за днем прийняття такого рішення.

Фонд розпочинає процедуру ліквідації банку не пізніше наступного робочого дня після офіційного отримання рішення Національного банку України про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку, крім випадку, коли ліквідація здійснюється за ініціативою власників банку.

Ліквідація банку має бути завершена не пізніше двох років з дня початку процедури ліквідації банку. Фонд має право прийняти рішення про продовження ліквідації банку на строк до двох років з можливістю повторного продовження на строк до одного року.

Відповідно до ст. 45 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» Фонд гарантування вкладів фізичних осіб не пізніше робочого дня, наступного за днем отримання рішення Національного банку України про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку, розміщує інформацію про це на своїй офіційній сторінці в мережі Інтернет.

Фонд здійснює опублікування відомостей про ліквідацію банку в газеті "Урядовий кур'єр" або "Голос України" не пізніше ніж через сім днів з дня початку процедури ліквідації банку.

Відомості про ліквідацію банку повинні містити:

- найменування та інші реквізити банку, що ліквідується;

- дату та номер рішення Національного банку України про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку;

- дату та номер рішення виконавчої дирекції Фонду про початок процедури ліквідації банку;

- інформацію про місце та строк прийняття вимог кредиторів.

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб у семиденний строк з дня початку процедури ліквідації банку розміщує оголошення, що містить відомості про ліквідацію банку відповідно до частини третьої цієї статті, в усіх приміщеннях банку, в яких здійснюється обслуговування клієнтів.

Протягом 30 днів з дня опублікування відомостей про відкликання банківської ліцензії, ліквідацію банку кредитори мають право заявити Фонду гарантування вкладів фізичних осіб про свої вимоги до банку. Вимоги фізичних осіб-вкладників у межах гарантованої Фондом суми відшкодування за вкладами не заявляються.

У разі призначення уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, якій делеговано Фондом повноваження щодо складення реєстру акцептованих вимог кредиторів, кредитори заявляють про свої вимоги до банку такій уповноваженій особі Фонду.

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб у семиденний строк з дня початку процедури ліквідації банку розміщує оголошення, що містить відомості про ліквідацію банку відповідно до частини третьої цієї статті, в усіх приміщеннях банку, в яких здійснюється обслуговування клієнтів.

Протягом 30 днів з дня опублікування відомостей про відкликання банківської ліцензії, ліквідацію банку кредитори мають право заявити Фонду про свої вимоги до банку. Вимоги фізичних осіб-вкладників у межах гарантованої Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суми відшкодування за вкладами не заявляються.

У разі призначення уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, якій делеговано Фондом повноваження щодо складення реєстру акцептованих вимог кредиторів, кредитори заявляють про свої вимоги до банку такій уповноваженій особі Фонду.

Статтею 36 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» визначено наслідки запровадження тимчасової адміністрації, зокрема йдеться про те, що з дня початку процедури виведення Фондом гарантування вкладів фізичних осіб банку з ринку призупиняються всі повноваження органів управління банку (загальних зборів, спостережної ради і правління (ради директорів) та органів контролю (ревізійної комісії та внутрішнього аудиту). Фонд набуває всі повноваження органів управління банку та органів контролю з дня початку тимчасової адміністрації і до її припинення.

Протягом 15 днів, але не пізніше строків, встановлених Фондом, керівники банку забезпечують передачу уповноваженій особі Фонду печаток і штампів, матеріальних та інших цінностей банку, а також протягом трьох днів - передачу печаток і штампів бухгалтерської та іншої документації банку. У разі ухилення від виконання зазначених обов'язків винні особи несуть відповідальність відповідно до закону.

На період тимчасової адміністрації усі структурні підрозділи, органи та посадові особи банку підпорядковуються у своїй діяльності Фонду та уповноваженій особі Фонду в межах повноважень, встановлених цим Законом та делегованих Фондом, і діють у визначених Фондом/уповноваженою особою Фонду межах та порядку.

