Рішення від 06.08.2018 по справі 806/3059/18

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 серпня 2018 року м. Житомир справа № 806/3059/18

категорія 10.2.4

Житомирський окружний адміністративний суд у складі судді Черняхович І.Е., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання дій протиправними, зобов'язання здійснити перерахунок та виплату пенсії,

встановив:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирської області, в якому просить:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо відмови ОСОБА_1 у перерахунку і виплаті пенсії з урахуванням у складі грошового забезпечення, з якого призначається пенсія, фактично отриманих ним, за період з листопада 2013 року по вересень 2015 року включно, сум щомісячної додаткової грошової винагороди згідно постанови Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 № 889, грошової допомоги для оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, додаткових премій та винагороди за участь в АТО, з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, згідно довідки військової частини НОМЕР_1 від 23.03.2018 № 396;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області здійснити з 07.10.2015 перерахунок та виплату призначеної ОСОБА_1 пенсії, з урахуванням в складі грошового забезпечення, з якого призначається пенсія, фактично отриманих ним за період з листопада 2013 року по вересень 2015 року включно, сум щомісячної додаткової грошової винагороди згідно постанови Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 № 889, грошової допомоги для оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, додаткових премій та винагороди за участь в АТО, з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, згідно довідки військової частини НОМЕР_1 від 23.03.2018 № 396.

В обґрунтування позову ОСОБА_1 зазначає, що з 07 жовтня 2015 року йому було призначено пенсію по інвалідності відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Однак позивач вказує, що при призначенні йому пенсії Головним управлінням Пенсійного фонду України в Житомирській області не були враховані отримані ним додаткові види грошового забезпечення та премії, з яких сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

У зв'язку з цим позивач звернувся до військової частини НОМЕР_1 , де проходив військову службу до виходу на пенсію, з вимогою надати довідку про виплачені йому за останні 24 повні календарні місяці перед звільненням додаткові види грошового забезпечення та премії, на що військовою частиною НОМЕР_1 було видано ОСОБА_1 відповідну довідку № 396 від 23.03.2018 про додаткові види грошового забезпечення із яких сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, яке не враховано при розрахунку пенсії.

В подальшому позивач звернувся до відповідача із заявою про проведення йому перерахунку пенсії з урахуванням у складі грошового забезпечення, з якого призначається пенсія, зазначених у довідці військової частини НОМЕР_1 від 23.03.2018 № 396 сум щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, додаткових премій та винагороди за участь в АТО, з яких справлялися страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Однак Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області листом № У-2541 від 05.06.2018 повідомило позивачу про відмову у здійсненні перерахунку пенсій, так як вказані в довідці № 396 від 23.03.2018 виплати не зазначені в ст. 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", а тому вони не враховуються при обчисленні розміру пенсії.

Вважаючи відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області протиправною, ОСОБА_1 звернувся з даним позовом до суду.

Ухвалою суду від 25 червня 2018 року відкрито спрощене позовне провадження в адміністративні справі без повідомлення учасників справи.

13 липня 2018 року до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому представник відповідача зазначає, що перерахунок раніше призначеної пенсії військовослужбовцям відповідно до ч. 2. ст. 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" проводиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Оскільки позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України із заявою про перерахунок пенсії лише у травні 2018 року, то відповідач вважає, що розгляд вимог позивача може проводитись з 01.06.2018. Натомість вимога позивача провести перерахунок пенсії з 07.05.2015 не може бути задоволена, оскільки види грошового забезпечення позивача згідно довідки від А0281 від 23.03.2018 № 396 не були вказані в раніше поданих для призначення пенсії документах і до травня 2018 року відповідачу про них відомо не було.

Крім того, представник відповідача вказує, що згідно з ч.3 ст.43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" для визначення розміру пенсії окрім щомісячних премій та відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентної надбавки за вислугу років до щомісячних додаткових видів грошового забезпечення враховуються лише щомісячні надбавки, доплати, підвищення, а не щомісячні винагороди, а також допомоги, компенсації, індексації та інші одноразові види грошового забезпечення. Із наведеного слідує, що для визначення розміру пенсії окрім щомісячних премій та відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентної надбавки за вислугу років, до щомісячних додаткових видів грошового забезпечення враховуються лише щомісячні надбавки, доплати, підвищення, а не щомісячні винагороди, а також допомоги, компенсації, індексації та інші одноразові види грошового забезпечення.

Зважаючи на викладене, представник відповідача просить відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог за період з 01.06.2018, а частину позовних вимог за період з 07.10.2015 по 31.05.2018 просить залишити без руху. (а.с.25-27)

Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши всі фактичні обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи та вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про часткове задоволення позовних вимог.

