Білогірський районний суд Хмельницької області 30200 Хмельницька обл., смт Білогір'я, вул. Шевченка, 42, inbox@bg.km.court.gov.ua, Тел.(факс) 038 41 2 1444
Справа №: 669/1367/17 Провадження № 3/669/308/18
16 липня 2018 року смт.Білогір'я
Суддя Білогірського районного суду Хмельницької області Бараболя Н.С., за участю секретаря Рудої Т.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Білогірського відділення поліції Красилівського відділу поліції ГУНП в Хмельницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жительки с.Кащенці, вул.Чекетівська, 48, Білогірського району, Хмельницької області,
за вчинення правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії БР №057457 від 29 листопада 2017 року ОСОБА_1 29 листопада 2017 року о 18 год. 16 хв. в смт.Білогір'я по вул.І.Франка керуючи автомобілем НОМЕР_1 та здійснюючи рух заднім ходом не переконалася, що це буде безпечно та здійснила зіткнення з автомобілем Кіа Соренто д/н GBJ:199, внаслідок чого автомобілі отримали механічні пошкодження.
ОСОБА_1, належним чином і своєчасно повідомлена про дату розгляду справи, в судове засідання не з'явилася. При таких обставинах вважаю за можливе розглянути справу на підставі матеріалів справи та наданих доказів, що відповідає вимогам ст.268 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до наступного висновку.
Так, постановою Білогірського районного суду Хмельницької області №669/1367/17 від 27 грудня 2017 року, справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.124 КУпАП було повернуто Білогірському відділенню поліції Красилівського відділу поліції ГУНП в Хмельницькій області для належного оформлення та усунення недоліків, а саме: в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено потерпілу сторону, свідків та не конкретизовано, які саме механічні ушкодження отримали транспортні засоби; до протоколу про адміністративне правопорушення не додано акт огляду транспортних засобів та схему ДТП, що не відповідає вимогам Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі.
Вказані адміністративні матеріали повернулися до суду після доопрацювання 23 травня 2018 року, проте зазначені недоліки не були усуненні.
Згідно матеріалів справи не встановлено, що ОСОБА_1 порушила правила дорожнього руху, оскільки в зазначених матеріалах відсутні будь які докази, що свідчать про протилежне.
Вказані обставини виключають склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП.
Згідно ст.251 КУпАП доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Жодних інших належних, допустимих та достовірних доказів, які б з достатністю вказували на наявність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП, у справі відсутні, не встановлені такі і судом, ОСОБА_1 категорично не визнала своєї вини при оформленні протоколу про адміністративне правопорушення.
Оцінюючи надані суду докази в їх сукупності, суд керується основними конституційними засадами судочинства, визначеними ст.129 Конституції України, до яких відноситься забезпечення доведеності вини і змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а також ст.62 Конституції України та загальними принципами права, згідно яких усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Згідно п.1 ч.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи викладене, суддя приходить до висновку щодо відсутності підстав для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та закриває провадження у справі на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП.
Керуючись ст.ст.247, 251, 279, 280, 283, 284, 288 КУпАП України
Провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП, закрити за відсутності складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Хмельницької області через Білогірський районний суд шляхом подачі протягом 10 днів з дня винесення постанови апеляційної скарги.
Суддя ОСОБА_2