Справа № 717/1005/18
09 серпня 2018 року року слідчий суддя Кельменецького районного суду Чернівецької області ОСОБА_1
при секретарі: ОСОБА_2
розглянувши скаргу ОСОБА_3 на бездіяльність слідчого.
Сторони кримінального провадження:
прокурор: ОСОБА_4
заявник: ОСОБА_3
ОСОБА_3 подав до суду скаргу, у якій зазначив, що 31 липня 2018 року ним на адресу Кельменецького ВП ГУНП було подано скаргу порушити кримінальну справу за ч.1 ст. 190 КК України на подружжя ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , які заволоділи його майном шляхом обману, зловживання довірою. Але ігноруючи скаргу, „кримінал” не порушено. ОСОБА_3 просить реагувати та прийняти відповідні міри.
Вважаю, що скаргу ОСОБА_3 слід розглядати як скаргу на бездіяльність слідчого, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення.
В судовому засіданні ОСОБА_3 скаргу підтримав повністю та пояснив, що слідчий повинен розслідувати кримінальну справу за його заявою, однак по його заявах нічого не розслідують.
Прокурор ОСОБА_4 заперечує проти скарги та пояснив, що по заяві ОСОБА_3 прийнято рішення про відмову у реєстрації його заяви у Єдиному реєстрі досудових розслідувань, оскільки між сторонами є цивільно правові відносини.
Вислухавши пояснення заявника та прокурора, вважаю , що скаргу слід задовольнити.
Зокрема ОСОБА_3 31 липня 2018 року звернувся до Кельменецького відділу поліції із заявою про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 190 КК України, а саме що ОСОБА_5 та ОСОБА_6 шляхом обману, зловживання довірою заволоділи його майном.
До Єдиного реєстру досудових розслідувань відповідні відомості за цією заявою внесені не були.
Відповідно до ч.1 ст.214 КПК України слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення зобов'язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування. Слідчий, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівником органу досудового розслідування.
Отже, якщо зі звернення особи вбачається, що вона порушує перед органом досудового розслідування питання про вчинення кримінального правопорушення, ініціюючи здійснення ним дій, визначених КПК, то навіть за умови, що результати аналізу наведених особою відомостей свідчать про відсутність ознак складу злочину, такі відомості мають бути внесені до ЄРДР з подальшим закриттям кримінального провадження відповідно до ст. 284 КПК, якщо слідчий дійде висновку про відсутність події чи складу в діях особи злочину.
Враховуючи викладене вище, вважаю, що скаргу ОСОБА_3 на бездіяльність слідчого слід задовольнити і зобов'язати начальника слідчого відділення Кельменецького відділу поліції внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування за заявою ОСОБА_3 від 31 липня 2018 року про вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст. 190 КК України.
Враховуючи викладене вище, керуючись ст. 306, 307 КПК України, слідчий суддя -
1. Скаргу ОСОБА_3 на бездіяльність слідчого - задовольнити.
2. Зобов'язати начальника слідчого відділення Кельменецького відділу поліції внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування за заявою ОСОБА_3 від 31 липня 2018 року про вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст. 190 КК України.
3. Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: