Справа № 161/7612/18
Провадження № 3/161/1936/18
м.Луцьк 07 серпня 2018 року
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Пушкарчук В.П., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрованого в АДРЕСА_1, проживаючого в АДРЕСА_2, тимчасово непрацюючого, -
- за ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
До Луцького міськрайонного суду з Луцького РВП ЛВП ГУНП у Волинській області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії БД №265451 від 12.05.2018 року вбачається, що 12.05.2018 року о 03 год 20 хв в м. Луцьку, по вул. Дубнівській ОСОБА_1 керував автомобілем НОМЕР_1 з ознаками алкогольного сп'яніння: порушення мови, координації рухів. Від проходження огляду на стан сп'яніння у встановленому законом порядку водій відмовився, чим порушив вимоги, передбачені п.2.5 ПДР.
В судові засідання представник з Луцького РВП ЛВП ГУНП у Волинській області не з'являвся.
При складанні протоколу ОСОБА_1 вини не визнав, зазначив, що не керував транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння, а тому не погоджується з протоколом, складеним патрульним поліції.
Адвокат ОСОБА_2 підтримав позицію ОСОБА_1 та зазначив, що Управління патрульної поліції у Волинській області як державний орган повинно довести підставність складення протоколу про адміністративне правопорушення, надати достатні та обґрунтовані докази вини ОСОБА_1
Суд при постановленні рішення виходить з наступного.
Згідно статті 130 КУпАП особа притягається до адмінвідповідальності за керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно статті 62 Конституції України, виходячи з презумпції невинуватості, обвинувачення не може ґрунтуватись на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачиться на її користь.
Згідно статті 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
На судовий запит на адресу суду надійшла письмова відповідь з Луцького РВП ЛВП ГУНП у Волинській області від 27.07.2018 року №9914/59-01-2018, що відеозаписи щодо складання протоколу відносно ОСОБА_1 відсутні.
З протоколу про адмінправопорушення вбачається, що свідків керування ОСОБА_1 транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння немає.
За таких обставин суд вважає, що саме по собі складення протоколу про адмінправопорушення не є достатнім доказом, який доводить вину ОСОБА_1 щодо керування автомобілем в стані алкогольного сп'яніння.
Суд не бере до уваги висновок від 12.05.2018 року з Волинського обласного наркодиспансеру, що ОСОБА_1 відмовився проходити медичне обстеження щодо стану алкогольного сп'яніння, оскільки без доведення факту, що ОСОБА_1 керував автомобілем, даний доказ не має жодного значення.
Таким чином, проаналізувавши зібрані та досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, не доведена, а тому на підставі п.1 ст.247 КУпАП справа підлягає закриттю в зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.ст. 247 п.1, 283, 284 КУпАП, суд -
Закрити справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення в зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Волинської області через Луцький міськрайонний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Луцького міськрайонного суду
Волинської області В.П.Пушкарчук