ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
про залишення позовної заяви без руху
31 липня 2018 року м. Київ № 826/11705/18
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Донець В.А., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали
Громадська спілка "Український інститут громадського здоров'я"
доМіністерство охорони здоров'я України
провизнання протиправним та нечинним наказу, встановлення наявності та відсутності компетенції,
Громадська спілка "Український інститут громадського здоров'я" звернулась до суду з позовом про:
визнання протиправним та нечинним наказу Міністерства охорони здоров'я України від 26.06.2018 №1216 "Про проведення обов'язкових профілактичних щеплень проти кору за епідемічними показаннями";
встановлення відсутності компетенції (повноважень) посадових осіб Міністерства охорони здоров'я України щодо прийняття рішення про проведення обов'язкових профілактичних щеплень за епідемічними показаннями;
встановлення наявності компетенції (повноважень) посадових осіб Державної санітарно-епідеміологічної служби України щодо прийняття рішення про проведення обов'язкових профілактичних щеплень за епідемічними показаннями.
Відповідно до частини п'ятої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) в позовній заяві зазначаються: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів (пункт 4); виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини (пункт 5).
Як убачається зі змісту позовної заяви, представником позивача визначено відповідачем Міністерство охорони здоров'я України, водночас одна з вимог заявлена, до Державної санітарно-епідеміологічної служби України, яка не є відповідачем.
Позивачем заявлено вимоги щодо відсутності, наявності компетенції у Міністерства охорони здоров'я України, Державної санітарно-епідеміологічної служби України. Водночас, згідно з пунктом 3 частини першої статті 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема, спорах між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень. Зміст наведеної норми дає підстави для висновку, що з позовами про наявність чи відсутність компетенції можуть звертатись суб'єкти владних повноважень. Позивачем не обґрунтовано підстав звернення до суду з такими вимогами.
У протоколі установчих зборів засновників громадської організації від 26.04.2018 зазначено, що невід'ємною його частиною є реєстр осіб, які брали участь в установчих зборах засновників, проте такого реєстру додано не було, причин не повідомлено.
Відповідно до частини першої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху.
Для усунення недоліків позовної заяви позивачеві потрібно подати до суду заяву на усунення недоліків із зазначенням дати та номера справи, до якої долучити: позовну заяву, яка повинна відповідати вимогам статті 160 КАС України в частині визначення відповідачів та чіткого обґрунтування змісту позовних вимог щодо кожного з них з урахуванням пункту 3 частини першої статті 19 КАС України; реєстр осіб, які брали участь в установчих зборах засновників громадської організації.
Виправлену позовну заяву з додатками слід подати в кількості для суду та відповідачів.
Недоліки позовної заяви позивачу слід усунути протягом п'яти днів з дня наступного за днем отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтями 160, 161, 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Залишити позовну заяву без руху.
Надати позивачу п'ять днів з дня наступного за днем отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви.
Попередити позивача про наслідки невиконання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені частиною четвертою статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, за якою позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
Відповідно до частини другої статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Кодексом адміністративного судочинства України не передбачено оскарження ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Суддя В.А. Донець