Ухвала від 02.08.2018 по справі 826/17781/16

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 826/17781/16 Прізвище судді (суддів) першої інстанції:

Катющенко В.П., Кармазін О.А., Скочок Т.О.

УХВАЛА

02 серпня 2018 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого - судді Костюк Л.О.;

суддів: Аліменка В.О., Троян Н.М.;

за участю секретаря: Горяінової Н.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у режимі відеоконференції у залі суду з власної ініціативи питання про зупинення провадження у справі за розглядом апеляційної скарги Представництва Американського об'єднання комітетів для євреїв бувшого Радянського Союзу на рішення Окружного адміністративного суду м.Києва від 16 травня 2018 року у справі за адміністративним позовом Об'єднання Комітетів для Євреїв Колишнього Радянського Союзу, Представництва Американського об'єднання комітетів для євреїв бувшого Радянського Союзу до Кабінету Міністрів України про визнання незаконним нормативно - правового акту, -

ВСТАНОВИЛА:

У листопаді 2017 року, Об'єднання Комітетів для Євреїв Колишнього Радянського Союзу (далі по тексту - Позивач-1), Представництво Американського об'єднання комітетів для євреїв бувшого Радянського Союзу (далі по тексту - Позивач-2) звернулися до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Кабінету Міністрів України (далі по тексту - Відповідач, КМ України), в якому просять визнати нормативно-правовий акт незаконним та таким, що не відповідає правовому акту вищої юридичної сили, а саме: постанову Кабінету Міністрів України №668 від 22.09.2016 в частині п. 2, яким визнано такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 25.08.2004 №1094 «Про затвердження Порядку розроблення проектів землеустрою з організації та встановлення меж територій природно-заповідного фонду, іншого природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення» (далі по тексту - Порядок №1094).

Рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 16 травня 2018 року у задоволенні позову відмовлено.

Не погоджуючись з зазначеним судовим рішенням, Представництвом Американського об'єднання комітетів для євреїв бувшого Радянського Союзу подано апеляційну скаргу, в якій просять скасувати постанову суду першої інстанції як таку, що постановлена з порушенням норм матеріального та процесуального права, та прийняти нову, якою позов задоволити.

Заслухавши суддю-доповідача, щодо обставин, які перешкоджають розгляду справи по суті, колегія суддів вважає що провадження у справі підлягає зупиненню з огляду на наступне.

Так, ухвалами Київського апеляційного адміністративного суду від 09 липня 2018 року відкрито та призначено справу до апеляційного розгляду у відкритому судовому засіданні на 02 серпня 2018 року об 11 год. 10 хв.

Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 23 липня 2018 року задоволено заяву Представництва Американського об'єднання комітетів для євреїв бувшого Радянського Союзу про проведення судового засіданні у режимі відео конференції на 02 серпня 2018 року на 11 год. 10 хв., доручено проведення відеоконференції за участю Представництва Американського об'єднання комітетів для євреїв бувшого Радянського Союзу Львівському окружному адміністративному суду та призначити у режимі відеоконференції

У відповідності до ч. 4 ст. 9 КАС України суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.

Згідно ч.1 ст.309 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції має бути розглянута протягом шістдесяти днів з дня постановлення ухвали про відкриття апеляційного провадження протягом тридцяти днів з дня постановлення ухвали про відкриття апеляційного провадження.

Відповідно до ст. 236 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено підстави для зупинення провадження у справі.

Таким чином, з метою дотримання процесуальних строків розгляду справи, з метою забезпечення апеляційного розгляду справи необхідно провести певні дії, колегія суддів апеляційного суду дійшла висновку про необхідність зупинення провадження у справі.

Положеннями ч. 3 ст. 44 КАС України передбачено, що учасники справи мають право: ознайомлюватися з матеріалами справи, робити з них витяги, копії, одержувати копії судових рішень; подавати докази; брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом; брати участь у дослідженні доказів; ставити питання іншим учасникам справи, а також свідкам, експертам, спеціалістам; подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб; ознайомлюватися з протоколом судового засідання, записом фіксування судового засідання технічними засобами, робити з них копії, подавати письмові зауваження з приводу їх неправильності чи неповноти; оскаржувати судові рішення у визначених законом випадках; користуватися іншими визначеними законом процесуальними правами.

З огляду на вищевикладене та у зв'язку з метою забезпечення апеляційного розгляду справи необхідно провести певні дії, а розгляд даної справи може перевищувати межі строку, встановленого для розгляду апеляційної скарги Представництва Американського об'єднання комітетів для євреїв бувшого Радянського Союзу на рішення Окружного адміністративного суду м.Києва від 16 травня 2018 року у справі за адміністративним позовом Об'єднання Комітетів для Євреїв Колишнього Радянського Союзу, Представництва Американського об'єднання комітетів для євреїв бувшого Радянського Союзу до Кабінету Міністрів України про визнання незаконним нормативно - правового акту, колегія суддів вважає за потрібне зупинити провадження у даній справі, у режимі відеоконференції до 04 жовтня 2018 року до 14 год. 00 хв, доручити проведення відеоконференції за участю Представництва Американського об'єднання комітетів для євреїв бувшого Радянського Союзу Львівському окружному адміністративному суду.

Керуючись ст.ст. 195, 236, 310, 321, 325, 328, 329 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Зупинити провадження у справі за розглядом апеляційної скарги Представництва Американського об'єднання комітетів для євреїв бувшого Радянського Союзу на рішення Окружного адміністративного суду м.Києва від 16 травня 2018 року у справі за адміністративним позовом Об'єднання Комітетів для Євреїв Колишнього Радянського Союзу, Представництва Американського об'єднання комітетів для євреїв бувшого Радянського Союзу до Кабінету Міністрів України про визнання незаконним нормативно - правового акту, у режимі відео конференції до 04 жовтня 2018 року до 14 год. 00 хв.

Забезпечити проведення відеоконференції за участю Представництва Американського об'єднання комітетів для євреїв бувшого Радянського Союзу в Львівському окружному адміністративному суду (вулиця Чоловського 2, м. Львів, 79018).

Копію ухвали про участь Представництва Американського об'єднання комітетів для євреїв бувшого Радянського Союзу в судовому засіданні в режимі відеоконференції направити Львівському окружному адміністративному суду та Представництву Американського об'єднання комітетів для євреїв бувшого Радянського Союзу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, та в частині зупинення провадження у справі може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги до Верховного Суду в порядку та строки, передбачені ст. 329 КАС України.

(Повний текст виготовлено - 02 серпня 20118 року).

Головуючий суддя: Л.О. Костюк

Судді: В.О. Аліменко, Н.М. Троян