Постанова від 18.12.2009 по справі 2а-1523/09/0770

справа № 2-а-1523/09/0770

рядок статзвіту -6.13

код - 01

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 год. 55 хв. м. Ужгород

Закарпатський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого - судді Андрійцьо В.Д.

при секретарі судового засідання - Повханич Г. П.

за участю:

представника позивача -Вашкеби О.В. (довіреність № 15591/07 від 04.11.2008 р.)

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ужгороді адміністративну справу за позовною заявою Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області до Підрозділу примусового виконання рішень Відділу Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Закарпатській області про визнання дій неправомірними та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження від 04 лютого 2009 року № 11166330, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач - Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області звернулися до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Підрозділу примусового виконання рішень відділу Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Закарпатській області про визнання дій неправомірними та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження від 04 лютого 2009 року №11166330.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги за обставин викладених у позовній заяві підтримала повністю, просила суд їх задовольнити, шляхом скасування постанови про відкриття виконавчого провадження.

Відповідач у судове засідання не з'явився повторно, про причини неприбуття суд не повідомив, хоча належним чином повідомлявся про дату, час і місце судового розгляду. Однак, подав суду заперечення, із змісту яких вбачається, що останній позовні вимоги не визнав та просив суд відмовити в задоволенні позову як безпідставному.

За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача на підставі наявних в ній доказів.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши у судовому засіданні пояснення представника позивача та оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до наступного висновку.

На виконанні у Головного державного виконавця Підрозділу примусового виконання рішень Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Закарпатській області Гарапко М.Ю. знаходиться виконавче провадження № 3-160 з примусового виконання виконавчого листа № 2а-1276 виданого 17 грудня 2008 року Мукачівським міськрайонним судом Закарпатської області про стягнення з Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області заборгованості в сумі 50 482, 20 грн. несплаченої пенсії відповідно до постанови Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області від 15 грудня 2006 року на користь ОСОБА_1

Зазначений виконавчий лист було пред'явлено ОСОБА_1 на виконання до Підрозділу примусового виконання рішень Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Закарпатській області 03 грудня 2009 року.

У відповідності до вимог ст. 27 Закону України "Про виконавче провадження" супровідним листом № 245/3-160 від 04 лютого 2009 року було надіслано сторонам виконавчого провадження та до Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області.

Виконавче провадження, як завершальна стадія судового провадження та примусове виконання рішень інших органів (посадових осіб) - це сукупність дій органів і посадових осіб, зазначених у Законі України "Про виконавче провадження", спрямованих на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які здійснюються на підставах, у спосіб та в межах повноважень, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, виданими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

Так, у відповідності до ст. 2 цього Закону примусове виконання рішень в Україні покладається на Державну виконавчу службу, яка входить до системи органів Міністерства юстиції України.

Згідно до ч. 1 ст. 5 Закону України "Про виконавче провадження " державний виконавець зобов'язаний вжити заходів примусового виконання рішень, встановлених цим Законом, неупереджено, своєчасно, повно вчиняти виконавчі дії.

Ч. 1 ст. 18 Закону України "Про виконавче провадження" передбачено, що державний виконавець відкриває виконавче провадження на підставі виконавчого документа за заявою стягувача або його представника про примусове виконання рішення, зазначеного в статті 3 даного Закону.

У відповідності до ст. 24 ЗУ “Про виконавче провадження” державний виконавець зобов'язаний прийняти до виконання виконавчий документ і відкрити виконавче провадження, якщо не закінчився строк пред'явлення виконавчого документу до виконання і цей документ відповідає вимогам, передбаченим цим Законом, та пред'явлений до виконання до органу державної виконавчої служби за належним місцем виконання рішення.

Державний виконавець у 3-х денний строк з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження. В постанові державний виконавець встановлює строк для добровільного виконання рішення, який не може перевищувати семи днів, та попереджає боржника про примусове виконання рішення після закінчення встановленого строку зі стягненням з нього виконавчого збору і витрат, пов'язаних з провадженням виконавчих дій, передбачених цим Законом.

Таким чином, 04 лютого 2009 року Головним державним виконавцем Підрозділу примусового виконання рішень відділу Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Закарпатській області Гарапко М.Ю. у відповідності до вимог ст. ст. 3, 18, 20 та 24 Закону України "Про виконавче провадження", було винесено постанову про відкриття виконавчого провадження.

Постанова про відкриття провадження може бути оскаржена сторонами начальнику відповідного органу державної виконавчої служби або до відповідного суду у десятиденний строк.

Таким чином, з врахуванням обставин встановлених у ході судового розгляду та вищезазначених норм Закону, суд приходить до переконання, що відповідач діяв в межах повноважень та у спосіб встановлений Законом.

А тому з врахуванням вищевикладеного, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні даного адміністративного позову.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області до Підрозділу примусового виконання рішень Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Закарпатській області про визнання неправомірними дій та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження від 04 лютого 2009 року ВП 11166330 - відмовити повністю.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову.

Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Андрійцьо В.Д.

Повний текст постанови складено та підписано 23.12.2009 року

Суддя Андрійцьо В.Д.