Справа №718/2118/18
Провадження №1-в/718/42/18
08.08.2018 року м.Кіцмань
Кіцманський районний суд Чернівецької області
у складі: головуючого - судді ОСОБА_1
секретаря - ОСОБА_2
представника Кіцманського ВП ГУНП - ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіцмань Чернівецької області справу за поданням Кіцманського ВП ГУНП в Чернівецькій області відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , про встановлення адміністративного нагляду, -
Кіцманський ВП ГУНП звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 з тих підстав, що він, будучи раніше судимим: 11.05.2006р. за ч.3 ст.186 КК України, 25.07.2011р. за ст.395 КК України, 03.03.2016р. за ст.395 КК України, 13.08.2014р. за ст.395 КК України, 03.03.2016р. за ст.395 КК України, 03.07.2017р. за ч.2 ст.185 КК України, 18.10.2017р. за ч.2 ст.125 КК України, систематично порушує громадський порядок, за що притягався до адміністративної відповідальності: 01.02.2018р. за ч.1 ст.178 КУпАП, 19.02.2018р. за ч.2 ст.178 КУпАП, 21.03.2018р. за ч.2 ст.175-1 КУпАП, 26.03.2018р. за ч.2 ст.178 КУпАП, 27.03.2018р. за ст.183 КУпАП, 05.05.2018р. за ч.2 ст.175-1 КУпАП, 08.05.2018р. за ч.2 ст.175-1 КУпАП, 17.05.2018р. за ч.2 ст.175-1 КУпАП, 31.05.2018р. за ч.2 ст.175-1 КУпАП, 05.06.2018р. за ст.183 КУпАП, 22.06.2018р. за ст.183 КУпАП, 22.06.2018р. за ч.2 ст.175-1 КУпАП, 01.07.2018р. за ч.1 ст.127 КУпАП, а після притягнення до адміністративної відповідальності письмово попереджався про необхідність припинення антигромадського способу життя. По місцю проживання ОСОБА_4 характеризується негативно, не працює, зловживає спиртними напоями.
Заслухавши представника Кіцманського ВП ГУНП, ОСОБА_4 , дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до ст.1 Закону України „Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами внутрішніх справ.
Згідно ст.2 цього Закону адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Статтею 3 вказаного Закону визначено коло осіб щодо яких встановлюється адміністративний нагляд, це зокрема, особи: б) засуджені до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо під час відбування покарання їх поведінка свідчила, що вони вперто не бажають стати на шлях виправлення і залишаються небезпечними для суспільства; в) засуджені до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Встановлено, що ОСОБА_4 був засуджений вироком Кіцманського районного суду Чернівецької області від 11.05.2006р. за ч.3 ст.186 КК України до покарання у виді позбавлення волі строком на чотири роки з випробуванням строком на один рік; постановою суду 06.12.2006 року звільнення від відбування покарання скасовано і засуджений направлений для відбування покарання; звільнений з місць позбавлення волі 06.12.2010 року.
Також, ОСОБА_4 був засуджений: вироком Кіцманського районного суду Чернівецької області від 25.07.2011р. за ст.395 КК України до покарання у виді арешту строком на два місяці; вироком Кіцманського районного суду Чернівецької області від 13.08.2014р. за ст.395 КК України до покарання у виді арешту строком на три місяці; вироком Кіцманського районного суду Чернівецької області від 03.03.2016р. за ст.395 КК України до покарання у виді арешту на три місяці.
Окрім того, ОСОБА_4 був засуджений вироком Кіцманського районного суду Чернівецької області від 03.07.2017р. за ч.2 ст.185 КК України до покарання у виді арешту строком на п'ять місяців.
Посилання у поданні на засудження ОСОБА_4 вироком суду від 18.10.2017р. за ч.2 ст.125 КК України є необґрунтованим, оскільки ухвалою Кіцманського районного суду Чернівецької області від 18.10.2017 року кримінальне провадження про обвинувачення ОСОБА_4 за ч.2 ст.125 КК України закрито у зв'язку з відмовою потерпілої від обвинувачення.
Таким чином, ОСОБА_4 має непогашену судимість за скоєння кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.185 КК України, за вчинення якого він був засуджений до покарання у виді арешту.
Кримінальне правопорушення, передбачене ч.2 ст.185 КК України, відповідно до ст.12 КК України, відноситься до злочинів середньої тяжкості.
Згідно п.5 ч.1 ст.89 КК України такими, що не мають судимості визнаються особи, засуджені до штрафу, громадських робіт, виправних робіт або арешту, якщо вони протягом року з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового злочину.
ОСОБА_4 звільнений після відбуття покарання у виді арешту строком п'ять місяців 12.01.2018 року.
Строк погашення судимості спливає 12.01.2019 року.
Судом також встановлено, що ОСОБА_4 притягався до адміністративної відповідальності: 01.02.2018р. за ч.1 ст.178 КУпАП, 19.02.2018р. за ч.2 ст.178 КУпАП, 21.03.2018р. за ч.2 ст.175-1 КУпАП, 26.03.2018р. за ч.2 ст.178 КУпАП, 27.03.2018р. за ст.183 КУпАП, 05.05.2018р. за ч.2 ст.175-1 КУпАП, 08.05.2018р. за ч.2 ст.175-1 КУпАП, 17.05.2018р. за ч.2 ст.175-1 КУпАП, 31.05.2018р. за ч.2 ст.175-1 КУпАП, 05.06.2018р. за ст.183 КУпАП, 22.06.2018р. за ст.183 КУпАП, 22.06.2018р. за ч.2 ст.175-1 КУпАП, 01.07.2018р. за ч.1 ст.127 КУпАП.
Після притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_4 письмово попереджався про необхідність припинення антигромадського способу життя. По місцю проживання ОСОБА_4 характеризується негативно, не працює, зловживає спиртними напоями.
Згідно вимог ст. 6 Закону України „Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону терміном від одного до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. У разі, коли є підстави вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу внутрішніх справ може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
За вищенаведених обставин, враховуючи, що річний термін адміністративного нагляду строком на один рік буде перевищувати термін погашення судимості, його слід встановити на термін до настання строку погашення судимості, тобто до 12.01.2019 року.
Керуючись ст. 89 КК України, ст. ст. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 10 Закону України „Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», -
Подання задовольнити частково.
Встановити відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , адміністративний нагляд терміном до настання строку погашення судимості, тобто до 12.01.2019 року, застосувавши до нього наступні обмеження:
- заборонити вихід з домогосподарства в період часу з 22 до 06 години;
- заборонити відвідування кафе, ресторанів, барів та інших торговельних закладів, де спиртні напої реалізуються на розлив;
- заборонити виїзд за межі району в особистих справах без дозволу начальника Кіцманського ВП ГУНП в Чернівецькій області;
- з'являтись на реєстрацію 2-й та 4-й вівторок кожного місяця до Кіцманського ВП ГУНП в Чернівецькій області.
На постанову може бути подана апеляція протягом 7 діб з дня її винесення до апеляційного суду Чернівецької області через Кіцманський районний суд.
Суддя: