пр. № 2/759/5665/18
ун. № 759/10741/18
17 липня 2018 року суддя Святошинського районного суду м. Києва Миколаєць І.Ю., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 (03148, АДРЕСА_1) до Ради суддів України (01016, м. Київ, вул. Липська, 18/5) про відшкодування моральної шкоди завданої бездіяльністю органу державної влади,
13.07.2018 р. позивач звернувся до суду з позовом, в межах ЦПК України, в якому просить: 1) стягнути з відповідача на свою користь в рахунок відшкодування моральної шкоди 4000000,00 грн.; 2) розглянути справу у його відсутність, внаслідок обставин створених Святошинським районним судом м. Києва щодо фабрикування судових справ Святошинським районним судом м. Києва проти позивача та
Відповідно до ч. 1 ст. 19 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема у спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 4 КАС України, суб'єкт владних повноважень - це орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.
Владні управлінські функції слід розуміти, як владні повноваження, які здійснюються державою, органами місцевого самоврядування або іншими уповноваженими державою суб»єктами в результаті їхньої діяльності та спрямовані на прийняття обов»язкових до виконання рішень, а також забезпечення їх виконання особами, яким ці рішення адресовані.
Отже, Рада суддів Україн, є тим іншим суб»єктом при здійсненні владних управлінських функцій на основі законодавства (суб»єктом владних повноважень), який виконує делеговані йому владні повноваження (ст. 133 Закону України «Про судоустрій та статус суддів»).
Отже, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 186 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
З огляду на наведене прихожу до висновку про наявність підстав для відмови у відкритті провадження у справі.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 19, 186 ЦПК України, ст. 12 КАС України, суддя,
Відмовити у відкритті провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 (03148, АДРЕСА_1) до Ради суддів України (01016, м. Київ, вул. Липська, 18/5) про відшкодування моральної шкоди завданої бездіяльністю органу державної влади.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги протягом п»ятнадцяти днів з дня її проголошення до або через суд першої інстанції. Порядок подання апеляційної скарги діє до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п»ятнадцяти днів з дня вручення йому ухвали суду.
Суддя І.Ю. Миколаєць