Постанова від 27.07.2018 по справі 221/3782/18

221/3782/18

3/221/1495/2018

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 липня 2018 року м. Волноваха

Суддя Волноваського районного суду Донецької області ПИСАНЕЦЬ Н.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла від в.о. заступника начальника Головного управління - начальника УОЗ на окремих територіях зон АТО ГУ ДФС у Донецькій області ОСОБА_1 відносно ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, не працюючого, який зареєстрований та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, паспорт серії ВЕ №461115 виданий Великоновосілківським РВ УМВС України в Донецькій області 12.02.2002 року, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого за ч. 1 статті 204-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 0288 від 25.05.2018 року, ОСОБА_2 25.05.2018 року приблизно о 13.20 годині здійснював перевезення товарів (тютюнових виробів), а саме: приїхав на КПВВ «Новотроїцьке» (дорожній коридор «Донецьк-Маріуполь (через Волноваху)») після детального огляду автомобіля НОМЕР_2, працівниками ДФС України, ДПС України та оперативною групою операцій в адміністративних одиницях відділу поточних операцій ОШ ЦУ СБУ в районі проведення АТО з дислокацією у м. Волноваха та спільною (міжвідомчою) групою (підрозділи, що здійснюють державний контроль) було виявлено товарно-матеріальні цінності (тютюнові вироби), а саме:

НазваКількість блоків сигаретКількість пачок сигаретКількість сигаретЦіна за пачку грн.Сума

Темно сині Прилуки (економ)22040015.00300

Сині Прилуки550100023,001150

Сині Прилуки (особливі)550100016,5825

Прима-дона110200660

Всього1313026002335

Вказані товари він перевозив з с. Оленівка, Волноваського району, Донецької області до с. Старомлинівка, Великоновосілківського району, Донецької області, рухався зі сторони тимчасово непідконтрольної території України, вздовж лінії зіткнення між блокпостам першого та другого рубежів.

Тим самим, ОСОБА_2 було допущено переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції, а саме: допущено перевищення граничних норм перевезення товарів через лінію зіткнення з неконтрольованої території на контрольовану територію - тютюнових виробів.

Крім того, ОСОБА_2 було допущено перевищення граничних норм перевезення товарів через лінію зіткнення з неконтрольованої території на контрольовану територію та у зворотному напрямку підакцизних товарів 200 сигарет, або 250 грамів тютюну, або ці вироби в наборі загальною вагою, що не перевищує 250 грамів на одну особу, що переміщується до району або з району проведення антитерористичної операції, чим порушив вимоги п. 9 «Порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції» затвердженого Постановою КМУ від 01.03.2017р. № 99, а також порушені вимоги наказу від 24.03.2017 № 39 "Про затвердження Переліку та обсягів товарів, дозволених для переміщення до/з гуманітарно-логістичних центрів та через лінію зіткнення". /зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28 березня 2017 р. за № 417/30285).

Таким чином, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до висновку про необхідність закрити провадження в зазначеній справі з наступних підстав.

Відповідно до ст.8 Конституції України, яка має вищу юридичну силу, держава Україна є правовою державою, в якій визнається і діє принцип верховенства права.

З протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що особа, яка його склала, посилається на Постанову КМУ від 01.03.2017 року № 99 «Про затвердження Порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції», як на нормативний акт, положення якого було порушено особою, що тягне за собою адміністративну відповідальність, передбачену ч. 1 ст. 204-3 КУпАП.

В протоколі також зазначається, що ОСОБА_2 порушив вимоги Постанови КМУ «Про затвердження Порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції» № 99 від 1.03.2017р. п.9 передбачено, що фізичні особи здійснюють переміщення товарів у ручній поклажі та/або супроводжуваному багажі автомобільним транспортом за переліком та обсягами (вартість, вага, кількість), що затверджений МТОТ (НАКАЗ від 24.03.2017 № 39 "Про затвердження Переліку та обсягів товарів, дозволених для переміщення до/з гуманітарно-логістичних центрів та через лінію зіткнення". /зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28 березня 2017 р. за № 417/30285), але в даному випадку не можливо застосувати дану норму, оскільки:

Законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції» запроваджено адміністративну відповідальність, за порушення порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції, а саме доповнено Кодекс України про адміністративні правопорушення статтею 204-3.

Так, у відповідності до даної статті порушення порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції тягне за собою накладення штрафу на осіб, які переміщують такі товари, з конфіскацією таких товарів.

Також цим законом, шляхом внесення змін до закону "Про боротьбу з тероризмом", було визначено, що переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції здійснюється в порядку, що встановлюється Кабінетом Міністрів України за поданням Служби безпеки України.

Саме на виконання зазначеного закону Служба безпеки України стала розробником постанови КМУ від 1 березня 2017 р. № 99, якою затверджено Порядок переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції.

30 квітня 2018 року набрав чинності Указ Президента України Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 30 квітня 2018 року "Про широкомасштабну антитерористичну операцію в Донецькій та Луганській областях" № 116/2018.

На підставі вказаного Указу Президента, з урахуванням статті 18 Закону України «Про боротьбу з тероризмом», рішенням першого заступника керівника АТЦ при СБУ (керівника оперативного штабу з управління АТО) від 30 квітня 2018 року № 33/1- 4129 антитерористичну операцію припинено.

У відповідності до Закону України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях» порядок в'їзду осіб, переміщення товарів на тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях і виїзду осіб, переміщення товарів із таких територій визначаються Кабінетом Міністрів України.

В даний час такий порядок Кабінетом Міністрів не опубліковано.

Здійснюючи аналіз викладених обставин, вбачається, що притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за порушення порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції, тобто, за статтею 204-3 КУпАП, після її офіційного припинення, є протиправним, у зв'язку з чим вважаю за необхідне провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за ч.1 ст. 204-3 КУпАП закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Керуючись ст. ст. 1, 3, 8, 9, 58, 92 Конституції України, ст. 7 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, п. 1 ст. 247, ст. 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Справу про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, за ч. 1 ст. 204-3 КУпАП закрити, у зв'язку з відсутністю в його діях складу зазначеного адміністративного правопорушення.

Товарно-матеріальні цінності, згідно протоколу вилучення речей що є знаряддям або безпосереднім об'єктом правопорушення від 25.05.2018 року складеного в смт. Новотроїцьке, Донецької області, а саме: тютюнові вироби в асортиментів в кількості 13 блоків (130 пачок, 2600 шт. сигарет) на загальну суму 2335 грн., які передані на відповідальне зберігання старшому оперуповноваженому управління оперативного забезпечення зон проведення АТО ГУ ДФС у Донецькій області капітану податкової міліції ОСОБА_3 та зберігаються на території КПВВ «Новотроїцьке» повернути ОСОБА_2 за належністю.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Донецької області протягом 10 днів з дня винесення постанови, через Волноваський районний суд Донецької області.

Суддя Н.В. Писанець