Постанова від 01.08.2018 по справі 459/2180/18

Справа № 459/2180/18 Провадження № 3/459/685/2018

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 серпня 2018 р. суддя Червоноградського міського суду Львівської області Кріль М.Д.,

при секретарі Данилів О.І.

з участю: прокурора Серьогінової Ю.І.

особи, яка притягується

до адміністративної відповідальності ОСОБА_1

його представника ОСОБА_2

розглянувши матеріали, які надійшли від Департаменту захисту економіки Управління захисту економіки у Львівській області Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності,

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Червонограда Львівської області, громадянина України, працюючого директором ТзОВ ЗПВ «ТЕМП», депутата сьомого демократичного скликання Червоноградської міської ради Львівської області, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1,

за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, будучи депутатом сьомого демократичного скликання Червоноградської міської ради Львівської області, перелік яких затверджений постановою Червоноградської міської виборчої комісії Львівської області №50 від 12 листопада 2015 року «Про визнання депутатів Червоноградської міської ради обраними» підписаною заступником голови Червоноградської міської виборчої комісії Лащук О.В., відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, в порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно, без поважних причин, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (надалі Декларація) за 2017 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Згідно із статтею 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Відповідно до ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно підпункту 1 пункту 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №3 від 10.06.2016, зареєстроване в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за №959/29089, щорічна декларація суб'єкта декларування подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Відповідно до п. 5 ч.1 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції» Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти; ч.5 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції» нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів. Нормативно-правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Нормативно-правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.

Таким чином, ОСОБА_1 зобов'язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування до 00:00 год. 01.04.2018.

Однак, як вбачається з даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 подав декларацію щорічну за 2017 рік лише 05.04.2018 року, тобто несвоєчасно.

Поважні причини щодо несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік у ОСОБА_1 - відсутні. Депутат сьомого демократичного скликання Червоноградської міської ради Львівської області ОСОБА_1 приймав участь у роботі сесій Червоноградської міської ради, що підтверджується списком присутніх депутатів на засіданнях.

Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією є 05.04.2018.

Місцем вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого частиною 1 статті 172-6 КУпАП, є Червоноградська міська рада Львівської області, юридична адреса: Львівська область, м. Червоноград, пр. Шевченка, 19, оскільки обов'язок подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування виникає у ОСОБА_1 у зв'язку із тим, що він був обраний депутатом сьомого демократичного скликання Червоноградської міської ради Львівської області.

Датою виявлення правопорушення є дата складання протоколу, 09 липня 2018 року.

Першочерговою справою держави та загальними засадами протидії корупції є запобігання корупційним та пов'язаним із корупцією правопорушенням.

Одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету державних органів та органів місцевого самоврядування та зашкодити суспільним інтересам, а отже не можуть бути визнані як малозначимі.

Таким чином, незалежно від виду суб'єкту та його службової діяльності, рангу та інших характеристик його обов'язком є діяти лише в рамках закону.

Прокурор в судовому засіданні просить притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, пославшись на докази, додані до протоколу про адміністративне правопорушення, та призначити адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн..

ОСОБА_1 в судовому засіданні вину визнав частково, та суду пояснив, що 13.03.2018 року він хотів подати декларацію, почав набирати на сайті свій ключ, але не міг зайти в систему і в режимі онлайн висвічувалося сповіщення, що його електронна скринька змінена. Зазначає, що до цього його електронна скринька була зареєстрована під «antykor@bk.ru». Того ж дня він надіслав на сайт НАЗК електронний лист з приводу технічної допомоги. Відповіді він не отримав, на «гарячу лінію» додзвонитися не міг. Після того почав виготовляти новий електронний ключ, який виготовив через два тижні (останні числа місяця березня) і 05.04.2018 року відправив декларацію. Ствердив, що минулого року декларацію відправив своєчасно і без проблем.

Представник ОСОБА_1 - адвокат ОСОБА_2 в судовому засіданні суду пояснив, що ОСОБА_1 минулого року декларацію відправив своєчасно і без проблем. Станом до 13 березня 2018 року ОСОБА_1 не міг знати про зміну електронного ключа, тобто умислу в нього на те, щоб своєчасно не подати декларацію не було.

Вина ОСОБА_1 стверджується представленими доказами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 09.07.2018 року № 452; письмовим поясненням ОСОБА_1 від 21.06.2018 року; скріншотом з офіційного сайту НАЗК; щорічною декларацією особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 за 2017 рік; рапортом працівника Управління захисту економіки у Львівській області ДЗЕ Національної поліції України від 09.07.2018 року; запитом Управління захисту економіки у Львівській області №4328/39/112/03-2018 від 12.06.2018 року; листом-відповіддю виконавчого комітету Червоноградської міської ради №8/22-4629/6-1 від 13.06.2018 року; постановою Червоноградської міської виборчої комісії Львівської області №50 від 12 листопада 2015 року «Про визнання депутатів Червоноградської міської ради обраними» та додатком №1 до нього; списками присутніх депутатів на засіданнях сесії Червоноградської міської ради

Вважаю, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Враховуючи обставини вчиненого, особу порушника, який вину визнав частково, адміністративне правопорушення вчинив вперше, приймав міри щодо заміни електронного ключа та виготовив такий в кінці березня, зважаючи на незначний термін несвоєчасної подачі декларації за 2017 рік, та те, що в минулому році ОСОБА_1 декларацію відправив своєчасно і без проблем, вважаю дане правопорушення малозначним.

Керуючись ст.ст. 22, 283-285 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1звільнити від адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП та обмежитись усним зауваженням.

Провадження по справі закрити.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Апеляційного суду Львівської області протягом 10-ти днів з дня винесення постанови.

Суддя: М. Д. Кріль