Справа № 443/1635/16-ц Провадження № 2/443/129/18
про відмову у задоволенні заяви
19 липня 2018 року Жидачівський районний суд Львівської області
в складі: головуючої судді Ціпивко І.І.
з участю секретаря судового засідання Рибакової І.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Жидачів Львівської області заяву відповідачки ОСОБА_1 про врегулювання спору за участі судді при розгляді цивільної справи за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1, третя особа орган опіки та піклування Жидачівської РДА, про визначення способу участі батька у вихованні дитини,
з участю сторін: позивача ОСОБА_2, відповідачки ОСОБА_1 та її представника ОСОБА_3,-
ОСОБА_2 звернувся в суд з позовом до ОСОБА_1, третя особа орган опіки та піклування Жидачівської РДА, про визначення способу участі батька у вихованні дитини.
19.07.2018 року до суду надійшло клопотання від відповідача ОСОБА_1 разом з пропозицією про врегулювання спору за участі судді, в якому вона просила постановити ухвалу про врегулювання спору за участі судді.
Позивач ОСОБА_2 в судовому засіданні згоди на врегулювання спору за участі судді не надав .
Відповідачка та її представник подане клопотання підтримали та наполягали на його задоволенні.
Заслухавши думку сторін та дослідивши матеріали справи суд приходить до наступного висновку.
Процедура врегулювання спору за участю судді регламентована главою 4 ЦПК України, статтею 201 якого визначені передумови для застосування такої процедури: по-перше, - наявність згоди сторін на таке врегулювання; по-друге, - не початий розгляд справи по суті; по-третє, - розгляд справи проводиться без участі третьої сторони із самостійними вимогами.
Частиною 1 ст. 201 ЦПК України передбачено, що врегулювання спору за участю судді проводиться за згодою сторін до початку розгляду справи по суті.
Відповідно до ч. 1ст. 202ЦПК України, про проведення процедури врегулювання спору за участю судді суд постановляє ухвалу, якою одночасно зупиняє провадження у справі.
Статтею 203 ЦПК України передбачено, що проведення врегулювання спору за участю судді здійснюється у формі спільних та (або) закритих нарад. Спільні наради проводяться за участю всіх сторін, їх представників та судді.
Враховуючи, що позивач не надав згоди на врегулювання спору мирним шляхом, суд вважає за необхідне в задоволенні клопотання відповідачки відмовити.
Керуючись ст.ст.201, 222, 259 ЦПК України,
у задоволенні заяви відповідачки ОСОБА_1 про врегулювання спору за участі судді при розгляді цивільної справи за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1, третя особа орган опіки та піклування Жидачівської РДА, про визначення способу участі батька у вихованні дитини, відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СУДДЯ Ціпивко І.І.