Судом встановлено, що 25 липня 2015 року капітана медичної служби ОСОБА_1 було звільнено з військової служби у запас за станом здоров'я на підставі наказу першого заступника начальника Генерального штабу Збройних Сил України (по особовому складу) № 277 (а.с.20). Наказом командира військової частини польова пошта НОМЕР_2 (по стройовій частині) № 209 від 06 жовтня 2015 року позивача було виключено із списків особового складу часини. (а.с.19)

Починаючи з 07 жовтня 2015 року ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Житомирській області та отримує пенсію по інвалідності, призначену відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Розмір грошового забезпечення для призначення пенсії ОСОБА_1 був визначений на підставі грошового атестату серії ЗУ № 034291 та довідки про додаткові види грошового забезпечення від 20.10.2015 №4384.

Однак, у вищезазначеній довідці були відсутні отримані позивачем з листопада 2013 року по вересень 2015 року суми щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги для оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, додаткових премій та винагороди за участь в АТО, з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

В травні 2018 року ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області із заявою про перерахунок пенсії з включенням до складу грошового забезпечення, з якого призначається пенсія, отриманих ним в період з листопада 2013 року по вересень 2015 року та зазначених в довідці військової частини НОМЕР_1 від 23.03.2018 № 396 сум, щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, додаткових премій та винагороди за участь в АТО, з яких сплачений єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області листом від 05.06.2018 № У-2541 відмовило позивачу в проведенні перерахунку пенсії з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення вказаних у довідці від 23.03.2018 № 396. Відповідь мотивована тим, що виплата щомісячної додаткової грошової винагороди, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, грошової допомоги на оздоровлення, винагороди за безперервну службу та одноразової премії не мають систематичного характеру, залежать від певних обставин, їх розмір не є фіксованим, а виплата не є щомісячною, тому вони не належать до щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, які враховуються при обчисленні розміру пенсії згідно з ст. 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Крім того, у листі зазначено, що постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 № 1294 та від 22.09.2010 № 889 визнані такими, що втратили чинність. А тому підстави для врахування до складу грошового забезпечення для обчислення пенсії зазначених у довідці № 396 від 23.03.2018 додаткових видів грошового забезпечення - відсутні. (а.с. 14-16)

Вважаючи відмову відповідача протиправною, позивач звернувся до суду за захистом своїх прав.

Вирішуючи спірні правовідносини, суд виходив із наступного.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб регулюються Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб від 09.04.1992 №2262-XII (далі - Закон №2262-XII).

Відповідно до ч.3 ст.43 Закону №2262-XII пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Згідно з п.7 Постанови Кабінету Міністрів України "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей" №393 від 17.07.1992 (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 р. - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з урахуванням таких його видів:

- відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням;

- щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії.

Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням. Середня сума щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається шляхом ділення на 24 загальної суми цих видів грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.

Відповідно до частин 1 та 2 статті 9 Закону України від 20.12.1991 №2011-XII "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері праці та соціальної політики, інші центральні органи виконавчої влади відповідно до їх компетенції розробляють та вносять у встановленому порядку пропозиції щодо грошового забезпечення військовослужбовців.

До складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Вказаним законом також гарантовано право військовослужбовців, крім військовослужбовців строкової служби, на щорічну основну відпустку із збереженням грошового, матеріального забезпечення та наданням допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення (частина перша статті 10-1 цього Закону).

Відповідно до п.1 постанови КМУ № 1294 від 07.11.2007 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (далі - Постанова № 1294) встановлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Пунктом 3 Постанови № 1294 упорядковано структуру та умови грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та затверджено схеми посадових окладів і додаткових видів грошового забезпечення за категоріями військовослужбовців.

Згідно з додатком № 25 до Постанови № 1294 визначено схему додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України, якою до одноразових віднесені такі види грошового забезпечення: винагорода, призначення та виплата якої пов'язана з обсягом та складностями роботи, що виконується під час проходження військової служби; матеріальна допомога на початкове обзаведення, а також одноразова матеріальна допомога військовослужбовцям строкової військової служби.

Так, підпунктом 3 пункту 5 Постанови № 1294 надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання надавати військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань та допомогу для оздоровлення у розмірі, що не перевищує їх місячного грошового забезпечення.