Частиною 5 статті 36 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» визначено, що під час тимчасової адміністрації не здійснюється:

- задоволення вимог вкладників та інших кредиторів банку;

- примусове стягнення майна (у тому числі коштів) банку, накладення арешту та звернення стягнення на майно (у тому числі кошти) банку (виконавче провадження щодо банку зупиняється, у тому числі знімаються арешти, накладені на майно (у тому числі на кошти) банку, а також скасовуються інші вжиті заходи примусового забезпечення виконання рішення щодо банку);

- нарахування неустойки (штрафів, пені), інших фінансових (економічних) санкцій за невиконання чи неналежне виконання зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), а також зобов'язань перед кредиторами, у тому числі не застосовується індекс інфляції за весь час прострочення виконання грошових зобов'язань банку;

- зарахування зустрічних вимог, у тому числі зустрічних однорідних вимог, припинення зобов'язань за домовленістю (згодою) сторін (у тому числі шляхом договірного списання), поєднанням боржника і кредитора в одній особі;

- нарахування відсотків за зобов'язаннями банку перед вкладниками та кредиторами.

Відповідно до статті 46 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» з дня початку процедури ліквідації банку:

- припиняються всі повноваження органів управління банку (загальних зборів, спостережної ради і правління (ради директорів)) та органів контролю (ревізійної комісії та внутрішнього аудиту). Якщо в банку, що ліквідується, здійснювалася тимчасова адміністрація, з дня прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку тимчасова адміністрація банку припиняється. Керівники банку звільняються з роботи у зв'язку з ліквідацією банку;

- банківська діяльність банку завершується закінченням технологічного циклу конкретних операцій у разі, якщо це сприятиме збереженню або збільшенню ліквідаційної маси;

- строк виконання всіх грошових зобов'язань банку та зобов'язання щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) вважається таким, що настав;

Під час здійснення ліквідації у банку не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури.

Вимоги за зобов'язаннями банку із сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), що виникли під час проведення ліквідації, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури та погашаються у сьому чергу відповідно до статті 52 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб».

Відповідно до статті 49 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» фонд припиняє приймання вимог кредиторів після закінчення 30 днів з дня опублікування відомостей відповідно до ч.2 ст. 45 цього Закону. Будь-які вимоги, що надійшли після закінчення цього строку, вважаються погашеними, крім вимог вкладників у межах гарантованої Фондом суми відшкодування за вкладами.

Протягом 90 днів з дня опублікування відомостей відповідно до ч.2 ст. 45 цього Закону Фонд здійснює такі заходи:

- визначає суму заборгованості кожному кредитору та відносить вимоги до певної черги погашення;

- відхиляє вимоги в разі їх не підтвердження фактичними даними, що містяться у розпорядженні Фонду та у разі потреби, заявляє в установленому законодавством порядку заперечення за заявленими до банку вимогами кредиторів;

- складає реєстр акцептованих вимог кредиторів відповідно до вимог, встановлених нормативно-правовими актами Фонду.

Реєстр акцептованих вимог кредиторів та зміни до нього підлягають затвердженню виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Вимоги, не включені до реєстру акцептованих вимог кредиторів, задоволенню в ліквідаційній процедурі не підлягають і вважаються погашеними.

Черговість та порядок задоволення вимог до банку, оплата витрат та здійснення платежів визначена статтею 52 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» згідно з якою, задоволення вимог інших вкладників, які не є пов'язаними особами банку, юридичних осіб - клієнтів банку, які не є пов'язаними особами банку здійснюються в сьому чергу.

Фондом гарантування вкладів фізичних осіб визначено порядок задоволення вимог до банку відповідно до якого, на адресу , вказану в оголошенні про відкликання банківської ліцензії і ліквідацію банку, необхідно направити письмову заяву. Також подати свої кредиторські вимоги можна безпосередньо за місцезнаходженням банку/відокремленого підрозділу банк.

