Справа № 822/1929/18
іменем України
26 липня 2018 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Блонського В.К.
за участю:секретаря судового засідання Варченко В.В. представника позивача ОСОБА_1 представника відповідача Чубко Л.В.
розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 до Головного управління ДФС у Хмельницькій області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
Позивач звернувся до Хмельницького окружного адміністративного суду із позовом до відповідача, в якому просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення Головного управління ДФС у Хмельницькій області № 0586864-1305-2225/2017 від 19.04.2018 року, яким фізичній особі ОСОБА_3 визначено податкове зобов'язання за платежем: транспортний податок з фізичних осіб в сумі 18 750 грн., та податкове повідомлення - рішення Головного управління ДФС у Хмельницькій області № 0586864-1305-2225 від 19.04.2018 року, яким фізичній особі ОСОБА_3 визначено податкове зобов'язання за платежем: транспортний податок з фізичних осіб в сумі 25 000 грн.
Обгрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначає, що 09.02.2017 року між ОСОБА_3 та ТОВ "Авто Граф М" укладено договір купівлі-продажу автомобіля № 005/2017, відповідно до умов якого продавець зобов'язується поставити та передати у власність покупця, а покупець зобов'язується оплатити та прийняти новий автомобіль, обладнання та аксесуари, якщо вони додатково придбаваються покупцем та зазначені у Специфікації.
Найменування, модель автомобіля, його комплектація, найменування додаткового обладнання, аксесуарів, кількість та ціна зазначені у Специфікації (Додаток № 1), що є невід'ємною частиною цього договору.
Відповідно до Додатку № 1, що стосується характеристик, то зокрема:
- Двигун - дизель (тип пального) DS;
- Трансмісія - ХС90. 8-SPEED автоматична КПП;
- СтЗ (об'єм циліндрів двигуна) - 1969 (2,0).
Пунктом 3.7 договору передбачено, що право власності на товар переходить до покупця з моменту передання йому товару продавцем за накладною, та підписання сторонами акту приймання-передачі.
Згідно з видатковою накладною № 751 від 31 березня 2017 року та актом прийому- передачі автомобіля № 005/2017 від 31 березня 2017 року продавець передав, а покупець прийняв один новий автомобіль марки Volvo у повній комплектації та технічно- справному стані.
На початку травня позивач у своїй поштовій скриньці знайшла два простих поштових відправлення від відповідача, а саме:
1) податкове повідомлення-рішення від 19.04.2018 року № 0586864-1305-2225/2017, яким визначено суму податкового зобов'язання за платежем:
- транспортний податок з фізичних осіб 18011000;
- податковий період: 2017 рік;
- сума податкового зобов'язання: 18 750,00 грн.;
2) податкове повідомлення-рішення від 19.04.2018 № 0586864-1305-2225, яким визначено суму податкового зобов'язання за платежем:
- транспортний податок з фізичних осіб 18011000;
- податковий період: 2018 рік;
- сума податкового зобов'язання: 25 000,00 грн.
Позивач зазначає, що платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 вказаної статті є об'єктами оподаткування (підпункт 267.1.1 пункту 267).
Об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, станом на 1 січня податкового (звітного) року виходячи з марки, моделі, року випуску, об'єму циліндрів двигуна, типу пального.
Щороку до 1 лютого податкового (звітного) року центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі (на даний час - це Міністерство економічного розвитку і торгівлі), на своєму офіційному веб-сайті розміщується перелік легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, який повинен містити такі дані щодо цих автомобілів: марка, модель, рік випуску, об'єм циліндрів двигуна, тип пального (підпункт 267.2 пункту 267).
