Постанова від 08.08.2018 по справі 158/1695/18

Справа № 158/1695/18

Провадження № 3/0158/524/18

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 серпня 2018 року м. Ківерці

Ківерцівський районний суд Волинської області

у складі : головуючого - судді Корецької В.В.

секретаря - Процик Л.В.

за участю прокурора - Янковського С.О.

особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1

розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, начальника сектору кадрового забезпечення Ківерцівського ВП ГУНП у Волинській області, жительки м. Ківерці вул. Незалежності, 34/1, Волинської області, за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 29/42-02/2018, складеного 05.07.2018 року, ОСОБА_1 будучи начальником сектору кадрового забезпечення Ківерцівського ВП ГУНП у Волинській області, тобто суб'єктом, на якого поширюється підпункт «з» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 2 ст. 52 даного Закону, не повідомила про суттєві зміни в майновому стані, а саме набула право власності на 5/12 часток квартири №1, що знаходиться за адресою: м. Ківерці, вул. Незалежності, 34, оціночною вартістю 87029 грн., що перевищує 50 мінімальних заробітних плат, встановлених на 1 січня відповідного року (80 000 грн.) та була зобов'язаний в порядку і строки, передбачені законодавством, повідомити про суттєві зміни в майновому стані Національне агентство з питань запобігання корупції.

Окрім того, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №28/42-02/2018, складеного 05.07.2018 року ОСОБА_1 будучи начальником сектору кадрового забезпечення Ківерцівського ВП ГУНП у Волинській області, тобто суб'єктом, на якого поширюється підпункт «з» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 2 ст. 52 даного Закону, не повідомила про суттєві зміни в майновому стані, а саме набула право власності на 7/12 часток квартири №1, що знаходиться за адресою: м. Ківерці, вул. Незалежності, 34, оціночною вартістю 121188 грн., що перевищує 50 мінімальних заробітних плат, встановлених на 1 січня відповідного року (80 000 грн.) та була зобов'язаний в порядку і строки, передбачені законодавством, повідомити про суттєві зміни в майновому стані Національне агентство з питань запобігання корупції.

Згiдно з вимогами ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кiлька адмiнiстративних правопорушень, справи про якi одночасно розглядаються одним i тим же органом, стягнення накладається в межах санкцiї, встановленої за бiльш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Виходячи з цих вимог, адміністративні справи повинні бути об'єднані у одне провадження, оскільки протоколи про адміністративні правопорушення надійшли до суду одночасно і рішення по жодному з них ще не приймалося.

З врахуванням вищевказаного, судом вирішено справи про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1: № 158/1695/18, провадження № 3/0158/524/18 та №158/1696/18, провадження №3/0158/525/18 об'єднати в одне провадження.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненому визнала повністю, щиро розкаялась та просила суворо не карати. Разом з тим повідомила, що жодного умислу приховати свій майновий стан у неї не було, порушення стало можливим у зв'язку із її не вірним трактуванням деяких вимог Закону України «Про запобігання корупції».

Прокурор Янковський С.О. обставини викладені у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення підтримав, зазначивши про наявність в діях ОСОБА_1 ознак правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.

Заслухавши думку особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, прокурора, кожного зокрема, та дослідивши матеріали справи в їх сукупності, суд дійшов наступних висновків.

Згідно статті 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Пунктом 9 статті 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. З цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

У відповідності до частини 1 статті 65 даного Закону за вчинення корупційного або пов'язаного з корупцією правопорушення особи, зазначені в частині першій статті 3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.

Судом встановлено, що на підставі наказу ГУНП у Волинській області №245о/с від 09.08.2016 року, капітана поліції ОСОБА_1 призначено на посаду начальника сектору кадрового забезпечення Ківерцівського ВП ГУНП у Волинській області.

Згідно ст. 17 Закону України «Про поліцію», поліцейським є громадянин України, який склав Присягу поліцейського, проходить службу на відповідних посадах у поліції і якому присвоєно спеціальне звання поліції.

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 склала Присягу поліцейського на вірність Українському народові.

Відповідно до підпункту «з» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» поліцейські є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону.

Відповідно до пункту 6 розділу 2 Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 року № 3, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року за № 959/29089, суб'єкти декларування письмово повідомляють НАЗК про суттєві зміни у своєму майновому стані відповідно до частини другої статті 52 Закону шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна. Зазначене електронне повідомлення подається шляхом заповнення відповідної електронної форми на офіційному веб-сайті НАЗК.

Згідно з пунктом 2 розділу 2 зазначеного Порядку повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування подається через електронну мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті суб'єкта декларування після реєстрації в Реєстрі.

Відповідно до пункту 5 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції» Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти; ч. 5 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції» нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів. Нормативно-правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Нормативно-правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.

Враховуючи, що вартість придбаних (подарованих) 5/12 та 7/12 часток квартири, кожної з яких (87029 грн. та 121188 грн.) перевищує поріг у 50 прожиткових мінімумів (в редакції Закону на момент вчинення правопорушення), встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року (80 000 гривень), у ОСОБА_1 на виконання частини 2 статті 52 Закону «Про запобігання корупції» виник обов'язок у десятиденний термін з моменту придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, письмово повідомити НАЗК про суттєву зміну у майновому стані.

Тобто, упродовж періоду з 27.06.2017 року на підставі договору дарування №548, посвідченого приватним нотаріусом Ківерцівського РНО Волинської області ОСОБА_2 та з 21.09.2017 року згідно договору купівлі - продажу №882, посвідченого приватним нотаріусом Ківерцівського РНО Волинської області ОСОБА_2 у ОСОБА_1 виник обов'язок протягом десяти днів повідомити НАЗК про суттєві зміни у майновому стані.

Як було встановлено в судовому засіданні станом на момент розгляду справи - 08.08.2018року ОСОБА_1 не повідомила НАЗК про суттєві зміни в майновому стані, зокрема про набуття нею у власність 27.06.2017 року 7/12 часток квартири та 21.09.2017 року 5/12 часток квартири №1, що знаходиться за адресою: м. Ківерці, вул. Незалежності, 34, Волинської області, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 2 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

При таких обставинах в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.

При обранні адміністративного стягнення суд враховує характер та обставини адміністративного правопорушення, його наслідки, які не є тяжкими, дані про особу правопорушниці, яка протягом року не піддавалася адміністративному стягненню за такі ж порушення, враховуючи те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, суд дійшов до висновку, що з метою виховання правопорушника та запобігання вчинення ним нових правопорушень, необхідним та достатнім є адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян зі стягненням судового збору в дохід держави.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 291, 294, КУпАП, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, та накласти стягнення у виді штрафу в розмірі 100 (ста) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одна тисяча сімсот) гривень.

В разі не сплати штрафу не пізніше як через 15 днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, штраф стягнути у подвійному розмірі.

Стягнути із ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у розмірі 352 (триста п'ятдесят два) грн. 40 коп., які слід сплатити за реквізитами: отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача 899998, рахунок отримувача 31217205026001, код класифікації доходів бюджету 22030200.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Волинської області, через Ківерцівський районний суд Волинської області, особою, щодо якої її винесено, протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Ківерцівського районного суду В.В. Корецька