Ухвала від 21.06.2007 по справі АВ30/4776-07

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

21.06.07р.

Справа № АВ30/4776-07

Суддя Євстигнеєва Н.М., розглянувши матеріали

за позовом Криворізького міжрайонного природоохоронного прокурора Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Лозуватської сільської ради Криворізького району Дніпропетровської області , с. Лозуватка Криворізького району Дніпропетровської області

до споживчого товариства "Інгулець", с. Лозуватка Криворізького району Дніпропетровської області

про стягнення шкоди в розмірі 4400 грн.

ВСТАНОВИВ:

Криворізький міжрайонний природоохоронний прокурор Дніпропетровської області звернувся до господарського суду в інтересах держави в особі Лозуватської сільської ради Криворізького району Дніпропетровської області (с. Лозуватка Криворізького району Дніпропетровської області) із адміністративним позовом, яким просить стягнути з відповідача, споживчого товариства "Інгулець" (с. Лозуватка Криворізького району Дніпропетровської області) шкоду заподіяну знесенням зелених насаджень в розмірі 4400 грн., судові витрати по справі покласти на відповідача.

Розглянувши позовні вимоги Криворізького міжрайонного природоохоронного прокурора Дніпропетровської області, господарський суд дійшов висновку про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі з огляду на наступне.

Статтею 22 Закону України «Про судоустрій» (в редакції Закону України від 06.07.2005 року №2747) передбачено, що місцеві господарські суди розглядають справи, що виникають з господарських відносин, а також інші справи, віднесені процесуальним законом до їх підсудності (ч.3); справи, пов'язані з правовідносинами у сфері державного управління розглядаються місцевими адміністративними судами (справи адміністративної юрисдикції) (ч.4).

Визначення поняття "справа адміністративної юрисдикції" наведено у ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України, під якою розуміється переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією з сторін є суб'єкт, що здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Тобто, справою адміністративної юрисдикції може бути переданий на вирішення адміністративного суду спір, який виник між двома (кількома) конкретними суб'єктами суспільства стосовно їхніх прав та обов'язків у конкретних правових відносинах, у яких хоча б один суб'єкт законодавчо уповноважений владно керувати поведінкою іншого (інших) суб'єктів, а ці суб'єкти відповідно зобов'язані виконувати вимоги та приписи такого владного суб'єкта.

У випадку, якщо суб'єкт (у тому числі орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа) у спірних правовідносинах не здійснює вказані владні управлінські функції щодо іншого суб'єкта, який є учасником спору, такий спір не має встановлених нормами Кодексу адміністративного судочинства України ознак справи адміністративної юрисдикції, і, відповідно, не повинен вирішуватись адміністративним судом.

Відповідно до частини 2 статті 21 Кодексу адміністративного судочинства України вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної протиправними рішеннями, діями чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень або іншим порушенням прав, свобод та інтересів суб'єктів публічно-правових відносин, розглядаються адміністративним судом, якщо вони заявлені в одному провадженні з вимогою вирішити публічно-правовий спір. Інакше вимоги про відшкодування шкоди вирішуються судами в порядку цивільного або господарського судочинства.

Оскільки вимога про стягнення шкоди заявлена на підставі ст. 69 Закону України "Про охорону навколишнього середовища" без вимоги вирішити публічно-правовий спір, а завдана шкода не є наслідком протиправних рішень, дій чи бездіяльності або інших порушень прав, свобод та інтересів суб'єкта публічно-правових відносин, справа підлягає розгляду судом в порядку господарського судочинства.

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

На підставі викладеного, керуючись п.1 ч.1 ст. 109, ст.165, п. 6 Розділу VІІ Прикінцевих та Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі.

Додаток: на 21аркушах.

Ухвала може бути оскаржена у порядку та строки, встановлені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала набирає законної сили у відповідності до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя

Н.М. Євстигнеєва