Таким чином, згідно з підпунктом 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 ПК України наступними умовами для обчислення транспортного податку з фізичних осіб, є одночасна наявність таких умов: 1) наявність такого автомобіля у офіційному переліку, що розробляється Міністерством економічного розвитку і торгівлі та розміщується на їх офіційному веб-сайті; 2) з року випуску такого автомобіля минуло не більше п'яти років (включно); 3) середньоринкова вартість такого автомобіля становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
Тобто об'єкт оподаткування транспортним податком має місце лише за наявності усіх трьох умов одночасно і у сукупності. У разі порушення хоча б однієї з вказаних умов об'єкт оподаткування транспортним податком відсутній
Позивач вважає, що податкове повідомлення-рішення від 19.04.2018 року № 0586864-1305-2225/2017 за 2017 рік на суму 18 750, 00 грн., є протиправним та підлягає скасуванню оскільки відповідно до сторінки офіційного веб-сайту Міністерства економічного розвитку і торгівлі (центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі), розміщені два файли текстового формату таблиці Excel, а саме: перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком у 2017 році та перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком у 201 8 році.
Відповідно до переліку легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком у 2017 році, відсутній автомобіль позивача - а саме, автомобіль марки Volvo, моделі ХС90, об'єм двигуна 2,0, тип пального - дизель.
Таким чином, податкове повідомлення-рішення від 19.04.2018 року № 0586864-1305-2225/2017 на суму 18 750, 00 гри, є протиправним та таким, що суперечить положенням чинного законодавства України, оскільки транспортний податок нарахований за 2017 рік, а в свою чергу, у 2017 році автомобіль позивача був відсутній у Переліку легкових автомобілів, з року випуску яким минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня 2017 (звітного) року, а тому є таким, що не підпадає під об'єкт оподаткування у 2017 році.
Отже, податковим повідомленням-рішенням від 19.04.2018 № 0586864-1305- 2225/2017 за 2017 рік нараховано транспортний податок на автомобіль, який не є об'єктом оподаткування відповідно до податкового законодавства України, а тому воно є протиправним і підлягає скасуванню.
Щодо податкового повідомлення-рішення від 19.04.2018 № 0586864-1305-2225 за 2018 рік на суму 25 000,00 грн., позивач зазначає, що постановою Кабінету Міністрів України № 66 від 18.02.2016 року затверджено Методику визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, яка встановлює механізм визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів (далі - автомобілі) для цілей віднесення таких автомобілів до об'єктів оподаткування транспортним податком.
Згідно з п. п. 13, 14 вказаної Методики, Мінекономрозвитку відповідно до цієї Методики розраховує середньоринкову вартість автомобіля, та щороку до 1 лютого базового податкового (звітного) періоду подає ДФС інформацію про автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (пункт 13). Мінекономрозвитку забезпечує роботу офіційного веб-сайту в режимі, який дає змогу отримати інформацію про середньоринкову вартість автомобіля шляхом введення даних про їх марку, модель, рік випуску, тип двигуна, об'єм циліндрів двигуна, тип коробки переключення передач та пробіг (пункт 14).
Відповідно до статті 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" мінімальна заробітна плата у місячному розмірі з 01.01.2018 року становить з 1 січня - 3723 грн.
Отже, враховуючи норми Методики визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, статті 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік», середньоринкова вартість автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) станом на 1 січня податкового (звітного) року, на 2018 рік, повинна становити 1 396 125 гривень.
Відповідно до відомостей з офіційного веб-сайту Міністерства економічного розвитку і торгівлі України середньоринкова вартість транспортного засобу марки "Volvo", модель ХС 90.2.0. внутрішнього згорання, дизель, рік випуску: 2017 становить 1 236 193,20 грн. гривень.
Таким чином, транспортний засіб марки марки "Volvo", модель ХС 90, 2,0, внутрішнього згорання, дизель, рік випуску: 2017, що належить позивачу, не є об'єктом оподаткування у 2018 році, оскільки у спірних правовідносинах недотримана умова для обчислення транспортного податку з фізичних осіб, а саме - середньоринкова вартість цього автомобіля є меншою ніж 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
Тому, на думку позивача податковим повідомленням-рішенням від 19.04.2018 року № 0586864-1305-2225 за 2018 рік нараховано транспортний податок на автомобіль, який не є об'єктом оподаткування відповідно до податкового законодавства України, а отже воно є протиправним і підлягає скасуванню.
Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду від 05.06.2018 року відкрито спрощене позовне провадження у даній справі із повідомленням сторін.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю, та надав суду пояснення згідно обставин викладених у позовній заяві, у відповіді на відзив .
