Постанова від 27.07.2018 по справі 221/3779/18

221/3779/18

3/221/1494/2018

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 липня 2018 року м. Волноваха

Суддя Волноваського районного суду Донецької області ПИСАНЕЦЬ Н.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла від в.о. заступника начальника Головного управління - начальника УОЗ на окремих територіях зон АТО ГУ ДФС у Донецькій області ОСОБА_1 відносно ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, не працюючого, інваліда ІІ групи, який зареєстрований та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, м. Краматорськ, Донецької області, паспорт серії ВВ №419807 виданий Совєтським РВ УМВС України в м. Макіївці 08.05.1998 року, згідно довідки ДФС України надати РНОКПП не має можливості, у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого за ч. 1 статті 204-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 0308 від 06.06.2018 року, ОСОБА_2 06.06.2018 року приблизно о 09.00 годині здійснював перевезення товарів (парусна яхта), а саме: приїхав на КПВВ «Новотроїцьке» (дорожній коридор «Донецьк-Маріуполь (через Волноваху)») і після детального огляду автомобіля НОМЕР_1, з причепом-платформою ЕZWV, модель 1000, д.н.з. НОМЕР_2 працівниками ДФС України, ДПС України та оперативною групою операцій в адміністративних одиницях відділу поточних операцій ОШ ЦУ СБУ в районі проведення АТО з дислокацією у м. Волноваха та спільною (міжвідомчою) групою (підрозділи, що здійснюють державний контроль) було виявлено товарно-матеріальні цінності (парусна яхта), а саме: Яхта парусна «Микро», 1992 року випуску, білого кольору в кількості 1 шт. вартістю 156120 грн.

Вказані товари він перевозив з м. Макіївка, Донецької області до м. Маріуполь, Донецької області, рухався в сторону підконтрольної території України, вздовж лінії зіткнення між блокпостам першим та другим рубежів.

Тим самим, ОСОБА_2 було допущено переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції, а саме: допущено перевищення граничних норм перевезення товарів через лінію зіткнення з неконтрольованої території на контрольовану територію.

Крім того, ОСОБА_2 було допущено перевищення граничних норм перевезення товарів через лінію зіткнення з неконтрольованої території на контрольовану територію та у зворотному напрямку товари, сумарна фактурна вартість яких перевищує еквівалент 10000 гривень на одну особу, що переміщуються до району або з району проведення антитерористичної операції, чим порушив вимоги п. 9 «Порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції» затвердженого Постановою КМУ від 01.03.2017р. № 99, а також порушені вимоги наказу від 24.03.2017 № 39 "Про затвердження Переліку та обсягів товарів, дозволених для переміщення до/з гуманітарно-логістичних центрів та через лінію зіткнення". /зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28 березня 2017 р. за № 417/30285).

Відповідно до Постанови КМУ «Про затвердження Порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції» №99 від 01.03.2018 року п.9 передбачено, що фізичні особи здійснюють переміщення товарів у ручній поклажі та/або супроводжуваному багажі автомобільним транспортом за переліком та обсягами (вартість, вага, кількість), що затверджений МТОТ (Наказ від 24.03.2017 року №39).

Вислухавши ОСОБА_2, який не визнав свою провину в скоєному правопорушенні, пояснив, що Яхта була придбана ним ще у 2008 році, технічний стан якої не дозволяв нею користуватися, у зв'язку із чим її вартість складала 3536,72 грн., про що було повідомлено працівникам ДФС та надано відповідні документи, тому вважає, що у його діях відсутній склад адміністративного правопорушення, а також зазначив, що працівники ДФС під час складення протоколу роблять посилання на проведення АТО, хоча воно вже припинено.

Таким чином, заслухавши думку ОСОБА_3 та дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до висновку про необхідність закрити провадження в зазначеній справі з наступних підстав.

Відповідно до ст.8 Конституції України, яка має вищу юридичну силу, держава Україна є правовою державою, в якій визнається і діє принцип верховенства права.

З протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що особа, яка його склала, посилається на Постанову КМУ від 01.03.2017 року № 99 «Про затвердження Порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції», як на нормативний акт, положення якого було порушено особою, що тягне за собою адміністративну відповідальність, передбачену ч. 1 ст. 204-3 КУпАП.

В протоколі також зазначається, що ОСОБА_2 порушив вимоги Постанови КМУ «Про затвердження Порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції» № 99 від 1.03.2017р. п.9 передбачено, що фізичні особи здійснюють переміщення товарів у ручній поклажі та/або супроводжуваному багажі автомобільним транспортом за переліком та обсягами (вартість, вага, кількість), що затверджений МТОТ (НАКАЗ від 24.03.2017 № 39 "Про затвердження Переліку та обсягів товарів, дозволених для переміщення до/з гуманітарно-логістичних центрів та через лінію зіткнення". /зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28 березня 2017 р. за № 417/30285), але в даному випадку не можливо застосувати дану норму, оскільки:

Законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції» запроваджено адміністративну відповідальність, за порушення порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції, а саме доповнено Кодекс України про адміністративні правопорушення статтею 204-3.

Так, у відповідності до даної статті порушення порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції тягне за собою накладення штрафу на осіб, які переміщують такі товари, з конфіскацією таких товарів.

Також цим законом, шляхом внесення змін до закону "Про боротьбу з тероризмом", було визначено, що переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції здійснюється в порядку, що встановлюється Кабінетом Міністрів України за поданням Служби безпеки України.

Саме на виконання зазначеного закону Служба безпеки України стала розробником постанови КМУ від 1 березня 2017 р. № 99, якою затверджено Порядок переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції.

30 квітня 2018 року набрав чинності Указ Президента України Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 30 квітня 2018 року "Про широкомасштабну антитерористичну операцію в Донецькій та Луганській областях" № 116/2018.

На підставі вказаного Указу Президента, з урахуванням статті 18 Закону України «Про боротьбу з тероризмом», рішенням першого заступника керівника АТЦ при СБУ (керівника оперативного штабу з управління АТО) від 30 квітня 2018 року № 33/1- 4129 антитерористичну операцію припинено.

У відповідності до Закону України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях» порядок в'їзду осіб, переміщення товарів на тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях і виїзду осіб, переміщення товарів із таких територій визначаються Кабінетом Міністрів України.

В даний час такий порядок Кабінетом Міністрів не опубліковано.

Здійснюючи аналіз викладених обставин, вбачається, що притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за порушення порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції, тобто, за статтею 204-3 КУпАП, після її офіційного припинення, є протиправним, у зв'язку з чим вважаю за необхідне провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за ч.1 ст. 204-3 КУпАП закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Керуючись ст. ст. 1, 3, 8, 9, 58, 92 Конституції України, ст. 7 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, п. 1 ст. 247, ст. 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Справу про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, за ч. 1 ст. 204-3 КУпАП закрити, у зв'язку з відсутністю в його діях складу зазначеного адміністративного правопорушення.

Товарно-матеріальні цінності, згідно акту прийому-передачі ТМЦ на відповідальне зберігання, а саме: Яхта парусна «Микро», 1992 року випуску, білого кольору в кількості 1 шт., загальною вартістю 156120 грн., передана ОСОБА_2 на відповідальне зберігання залишити йому за належністю.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Донецької області протягом 10 днів з дня винесення постанови, через Волноваський районний суд Донецької області.

Суддя Н.В. Писанець