Постановою №1294 та Інструкцією про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженою наказом Міністра оборони України від 11 червня 2008 року №260, яка зареєстрована в Міністерстві юстиції України 14.07.2008 за № 638/15329, встановлено, що розмір грошової допомоги на оздоровлення визначається виходячи з посадового окладу, окладу за військовим званням та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (крім винагород та морського грошового забезпечення), на які військовослужбовець має право за займаною ним штатною посадою на день вибуття в щорічну основну відпустку (підпункт 3 пункту 5 постанови № 1294, підпункт 30.4 пункту 30 розділу ХХХ Інструкції).

Наведеними нормативними актами також регламентовано умови та порядок виплати військовослужбовцям матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань.

Розмір матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань установлюється за рішенням Міністра оборони України виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України (підпункт 3 пункту 5 постанови № 1294, підпункти 33.1, 33.3 пункту 33 розділу ХХХІІІ Інструкції).

Із системного аналізу вказаних правових норм вбачається, що зазначені допомоги є одноразовими додатковими видами грошового забезпечення, які відповідно до частини другої статті 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців та повинні були враховані при визначенні розміру грошового забезпечення для призначення пенсії позивачу, за умови сплати з них страхових внесків.

Аналогічна правова позиція висловлена Верховним Судом у постановах від 10.03.2015 року по справі № 21-70а-15, від 20.02.2018 у справі №3335/2071/15-а та №346/2949/17, що є обов'язковою для врахування при прийнятті судом рішення.

Кабінет Міністрів України постановою від 22 вересня 2010 року № 889 "Питання грошового забезпечення окремих категорій військовослужбовців Збройних Сил, Державної прикордонної служби, внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ та осіб начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту Міністерства надзвичайних ситуацій", зі змінами, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13 березня 2013 року №161 встановив для військовослужбовців Збройних Сил України щомісячний додатковий вид грошового забезпечення - щомісячну додаткову грошову винагороду. Постійний характер допомоги визначено постановою Кабінету Міністрів України від 13 березня 2013 року №161.

Наведені ознаки цієї виплати відповідають ознакам додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців, які мають щомісячний та постійний характер.

Верховним Судом України в постанові від 20.10.2015 року у справі №21-2942а15 зроблено висновок, що щомісячна додаткова грошова винагорода військовослужбовця, передбачена постановою Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2010 року № 889, яку він отримував під час проходження служби, з якої нараховані і сплачені страхові внески, має бути включена до складу грошового забезпечення, з якого здійснюється обчислення пенсії.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України "Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству фінансів на 2014 рік, та виділення коштів з резервного фонду державного бюджету" №158 від 04.06.2014, зі змінами внесеними відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України "Про особливості виплати винагород військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу в особливий період та під час проведення антитерористичних операцій" № 24 від 31.01.2015, встановлено грошову винагороду за участь в антитерористичних операціях та бойових діях (далі за текстом - винагорода за участь в АТО).

Зазначена грошова винагорода виплачується військовослужбовцям, які приймають безпосередню участь в антитерористичних операціях з 1 травня 2014 року. Виплата винагороди здійснюється також під час перебування на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров'я у зв'язку з пораненнями (контузіями, травмами, каліцтвами), отриманими під час участі у зазначених/ операціях і заходах.

Тобто, названа грошова винагорода відноситься до складу грошового забезпечення осіб, приймаючих участь в АТО постійно з часу її запровадження і має щомісячний характер.

Щодо твердження відповідача про те, що постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 № 1294 та від 22.09.2010 № 889 визнані такими, що втратили чинність, суд вважає його необґрунтованим та зазначає, що оскільки на момент отримання позивачем, зазначених в довідці № 396 від 23.03.2018 додаткових видів грошового забезпечення, вищезазначені нормативно-правові акти були чинними, то вони підлягають застосуванню до спірних правовідносин.

У відзиві на позовну заяву представник відповідача стверджує що рішенням Конституційного суду України від 13.05.2015 №4-рп/2015 у справі №1-9/2015 визначено, що до додаткових видів грошового забезпечення належать лише надбавки, доплати, підвищення, а тому вимоги позивача щодо включення до грошового забезпечення для обчислення пенсії сум грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, щомісячної додаткової грошової винагороди та одноразової премії суперечить чинному законодавству.

Так, надане Конституційним судом України у рішенні від 13.05.2015 №4-рп/2015 у справі №1-9/2015 офіційне тлумачення положень першого речення частини третьої статті 63 Закону, згідно з якими "усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством", в аспекті порушених у конституційному зверненні питань необхідно розуміти так, що до встановлених виключно законами України нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, на підставі введення яких усі призначені за цим законом пенсії підлягають перерахунку, належать лише надбавки, доплати, підвищення.

