25.06.07 р. № 38/26-26
Суддя господарського суду Донецької області Радіонова О.О. розглянув матеріали справи за позовом: Торезького міського центру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття м. Торез Донецької області
до відповідача: Торезького підприємства виправної колонії №28 Управління Державного Департаменту України з питань виконання покарань в Донецькій області м.Торез Донецької області
про стягнення недоїмки зі сплати страхових внесків у сумі 12 625грн.46коп. та пені у сумі 8 473грн.36коп., а всього 21 098грн.82коп.
Позивач, Торезький міський центр зайнятості - робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття м. Торез Донецької області звернувся до господарського суду Донецької області з позовною заявою до Торезького підприємства виправної колонії №28 Управління Державного Департаменту України з питань виконання покарань в Донецькій області м.Торез Донецької області про стягнення недоїмки зі сплати страхових внесків у сумі 12 625грн.46коп. та пені у сумі 8 473грн.36коп., а всього 21 098грн.82коп.
Відповідно до статті 14 Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування страхові фонди є органами, які здійснюють керівництво та управління окремими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування, провадять збір та акумуляцію страхових внесків, контроль за використанням коштів, забезпечують фінансування виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та здійснюють інші функції згідно з затвердженими статутами.
У відповідних правовідносинах виконавчі дирекції Фондів соціального страхування, їх робочі органи виступають як суб'єкти владних повноважень у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.
В даному випадку у спірних правовідносинах щодо стягнення несплачених страхових внесків виконавча дирекція Фонду соціального страхування на випадок безробіття, його робочі органи, виступають як суб'єкти владних повноважень у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування та відповідають вимогам, передбаченим ст. 3 КАС України.
Частиною 2 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією із сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, їх посадова чи службова особа, крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки.
За статтею 19 Закону України “Про судоустрій України» відповідно до Конституції України в системі судів загальної юрисдикції утворюються загальні та спеціалізовані суди окремих судових юрисдикцій. Спеціалізовані судами є господарські, адміністративні суди.
Під терміном “підвідомчість» у роз'ясненні Вищого арбітражного суду України від 8 лютого 1996 року № 02-5/62 “Про деякі питання підвідомчості і підсудності справ в господарських судах» розуміється визначена законом сукупність повноважень господарських судів щодо розгляду справ, віднесених до їх компетенції Господарським процесуальним кодексом України.
Відповідно до статті 12 Господарського процесуального кодексу України 1991 року в редакції Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення підсудності справ з питань приватизації та з корпоративних спорів» № 483-V від 15 грудня 2006 року, який набрав чинності з дня опублікування в газеті “Урядовий кур'єр» № 247 від 29 грудня 2006 року господарським судам підвідомчі визначені в цій статті спори, крім спорів, що виникають із публічно-правових відносин та віднесені до компетенції Конституційного Суду України та адміністративних судів.
Господарський суд Донецької області відповідно до пункту 6 розділу VІІ Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України зі змінами внесеними Законом України "Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України" № 2953-ІУ від 6 жовтня 2005 року до початку діяльності окружного адміністративного суду розглядав та вирішував як перша інстанція спори за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.
Після початку діяльності окружного адміністративного суду адміністративні позови, подані до відповідних місцевих господарських судів у справах, що підсудні окружному адміністративному суду, передаються цими судами до окружного адміністративного суду, якщо провадження у справі ще не відкрито.
21 травня 2007 року почав роботу Донецький окружний адміністративний суд (83017, м. Донецьк, б-р Шевченка, 26), про що було розміщено оголошення в газеті Донецької обласної Ради «Життя» № 70 від 18 травня 2007 року.
Пунктом 1 частини 1 статті 62 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суддя відмовляє у прийнятті позовної заяви, якщо заява не підлягає розгляду в господарських судах України.
У зв'язку з вищевикладеним, господарський суд Донецької області відмовляє у прийнятті позовної заяви Торезького міського центру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття м. Торез Донецької області до Торезького підприємства виправної колонії №28 Управління Державного Департаменту України з питань виконання покарань в Донецькій області м.Торез Донецької області про стягнення недоїмки зі сплати страхових внесків у сумі 12 625грн.46коп. та пені у сумі 8 473грн.36коп., а всього 21 098грн.82коп.
У зв'язку з викладеним, керуючись статтею 12, пунктом 1 частини 1 статті 62 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
Відмовити у прийнятті позовної заяви Торезського міського центру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття м.Торез Донецької області до Торезького підприємства виправної колонії №28 Управління Державного Департаменту України з питань виконання покарань в Донецькій області м.Торез Донецької області про стягнення недоїмки зі сплати страхових внесків у сумі 12 625грн.46коп. та пені у сумі 8 473грн.36коп., а всього 21 098грн.82коп.
Додаток для позивача:
- позовна заява з додатком усього на 12 аркушах та конверт.
Суддя
Надруковано 2 примірника:
1-господарському суду
1- позивачу