Кредиторські вимоги можуть заявлятись кредиторами банку як з визначенням обсягу (суми) кредиторських вимог, так і без визначення такого обсягу. Заяви приймаються упродовж 30 днів з дня опублікування Фондом відомостей про ліквідацію банку в газеті «Голос України» або «Урядовий кур'єр». Вимоги, які надійшли після закінчення цього строку, вважаються погашеними, крім вимог вкладників гарантованих у межах гарантованої ФГВФО суми відшкодування за вкладами. Будь-які спори щодо акцептування вимог кредиторів підлягають вирішенню у судовому порядку.

Вимоги за зобов'язаннями банку, що виникли під час проведення ліквідації, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури та погашаються у сьому чергу відповідно до статті 52 цього Закону.

Отже, Закон України ст. 45 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» є спеціальним і пріоритетним відносно Податкового кодексу України у правовідносинах стягнення заборгованості з банків в яких введено тимчасову адміністрацію.

Таким чином, стягнення податкової заборгованості з такого банку має відбуватися виключно в порядку спеціального законодавства, яким є ст. 45 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб».

Аналогічна позиція викладена в постанові Верховного Суду України від 20.01.2016 у справі № 6-2001цс15. При цьому, в даній постанові зазначено, що наведений правовий висновок ВСУ стосується не лише цивільних, але і податкових правовідносин.

Судом встановлено, що Рішенням виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб №3012 від 13.07.2017р. розпочато процедуру виведення Публічного акціонерного товариства "Акціонерний комерційний банк "Новий" з ринку шляхом запровадження в ньому тимчасової адміністрації строком на один місяць з 14.07.2017р. по 13.08.2017р.

Рішенням виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб №3486 від 10.08.2017р. продовжено строк тимчасової адміністрації неплатоспроможного банку АКБ "Новий" на один місяць з 14.08.2017р. по 13.09.2017р.

Рішенням виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб №3907 від 01.09.2017р. припинено тимчасову адміністрацію в Публічному акціонерному товаристві "Акціонерний комерційний банк "Новий", запроваджено процедуру ліквідації строком на два роки.

Відповідно до частини другої статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:

1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;

2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;

3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);

4) безсторонньо (неупереджено);

5) добросовісно;

6) розсудливо;

7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації;

8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);

9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;

10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно частини першої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Посилання відповідача на те, що оскаржувана податкова вимога носить інформативний характер суд оцінює критично, оскільки несплата боргу за податковою вимогою несе за собою наслідки, передбачені Податковим кодексом України.

Відповідно до частини першої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

На підставі вищевикладеного, оскільки Публічне акціонерне товариство "Акціонерний комерційний банк "Новий" знаходиться в стані ліквідації, податкова вимога від 04 грудня 2017р. за №47000-17 підлягає скасуванню.

Щодо розподілу судових витрат, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Враховуючи наявність підстав для задоволення позовної заяви Публічного акціонерного товариства "Акціонерний комерційний банк "Новий", суд вважає за необхідне стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Дніпропетровській області на користь позивача суму сплаченого ним судового збору у повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 2, 5, 72, 77, 139, 241, 243-246, КАС України, суд,-

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Публічного акціонерного товариства "Акціонерний комерційний банк "Новий" (пр. Дмитра Яворницького, 93, Дніпро, 49000, код ЄДРПОУ 19361982) до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області (Сімферопольська,17-а,Дніпро, 49600, код ЄДРПОУ 39394856) про скасування податкової вимоги, - задовольнити повністю.

Скасувати податкову вимогу Головного управління ДФС у Дніпропетровській області від 04 грудня 2017р. за №47000-17.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ 39394856) на користь Публічного акціонерного товариства "Акціонерний комерційний банк "Новий" (код ЄДРПОУ 19361982) судовий збір в розмірі 1762,00 грн.

Копію рішення суду направити сторонам.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в порядку та строки, передбачені ст. ст. 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 частини 1 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст судового рішення складено та підписано 10 серпня 2018 року.

Суддя О.М. Неклеса