Справа №755/1011/14-п
Провадження №3/755/533/14
"20" січня 2014 р. м.Київ
Суддя Дніпровського районного суду міста Києва Іваніна Ю.В., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Дніпровського РУ ГУ МВС України в м.Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки м.Києва, не працюючої, проживаючої та зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1,
за ст.173-2 КУпАП, -
13.01.2014 року до Дніпровського районного суду м.Києва надійшов адміністративний протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.173-2 КУпАП.
Під час вивчення адміністративного матеріалу судом встановлено порушення працівниками міліції норм чинного законодавства України при складанні адміністративного матеріалу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 та направлення його до суду.
Так, згідно ст.254 КУпАП про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності. Протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності. Протокол не складається у випадках, передбачених статтею 258 цього Кодексу.
Відповідно до ч.1 ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Як вбачається зі ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
В порушення зазначених вимог закону в протоколі про адміністративне правопорушення від 08.01.2014 року, серії КИ №0039673, особою, яка складала протокол, не зазначено нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення, крім цього, протокол заповнено не розбірливим почерком, що виключає можливість суду з'ясувати всі обставини вчинення адміністративного правопорушення.
Виходячи з вищевикладеного, вважаю за необхідне повернути адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 до Дніпровського РУ ГУ МВС України в м.Києві для належного дооформлення.
Керуючись ст.ст.247, 251, 256, 268, 277, 283, 291, 294 КУпАП, -
Адміністративний матеріал №755/1011/14-п відносно ОСОБА_1, за ст.173-2 КупАП, повернути до Дніпровського РУ ГУ МВС України в м.Києві для належного дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Дніпровського районного суду
м.Києва Ю.В. Іваніна