Постанова від 14.01.2010 по справі 2а-17485/09/0570

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 січня 2010 р. справа № 2а-17485/09/0570

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Масло І.В.

при секретарі Пальчиковій І.Г.

за участю:

представників позивача Чеверда Г.О., Вієт О.М.,

представника відповідача Зеленської О.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду за адресою: м. Донецьк-52, вул. 50-ї Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом комунального підприємства «Тепломережа» до Управління Пенсійного фонду України в Куйбишевському районі м. Донецька про скасування рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду, № 985 від 07.10.2009 на суму санкцій 63247,51 грн. і пені у розмірі 57011,84 грн., -

ВСТАНОВИВ:

23.10.2009 КП «Тепломережа» звернулося до суду з позовом до УПФУ в Куйбишевському районі м. Донецька про визнання недійсним рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду, № 985 від 07.10.2009 на суму санкцій 63247,51 грн. і пені у розмірі 57011,84 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-VI (далі за текстом - Закон № 1058) визначено, що нараховані за відповідний базовий звітний період страхові внески сплачуються платниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків не пізніше ніж через 20 календарних днів з дня закінчення цього періоду незалежно від виплат заробітної плати (доходу), на суми яких нараховуються страхові внески. Базовим звітним періодом є календарний місяць. У разі здійснення протягом базового звітного періоду виплат, на які нараховуються страхові внески, платники одночасно з видачею сум вказаних виплат зобов'язані сплачувати авансові платежі у вигляді сум страхових внесків, які підлягають нарахуванню на відповідні виплати (дохід), у розмірах, встановлених для страховиків (32%, 4%, 42%).

Порядок нарахування і сплати страхувальниками і застрахованими особами страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду регулюється Інструкцією, затвердженою постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 № 64/8663 (далі за текстом - Інструкція № 21-1), відповідно до п.п. 9.3.2 п. 9.3 ст. 9 якої за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страховиками страхових внесків, у т.ч. нарахованих страховиками або територіальними органами Пенсійного фонду України, накладається штраф у розмірі 10% своєчасно несплачених сум. При цьому складається рішення відповідно до Додатку 14. Розрахунок фінансових санкцій здійснюється на підставі картки особового рахунку платника. При застосуванні штрафів приймається одне рішення після сплати (погашення) у повному обсязі недоїмки окремо за кожний базовий звітний період, незалежно від випадків сплати за вказаний період.

У такій редакції вказане положення Інструкції введено у дію з 21.09.2009 у зв'язку з внесенням змін постановою Правління Пенсійного фонду України від 03.08.2009 № 19-1, яке діє з 21.09.2009 і було офіційно опубліковано в газеті «Урядовий кур'єр». Отже, застосування ст. 9 Інструкції в редакції від 03.08.2009 до періоду, в якому були нараховані штрафні санкції і пеня оскаржуваним рішенням УПФУ в Куйбишевському районі м. Донецька, тобто у березні 2009 року, позивач вважає неправомірним на підставі ст. 58 Конституції України, яка встановлює, що закони і інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії у часі, окрім випадків, коли пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Офіційне тлумачення вказаної статті надане рішенням Конституційного Суду України від 09.02.1999 № 1-рп/99, згідно з яким по загальновизнаному принципу права закони і інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії у часі. Цей принцип закріплено в ч. 1 ст. 58 Конституції України, згідно з якою дію нормативно-правового акту у часі слід розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом дії і припиняється із втратою ним дії, тобто до події, факту застосовується той закон чи інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони сталися або мали місце.

Крім того, на момент формування рішення про нарахування штрафних (фінансових) санкцій і пені між КП «Тепломережа» і УПФУ в Куйбишевському районі м. Донецька був підписаний графік погашення заборгованості по сплаті страхових внесків за грудень, січень і березень. Тобто, цим графіком були встановлені інші строки сплати, ніж визначені п.п. 5.1.4 Інструкції, отже, відповідно, нарахування штрафних санкцій та пені, визначених у п.п. 9.3.2 Інструкції до розстрочених сум не застосовується.

Просив визнати повністю недійсним рішення № 985 від 07.10.2009 про нарахування фінансових санкцій у розмірі 63247,51 грн. і пені у розмірі 57011,84 грн. за несплату або несвоєчасну сплату страховиками страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (а.с. 3-4).

