Ухвала від 02.08.2018 по справі 675/1851/18

Справа № 675/1851/18

Провадження № 1-в/675/277/2018

УХВАЛА

"02" серпня 2018 р. м. Ізяслав

Ізяславський районний суд Хмельницької області в складі: головуючого судді - ОСОБА_1 , з участю: секретаря судового засідання - ОСОБА_2 , прокурора - ОСОБА_3 , представника ІВК № 31 - ОСОБА_4 , засудженого - ОСОБА_5 , його захисника ОСОБА_6 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ізяслав у режимі відеоконференції подання начальника ІВК № 31 про встановлення адміністративного нагляду засудженому ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_5 засуджений 07 травня 2014 року Луцьким міськрайонним судом Волинської області Житомирської області за ст. 185 ч. 3 КК України до 03 років позбавлення волі. В силу ст. 70 ч. 4 КК України приєднано частково не відбуте покарання за вироком Ковельського міськрайонного суду Волинської області від 20.03.2014 року і до відбуття 5 років позбавлення волі.

Ухвалою Ізяславського районного суду Хмельницької області від 24.02.2016 на підставі ст. 72 ч. 5 КК України зараховано в строк попереднього ув'язнення тримання під вартою як запобіжний захід із 17.01.2014 по 10.06.2014 з розрахунку один день попереднього ув'язнення за два дні позбавлення волі.

Раніше судимий: 22.05.2013 Ковельським міськрайонним судом Волинської області за ст. 190 ч. 2 КК України до 2 років позбавлення волі, на підставі ст.ст. 75, 76, 104 КК України звільнений від відбування покарання з іспитовим строком на 1 рік;

20 березня 2014 року Ковельським міськрайонним судом Волинської області за ст.ст. 186 ч. 2, 71 КК України до 4 років 6 місяців позбавлення волі.

Початок строку: 17 січня 2014 року.

Кінець строку: 24 серпня 2018 року.

Адміністрація установи направила подання про встановлення адміністративного нагляду засудженому, мотивуючи тим, що він під час відбування покарання вперто не бажає стати на шлях виправлення і залишається небезпечним для суспільства, і після звільнення з місць позбавлення волі підлягає адміністративному нагляду.

В судовому засіданні представник виправної установи підтримав заявлене подання, просив суд встановити адміністративний нагляд щодо засудженого на строк та із обмеженнями, вказаними у поданні.

Засуджений ОСОБА_5 , в судовому засіданні заперечив проти встановлення адміністративного нагляду, та пояснив, що дисциплінарні стягнення на нього накладенні незаконно, хоча не заперечив, що вказані стягнення ним не оскаржувалися.

Захисник ОСОБА_6 підтримала позицію засудженого, просить в задоволенні подання відмовити, або пом'якшити строк адміністративного нагляду з покладеними обмеженнями.

Прокурор підтримав заявлене подання, просив суд встановити адміністративний нагляд щодо засудженого на строк та з тими обмеженнями, які зазначені в поданні.

Вислухавши пояснення представника Ізяславської виправної колонії №31, думку прокурора, доводи засудженого ОСОБА_5 та його захисника, перевіривши матеріали подання, суд вважає, що воно підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як встановлено в судовому засіданні, ОСОБА_5 на шлях виправлення не став, характеризується негативно, відбуваючи покарання в установі, допустив 54 порушення вимог встановленого режиму відбування покарання, за що притягувався 51 раз до дисциплінарної відповідальності, поміщався в ДІЗО, переводися ПКТ. До суспільно-корисної праці ставиться негативно. Ухиляється від виконання робіт по благоустрою місць позбавлення волі. Підтримує взаємовідносини з засудженими негативної спрямованості. У спілкуванні з представниками адміністрації допускає нетактовну поведінку та виявляв наміри до скоєння фізичної розправи над представником адміністрації установи. До виконання передбачених законом вимог персоналу установи ставиться не завжди сумлінно через особисту неорганізованість. Бере особисту участь у виховних заходах, які проводяться в установі. Приймає малоактивну участь в програмах диференційованого виховного впливу. Засуджений перебуває на профілактичному обліку, як особа з негативною спрямованістю.

Відповідно до статті 1 Закону України “Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі”, адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.

Статтею 2 вказаного Закону встановлено мету адміністративного нагляду, а саме: адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.

Згідно положень пункту «б» статті 3 Закону України “Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі”, адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо під час відбування покарання їх поведінка свідчила, що вони вперто не бажають стати на шлях виправлення і залишаються небезпечними для суспільства.

Пунктом «б» ч. 1 ст. 4 зазначеного Закону встановлено, що підставами для встановлення адмністративного нагляду є матеріали установ виконання покарань - щодо осіб, зазначених у пункті «б» ст.3 цього Закону.

Згідно положень частини 1 статті 5 Закону України “Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі” адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у пунктах "б" і "г" статті 3 цього Закону в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцезнаходженням установи виконання покарань за поданням начальника установи виконання покарань.

Відповідно до ч. 1 ст. 6 вказаного Закону адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. Крім того, ч.2 ст. 6 Закону за певних обставин надає право органам Національної поліції звернутися до суду з метою продовження строку встановленого адміністративного нагляду.

Згідно ч. 1 ст. 10 Закону України “Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі” до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження:

а)заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу;

б)заборона перебування у визначених місцях району (міста);

в)заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста);

г)реєстрація в міліції від одного до чотирьох разів на місяць.

Враховуючи тяжкість та кількість судимостей засудженого ОСОБА_5 , його поведінку в місцях позбавлення волі, а саме численна наявність дисциплінарних стягнень (54), жодного заохочення, свідчить проте, що він під час відбування покарання вперто не бажає стати на шлях виправлення і залишається небезпечним для суспільства, тому суд знаходить, що для засудженого необхідно встановити адміністративний нагляд.

На підставі викладеного, керуючись ст. 158 КВК України, ст.ст. 3-6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» від 01.12.1994 року, ст. 539 КПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Встановити адміністративний нагляд засудженому ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на строк 24(двадцять чотири) місяці та обмеження:

-заборона відвідувати кафе, бари, ресторани та інші заклади, де дозволено роздрібну торгівлю спиртними напоями;

-заборона виходу з будинку (квартири) в період часу з 22.00 год. до 06.00 год.;

-з'являтись у Національну поліцію за місцем проживання 4 рази на місяць для реєстрації (дні тижня і години реєстрації визначаються Національною поліцією);

-заборона виїзду за межі району в особистих справах.

Ухвала суду може бути оскаржена до Апеляційного суду Хмельницької області через Ізяславський районний суд Хмельницької області протягом семи днів з дня її проголошення, а засудженим - протягом семи днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя: ОСОБА_1