Постанова від 02.08.2018 по справі 157/826/18

Справа № 157/826/18

Провадження №3/157/411/18

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 серпня 2018 року місто Камінь-Каширський

Суддя Камінь-Каширського районного суду Волинської області Гамула Б.С., з участю секретаря: Фесь Т.І., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1, його представника - адвоката ОСОБА_2, розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Камінь-Каширського відділу поліції ГУНП у Волинській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, інспектора Камінь-Каширської філії ПрАТ «Волиньобленерго», на утриманні двоє неповнолітніх дітей,

за ч. 1 ст. 139 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

встановив:

ОСОБА_1 19 квітня 2018 року біля 06 год. 30 хв., попередньо замовивши у Камінь-Каширському ВУЖКГ фронтальний навантажувач марки «Амкодор», номерний знак 29707АС, організував землерийні роботи по засипанню водостічного кювету на вул. Грушка в м. Камені-Каширському, внаслідок чого пошкодив дану дорожню споруду, чим порушив вимоги п. 1.5 Правил дорожнього руху та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 139 КУпАП.

При розгляді справи ОСОБА_1 свою винність у вчиненому адмінправопорушенні не визнав та пояснив, що йому на праві приватної власності належить земельна ділянка, що знаходиться по вул. Грушка в м. Камені-Каширському. Приблизно в січні 2018 року вздовж вулиці невідомі особи влаштували водостічний кювет, не погодивши цього із власниками земельних ділянок. Кювет був улаштований таким чином, що дістатися до належних їм земельних ділянок було неможливо, подекуди рів заходив на територію самих наділів. На їх усні звернення щодо правомірності влаштування кювету посадові особи Камінь-Каширської міської ради нічого не повідомили. Тому в квітні 2018 року, коли настав час обробляти городи, він та інші власники земельних ділянок зібрали необхідні кошти та замовили в Камінь-Каширському ВУЖКГ фронтальний навантажувач, за допомогою якого, засипали кювет та відновили попередній стан дороги. Організацією цих робіт займався безпосередньо він. Просить закрити провадження у справі, оскільки не вважає себе винним у вчиненні даного правопорушення.

Свідок ОСОБА_3 в судовому засіданні показав, що працює трактористом фронтального навантажувача в Камінь-Каширському ВУЖКГ. 18 квітня 2018 року отримав від свого безпосереднього керівника - майстра по благоустрою ОСОБА_4 наказ прибути наступного дня на вул. Грушка, що в м. Камені-Каширському Волинської області, та виконати трактором землерийні роботи, на які вкаже замовник ОСОБА_1 19 квітня зранку, отримавши шляховий лист, він прибув на місце призначення, де замовник наказав йому зібрати з дороги верхній шар грунту та засипати ним водостічний кювет, викопаний вздовж дороги. При цьому запевнив, що дані роботи узгоджені з міською радою та проводяться законно.

Свідок ОСОБА_4 в суді показав, що працює майстром по благоустрою Камінь-Каширського ВУЖКГ. У квітні 2018 року управління отримало від жителя ІНФОРМАЦІЯ_3 В.В. замовлення на фронтальний навантажувач «Амкодор» для виконання землерийних робіт на вул. Грушка. Замовник вніс у касу управління необхідну суму коштів та отримав в обумовлений день послуги навантажувача. Трактором керував ОСОБА_3, якому був виданий відповідний шляховий лист. Які саме землерийні роботи мав проводити замовник йому не було відомо, оскільки це не входить у коло його обов'язків.

Свідки ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 в судовому засіданні показали, що вони є власниками земельних ділянок за номерами відповідно 11, 13 та 17 по вул. Грушка в м. Камені-Каширському. В січні 2018 року вздовж дороги зі сторони належних їм земельних ділянок була викопана канава. Їм не відомо хто викопав канаву, тому що із власниками земельних ділянок її влаштування не погоджували. Дана канава перешкоджала доступу до належних їм земельних ділянок, тому вони за спільні кошти винайняли трактор та загорнули її. Організацією цих робіт займався ОСОБА_1

Свідок ОСОБА_8 показав, що є власником земельної ділянки № 27 по вул. Грушка в м. Камені-Каширському. Стан цієї дороги довгий час залишався незадовільним, у дощову пору проїхати вулицею було неможливо. Тому за зверненням членів кооперативу співвласників земельних ділянок «Грушка» Камінь-Каширська міська рада виділила кошти на влаштування водостічного кювету. Дане замовлення міської ради виконав підприємець ОСОБА_9 З часом Камінь-Каширська міська рада мала виділити кошти на влаштування заїздів до присадибних земельних ділянок, навпроти яких був прокопаний кювет. Однак, не дочекавшись цього, частина власників цих земельних ділянок без дозволу міської ради самовільно закопала згаданий вище кювет.

Крім показань свідків, винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 139 КУпАП, доводиться також письмовими доказами, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення серії БД № 265490 від 03.07.2018 року, в якому зафіксовано час та місце вчинення адміністративного правопорушення. Характер пошкодження дорожньої споруди - кювету встановлено з акту обстеження ділянки вулично-шляхової мережі від 10.05.2018 року. Законність влаштування даної інженерної споруди підтверджується рішенням Камінь-Каширської міської ради від 13.02.2018 року № 25/11 «Про внесення змін у програму соціально-економічного розвитку на 2018 рік», в якому вказано про поточний ремонт водовідвідних каналів у кварталах житлової забудови «Грушка», «Грушка 2» та вул. Вузька.

Дана справа надійшла до Камінь-Каширського районного суду 10 липня 2018 року. Вказане в протоколі адміністративне правопорушення було вчинено ОСОБА_1 19 квітня 2018 року.

Відповідно до ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через два місяці з дня його виявлення, за винятком випадків, коли справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу підвідомчі суду (судді). Якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті. У разі закриття кримінального провадження, але за наявності в діях порушника ознак адміністративного правопорушення, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через місяць з дня прийняття рішення про закриття кримінального провадження.

На час розгляду даної справи, станом на 02 серпня 2018 року, закінчився передбачений ст. 38 КУпАП трьохмісячний строк для накладення адміністративного стягнення за вчинене адміністративне правопорушення, тому ОСОБА_1 не може бути притягнуто до адміністративної відповідальності, а провадження у даній справі підлягає закриттю згідно з п. 7 ст. 247 КУпАП.

Керуючись статтями 38, 247, 284 КУпАП, суддя

постановив:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 139 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Провадження у справі закрити, на підставі п. 7 ч. 1 ст. 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Волинської області протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги до Камінь-Каширського районного суду.

Суддя: Б. С. Гамула