Під час судового розгляду справи позивач доповнив позовні вимоги, вказавши, що підприємство, сплачуючи грошові кошти у встановлений законом строк та визначаючи напрямок такої сплати, реалізовує своє право власника грошових коштів. Законом № 1058 встановлено право змінювати напрямок платежу, що обмежує реалізацію конституційного права на розпорядження своїм майном.

Відповідно до п.п. 9.3.2 п. 9.3 ст. 9 Інструкції № 21-1 (до внесення змін) встановлювалося, що при затримці до 30 календарних днів включно на наступний день приймається рішення про застосування штрафу у розмірі 10% від фактично сплаченої за цей період суми недоїмки, незалежно від кількості випадків сплати за вказаний період. При затримці сплати страхових внесків до 90 календарних днів включно на наступний день приймається рішення про застосування штрафу у розмірі 20% від фактично сплаченої за цей період суми, тобто приймається одне рішення на всю суму сплаченої недоїмки за період з 31 до 90 календарного дня незалежно від кількості випадків сплати.

В рішенні УПФУ в Куйбишевському районі м. Донецька № 985 від 07.10.2009 вказано, що внески у розмірі 2% і 32,2% за березень 2009 року були сплачені підприємством у повному обсязі 11.06.2009 і 18.08.2009, однак рішення було прийнято тільки у жовтні 2009 року. Це рішення було прийнято на період повної сплати базового звітного місяця за березень 2009 року відповідно до норм Інструкції № 21-1 із внесеними змінами, які набрали чинності 21.09.2009. Однак на момент утворення і погашення внесків за березень 2009 року відповідач мав керуватися положеннями Інструкції № 21-1 до внесення до неї змін.

При складанні розрахунку штрафу і пені відповідачем не враховані норми трудового законодавства та лист Мінпраці від 14.04.2004 № 03-2/1228-018-15. П.п. 5.1.4 п. 5 Інструкції № 21-1 встановлено, що нараховані за відповідний базовий звітний період страхові внески сплачуються платниками (окрім гірничих підприємств) шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків не пізніше, ніж через 20 календарних днів з дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суми яких нараховуються страхові внески. Ця норма конфліктує з іншими Законами України і ст. 20 Закону № 1058, у зв'язку із чим рішення повинно прийматися на користь платника відповідно до п.п. 4.4.1 п. 4.4 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Просив скасувати рішення від 07.10.2009 № 985 про нарахування КП «Тепломережа» штрафних (фінансових) санкцій і пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату страхових внесків в сумі 63247,51 грн. і пені у розмірі 57011,84 грн.

Представники позивача у судовому засіданні підтримали позовні вимоги та просили їх задовольнити у повному обсязі.

Представник відповідача у судовому засіданні заперечувала проти задоволення позову з тих підстав, що відповідно до ч. 6 ст. 20 Закону № 1058 та п.п. 5.1.4, 5.1.5, 5.1.6 Інструкції № 21-1 страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суми яких нараховуються страхові внески. Базовим звітним періодом для цього суб'єкта підприємницької діяльності є календарний місяць.

Згідно ст. 106 Закону № 1058 суми страхових внесків, своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені ст.. 20 цього Закону, в т.ч. обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених ч.3 ст. 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю зі сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

Згідно зі змінами від 03.08.2009 до п. 2 ч. 9 ст. 105 Закону № 1058, п.п. 9.3.2 Інструкції № 21-1, за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у т.ч. донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум. При цьому складається рішення згідно з Додатком 14. Розрахунок цієї фінансової санкції здійснюється на підставі даних картки особового рахунку платника. При застосуванні штрафів, зазначених у цьому підпункті, приймається одне рішення після сплати (погашення) у повному обсязі недоїмки окремо за кожний базовий звітний період (базовим звітним періодом є календарний місяць) незалежно від кількості випадків сплати за вказаний період.

Страхові внески за березень 2009р. КП «Тепломережа» не були сплачені, 21.04.2009 сума боргу за даний базовий період склала 595168,27 грн. відповідно до картки особового рахунку 33,2%, та 37306,67 грн. відповідно до картки особового рахунку 2%. У повному обсязі заборгованість була сплачена 18.08.2009. Згідно зі змінами у законодавстві 07.10.2009 було винесено рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені № 985.

Графік погашення заборгованості, на який посилається позивач, носить інформаційний характер, оскільки УПФУ в Куйбишевському районі м. Донецька він не підписаний. Цей графік підтверджує наявність позивача заборгованості перед УПФУ.