Суд зазначає, що при звернення до відповідача позивач не ставить питання про перерахунок пенсії у зв'язку зі зміною розміру чи введення нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, а просив здійснити перерахунок пенсії та проводити виплати йому пенсії з урахуванням сум, які він отримував при проходженні служби, однак вони не були взяті відповідачем до уваги.

Отже, посилання відповідача на рішення Конституційного суду України від 13.05.2015 №4-рп/2015 у справі №1-9/2015 є помилковим .

Відповідно до довідки військової частини НОМЕР_1 від 23.03.2018 № 396 ОСОБА_1 в період з листопада 2013 року по вересень 2015 року було виплачено: щомісячну додаткову грошову винагороду в сумі 63392,10 грн., грошову допомогу на оздоровлення в сумі 5877,00 грн., матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань в сумі 2799,50 грн., одноразову премію в сумі 1138,16 грн., винагороду за участь в АТО в сумі 47129,00 грн. (а.с.18)

Зміст зазначених довідок свідчить, що з усіх зазначених у довідках та отриманих позивачем в період з листопада 2013 року по вересень 2015 року виплат було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Враховуючи викладене, суд вважає, що позивач має право на перерахунок пенсії з урахуванням у складі грошового забезпечення, з якого призначається пенсія, отриманих ним за період з листопада 2013 року по вересень 2015 року та зазначених в довідці військової частини НОМЕР_1 від 23.03.2018 № 396 сум щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, одноразових премій та винагороди за участь в АТО, з яких було нараховано та сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Щодо часу, з якого позивач має право на перерахунок пенсії, суд зазначає наступне.

Відповідно до ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Відповідно до статті 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Суд відмічає, що у розумінні ч. 3 ст. 51 Закону України №2262-XII, Головне управління Пенсійного фонду в Житомирській області про обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії стало відомо лише з травня 2018 року на підставі поданої позивачем заяви та довідки від 23.03.2018 № 396, отже перерахунок, з урахування положень ст.51 "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", може бути проведено лише з 01.06.2018.

Суд вважає, що підстави для здійснення позивачу перерахунку пенсії з 07.10.2015 відсутні, оскільки при призначенні пенсії, відповідачу не було відомо про обставини, що потягли за собою зміну розміру пенсії, а тому вимоги стосовно перерахунку пенсії з 07.10.2015 по 31.05.2018 є безпідставними.

За приписами ч.1 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідачем не доведено правомірності факту не проведення позивачеві перерахунку пенсії з врахуванням у складі грошового забезпечення, з якого призначається пенсія, отриманих ним за період з листопада 2013 року по вересень 2015 року сум щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, одноразових премій та винагороди за участь в АТО.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що відповідачем протиправно відмовлено у здійсненні перерахунку пенсії ОСОБА_1 , натомість право позивача на перерахунок пенсії з врахуванням у складі грошового забезпечення, з якого призначається пенсія, отриманих ним за період з листопада 2013 року по вересень 2015 року та зазначених в довідці військової частини НОМЕР_1 від 23.03.2018 № 396, сум щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, одноразових премій та винагороди за участь в АТО, підтверджено сукупністю належних, достатніх, допустимих та достовірних доказів, а тому суд дійшов висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 6-9, 77, 90, 242-246, 255, 257, 262, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

вирішив:

Позов задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (вул. О. Ольжича, 7, м. Житомир, 10003; код ЄДРПОУ 13559341) щодо відмови в проведенні ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_3 ) перерахунку та виплати пенсії з урахуванням у складі грошового забезпечення, з якого призначається пенсія, отриманих ним за період з листопада 2013 року по вересень 2015 року та зазначених в довідці військової частини НОМЕР_1 від 23.03.2018 № 396, сум щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, одноразових премій та винагороди за участь в АТО, з яких були сплачені страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (вул. О. Ольжича, 7, м. Житомир, 10003; код ЄДРПОУ 13559341) провести ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_3 ) перерахунок та виплату пенсії з 01.06.2018, із урахуванням у складі грошового забезпечення, з якого призначається пенсія, отриманих ним за період з листопада 2013 року по вересень 2015 року та зазначених в довідці військової частини НОМЕР_1 від 23.03.2018 № 396, сум щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, одноразових премій та винагороди за участь в АТО, з яких були сплачені страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

У задоволенні решти позовних вимог - відмовити

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення суду може бути оскаржене до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня його складення.

Суддя І.Е.Черняхович