Просила відмовити у задоволенні позову (а.с. 29-30).

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши обставини справи та перевіривши їх доказами в межах заявлених позовних вимог, суд встановив наступне.

Позивач - комунальне підприємство «Тепломережа» є юридичною особою, зареєстроване 31.01.2001 виконавчим комітетом Донецької міської ради (а.с. 56), включене до ЄДРПОУ за № 05473192 (а.с. 55), здійснює діяльність на підставі Статуту, затвердженого розпорядженням Донецького міського голови від 31.01.2001 № 131 (а.с. 51-54), зі змінами від 03.11.2003 (а.с. 50).

07.10.2009 в.о. начальника УПФУ в Куйбишевському районі м. Донецька прийнято рішення № 985 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду, згідно з яким на підставі п. 2 ч. 9 ст. 106 Закону № 1058 до КП «Тепломережа» застосовано штраф у розмірі 63247,51 грн. (10%) та нарахована пеня у розмірі 57011,84 грн. (0,1% на суми недоїмки і фінансових санкцій) (а.с. 5). Розмір штрафу і пені визначено згідно розрахунків (а.с. 6-7). Рішення прийнято на підставі даних картки особового рахунку страхувальника (а.с. 38-48).

З вказаного вище рішення та розрахунку вбачається, що сума штрафу у розмірі 63247,51 грн. нарахована наступним чином:

- по 33,2% за періоди з 21.04.2009 по 26.06.2009; з 21.04.2009 по 30.06.2009; з 21.04.2009 по 01.07.2009; з 21.04.2009 по 02.07.2009; з 21.04.2009 по 03.07.2009; з 21.04.2009 по 06.07.2009; з 21.04.2009 по 07.07.2009; з 21.04.2009 по 08.07.2009; з 21.04.2009 по 09.07.2009; з 21.04.2009 по 10.07.2009; з 21.04.2009 по 13.07.2009; з 21.04.2009 по 14.07.2009; з 21.04.2009 по 15.07.2009; з 21.04.2009 по 16.07.2009; з 21.04.2009 по 17.07.2009; з 21.04.2009 по 20.07.2009; з 21.04.2009 по 21.07.2009; з 21.04.2009 по 22.07.2009; з 21.04.2009 по 30.07.2009; з 21.04.2009 по 31.07.2009; з 21.04.2009 по 03.08.2009; з 21.04.2009 по 04.08.2009; з 21.04.2009 по 05.08.2009; з 21.04.2009 по 06.08.2009; з 21.04.2009 по 07.08.2009; з 21.04.2009 по 10.08.2009; з 21.04.2009 по 11.08.2009; з 21.04.2009 по 12.08.2009; з 21.04.2009 по 13.08.2009; з 21.04.2009 по 14.08.2009; з 21.04.2009 по 17.08.2009; з 12.04.2009 по 18.08.2009;

- по 2% за періоди з 21.04.2009 по 07.05.2009; з 21.04.2009 по 13.05.2009; з 21.04.2009 по 15.05.2009; з 21.04.2009 по 18.05.2009; з 21.04.2009 по 19.05.2009; з 21.04.2009 по 20.05.2009; з 21.04.2009 по 21.05.2009; з 21.04.2009 по 22.05.2009; з 21.04.2009 по 25.05.2009; з 21.04.2009 по 26.05.2009; з 21.04.2009 по 27.05.2009; з 21.04.2009 по 28.05.2009; з 21.04.2009 по 29.05.2009; з 21.04.2009 по 01.06.2009; з 21.04.2009 по 02.06.2009; з 21.04.2009 по 05.06.2009; з 21.04.2009 по 09.06.2009; з 21.04.2009 по 11.06.2009.

Сума пені у розмірі 57011,84 грн. нарахована наступним чином:

- по 33,2% за періоди з 21.04.2009 по 26.06.2009; з 21.04.2009 по 30.06.2009; з 21.04.2009 по 01.07.2009; з 21.04.2009 по 02.07.2009; з 21.04.2009 по 03.07.2009; з 21.04.2009 по 06.07.2009; з 21.04.2009 по 07.07.2009; з 21.04.2009 по 08.07.2009; з 21.04.2009 по 09.07.2009; з 21.04.2009 по 10.07.2009; з 21.04.2009 по 13.07.2009; з 21.04.2009 по 14.07.2009; з 21.04.2009 по 15.07.2009; з 21.04.2009 по 16.07.2009; з 21.04.2009 по 17.07.2009; з 21.04.2009 по 20.07.2009; з 21.04.2009 по 21.07.2009; з 21.04.2009 по 22.07.2009; з 21.04.2009 по 30.07.2009; з 21.04.2009 по 31.07.2009; з 21.04.2009 по 03.08.2009; з 21.04.2009 по 04.08.2009; з 21.04.2009 по 05.08.2009; з 21.04.2009 по 06.08.2009; з 21.04.2009 по 07.08.2009; з 21.04.2009 по 10.08.2009; з 21.04.2009 по 11.08.2009; з 21.04.2009 по 12.08.2009; з 21.04.2009 по 13.08.2009; з 21.04.2009 по 14.08.2009; з 21.04.2009 по 17.08.2009; з 12.04.2009 по 18.08.2009;

- по 2% за періоди з 21.04.2009 по 07.05.2009; з 21.04.2009 по 13.05.2009; з 21.04.2009 по 15.05.2009; з 21.04.2009 по 18.05.2009; з 21.04.2009 по 19.05.2009; з 21.04.2009 по 20.05.2009; з 21.04.2009 по 21.05.2009; з 21.04.2009 по 22.05.2009; з 21.04.2009 по 25.05.2009; з 21.04.2009 по 26.05.2009; з 21.04.2009 по 27.05.2009; з 21.04.2009 по 28.05.2009; з 21.04.2009 по 29.05.2009; з 21.04.2009 по 01.06.2009; з 21.04.2009 по 02.06.2009; з 21.04.2009 по 05.06.2009; з 21.04.2009 по 09.06.2009; з 21.04.2009 по 11.06.2009; з 20.03.2009 по 23.04.2009; з 20.03.2009 по 24.04.2009; з 20.03.2009 по 27.04.2009; з 20.03.2009 по 29.04.2009; з 20.03.2009 по 07.05.2009.

Розрахунком сум штрафу та пені підтверджується, що затримка платежів з боку позивача мала місце по особовому рахунку 4%, 32%, 42% з 66 по 119 днів та по особовому рахунку 1-5% з 16 по 51 день.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:

1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;

2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;

3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);

4) безсторонньо (неупереджено);

5) добросовісно;

6) розсудливо;

7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації;

8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);

9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;

10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Стаття 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачає, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Суд приходить до висновку, що УПФУ в Куйбишевському районі м. Донецька не доведена правомірність їх дій при прийнятті рішення № 985 від 07.10.2009 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду, з огляду на наступне.

Пунктом 9.3 Інструкції № 21-1 (у редакції, яка діяла станом на момент виникнення спірних правовідносин) передбачено порядок накладення фінансових санкцій за порушення чинного законодавства страхувальниками.

Відповідно до підпункту 9.3.2 цієї Інструкції у разі, коли страхувальник не сплачує (не перераховує) або несвоєчасно сплачує (несвоєчасно перераховує) страхові внески, у тому числі донараховані ним самостійно або органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу в розмірі: при затримці їх сплати у строк до 30 календарних днів включно - 10 відсотків своєчасно не сплачених зазначених сум; при затримці їх сплати у строк до 90 календарних днів включно - 20 відсотків зазначених сум; при затримці їх сплати понад 90 календарних днів - 50 відсотків зазначених сум.

При цьому складається рішення за формою згідно з додатком 14.

Рішення про застосування штрафів, зазначених у цьому підпункті, складається в залежності від терміну затримки сплати (погашення) страхових внесків:

1) при затримці до 30 календарних днів включно, на наступний день після закінчення зазначених 30 календарних днів, рішення про застосування штрафу виноситься у розмірі десяти відсотків від суми фактично сплаченої (погашеної) за цей період недоїмки.

Тобто, рішення виноситься одне на всю суму сплаченої (погашеної) недоїмки за період з 1 до 30 календарного дня незалежно від кількості випадків сплати за вказаний період;

2) при затримці сплати страхових внесків до 90 календарних днів включно, на наступний день після закінчення зазначених 90 календарних днів, рішення про застосування штрафу виноситься у розмірі двадцяти відсотків від суми фактично сплаченої (погашеної) за цей період недоїмки.

Тобто, рішення приймається одне на всю суму сплаченої (погашеної) недоїмки за період з 31 до 90 календарного дня незалежно від кількості випадків сплати за вказаний період.

Розрахунок цієї фінансової санкції здійснюється на підставі даних картки особового рахунку платника.

Типова форма, за якою повинно бути складено рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом пенсійного фонду, встановлена додатком 14 до підпункту 9.3.2 пункту 9.3 Інструкції № 21-1 (у редакції постанови Правління Пенсійного фонду України від 31.01.2005 року № 3-1).

Судом встановлено, що спірне рішення не відповідає вимогам зазначеної норми, оскільки у ньому поєднані різні періоди затримки платежів, періоди прострочення сплати страхових внесків, за які Законом № 1058 у попередній редакції встановлено різні відсоткові ставки штрафної санкції - 10 та 20 відсотків, що не припустимо.

Крім того, судом встановлено, що спірне рішення прийнято відповідачем не наступного дня після закінчення відповідної кількості днів прострочення, як це передбачено Інструкцією № 21-1 (тобто не 19.08.2009, а 07.10.2009), чим відповідач і обґрунтовує правомірність застосування 10 - відсоткової ставки штрафної санкції незалежно від кількості днів затримки у редакції п. 2 ч. 9 ст. 106 Закону № 1058 відповідно із Законом № 1074-VI (1074-17) від 05.03.2009, що набрав законної сили з моменту опублікування у газеті "Голос України" 2009р. № 106 від 11.06.2009; відповідні зміни до Інструкції № 21-1 внесені 03.08.2009 року, що набрали законної сили з моменту опублікування у газеті «Офіційний вісник України», 2009, № 70 від 21.09.2009.

Суд вважає зазначену позицію відповідача такою, що не відповідає вимогам Закону, з наступних підстав.

Відповідно до положень ст. 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Згідно рішення Конституційного суду України у справі № 1-7/99 положення статті 58 Конституції України слід розуміти таким чином, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи, тобто людини і громадянина (фізичної особи). Отже, у цій частині зазначене виключення не поширюється на юридичних осіб.

Складання графіку погашення заборгованості (а.с. 8), на який посилається позивач, нормативно-правовими актами, що регулюють спірні правовідносини, взагалі не передбачено. Дії суб'єкта владних повноважень, що стосуються узгодження графіку, позивачем у цій справі не оскаржуються, тому суд до уваги вказаний графік не приймає

З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що відповідач, заперечуючи проти позову, не довів правомірності прийнятого ним рішення.

Заявляючи вимогу про визнання недійсним спірного рішення у позовній заяві та, водночас, про його скасування у доповненнях до позовної заяви, позивачем не враховано, що відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 162 КАС України у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень і про скасування або визнання його нечинним. Наслідком висновку про протиправність рішення суб'єкта владних повноважень є його скасування. Вимога про визнання протиправним (недійсним, незаконним, неправомірним) рішення суб'єкту владних повноважень виключає вимогу про скасувань цього ж рішення, оскільки правові наслідки застосування обох згаданих вимог в даному випадку співпадають.

Враховуючи викладене, суд задовольняє позовні вимоги позивача та визнає недійсним рішення УПФУ в Куйбишевському районі м. Донецька про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду, № 985 від 07.10.2009 на суму санкцій 63247 грн. 51 коп. і пені у розмірі 57011 грн. 84 коп.

Відповідно до ст. 94 КАСУ якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.

На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 1, 2, 4, 5, 6, 10, 11, 14, 15, 17, 23, 48, 58, 69-71, 79, 86, 87, 94, 98, 104, 105, 111, 112, 114, 121, 160, 161, 162, 163, 185, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов комунального підприємства «Тепломережа» до Управління Пенсійного фонду України в Куйбишевському районі м. Донецька про скасування рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду, № 985 від 07.10.2009 на суму санкцій 63247,51 грн. і пені у розмірі 57011,84 грн. - задовольнити.

Визнати недійсним рішення Управління Пенсійного фонду України в Куйбишевському районі м. Донецька про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду, № 985 від 07.10.2009 на суму санкцій 63247 (шістдесят три тисячі двісті сорок сім) грн. 51 коп. і пені у розмірі 57011 (п'ятдесят сім тисяч одинадцять) грн. 84 коп.

Стягнути з Державного бюджету України на користь комунального підприємства «Тепломережа» судові витрати по сплаті судового збору у розмірі 3 (три) грн. 40 коп.

Постанова постановлена у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частини 14 січня 2010 року.

Повний текст постанови складений 19 січня 2010 року.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя Масло І.В.