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнала повністю, та надала суду пояснення згідно обставин викладених у відзиві на даний адміністративний позов, та у додаткових поясненнях до відзиву.
В поданому відзиві представник відповідача зазначила, що прийняті відповідачем податкові повідомлення-рішення є повністю правомірними, а тому підстав для їх скасування немає.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали справи вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що 09.02.2017 року між ОСОБА_3 та ТОВ "Авто Граф М" укладено договір купівлі-продажу автомобіля № 005/2017, відповідно до умов якого продавець зобов'язується поставити та передати у власність покупця, а покупець зобов'язується оплатити та прийняти новий автомобіль, обладнання та аксесуари, якщо вони додатково придбаваються покупцем та зазначені у Специфікації.
Найменування, модель автомобіля, його комплектація, найменування додаткового обладнання, аксесуарів, кількість та ціна зазначені у Специфікації (Додаток № 1), що є невід'ємною частиною цього договору.
У Додатку № 1 до договору зазначені такі характеристики автомобіля:
- двигун - дизель (тип пального) DS;
- трансмісія - ХС90. 8-SPEED автоматична КПП;
- стЗ (об'єм циліндрів двигуна) - 1969 (2,0).
Пунктом 3.7 договору передбачено, що право власності на товар переходить до покупця з моменту передання йому товару продавцем за накладною, та підписання сторонами акту приймання-передачі.
Згідно з видатковою накладною № 751 від 31 березня 2017 року та актом прийому- передачі автомобіля № 005/2017 від 31 березня 2017 року продавець передав, а покупець прийняв один новий автомобіль марки Volvo у повній комплектації та технічно - справному стані.
Згідно свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_3, ОСОБА_3, на праві власності належить автомобіль марки Volvo, моделі ХС90, об'єм двигуна 1969, тип пального - дизель, реєстраційний номер НОМЕР_1, 2017 року випуску, дата первинної реєстрації 01.04.2017 року.
Головним управлінням ДФС у Хмельницькій області відповідно до підпункту 267.6.2. пункту 267.6. статті 267 ПК України винесено:
1) податкове повідомлення-рішення від 19.04.2018 року № 0586864-1305-2225/2017, яким визначено суму податкового зобов'язання за платежем:
- транспортний податок з фізичних осіб 18011000;
- податковий період: 2017 рік;
- сума податкового зобов'язання: 18 750,00 грн.;
2) податкове повідомлення-рішення від 19.04.2018 № 0586864-1305-2225, яким визначено суму податкового зобов'язання за платежем:
- транспортний податок з фізичних осіб 18011000;
- податковий період: 2018 рік;
- сума податкового зобов'язання: 25 000,00 грн.
Вважаючи дані податкові повідомлення-рішення протиправними, позивач звернулася до суду.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
01 січня 2015 року набрав чинності Закон України №71-VIII від 28 грудня 2014 року "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи", яким шляхом викладення в новій редакції статті 267 ПК України було введено новий податок - транспортний податок.
Відповідно до підпункту 267.1.1 пункту 267.1 статті 267 ПК України платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 цієї статті є об'єктами оподаткування.
Згідно підпункту 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 ПК України об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, станом на 1 січня податкового (звітного) року виходячи з марки, моделі, року випуску, об'єму циліндрів двигуна, типу пального.
Щороку до 1 лютого податкового (звітного) року центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, на своєму офіційному веб-сайті розміщується перелік легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, який повинен містити такі дані щодо цих автомобілів: марка, модель, рік випуску, об'єм циліндрів двигуна, тип пального.
У відповідності до статті 10 ПК України транспортний податок належить до місцевих податків.
Станом на 01 січня 2017 року мінімальна заробітна плата установлена в розмірі 3200 грн., а тому 375 розмірів мінімальної заробітної плати станом на 01 січня 2017 року дорівнює 1 200 000 грн.
Таким чином, об'єктом оподаткування у 2017 році стали легкові автомобілі, середньоринкова вартість яких становить понад 1 200 000 грн., та з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно).
Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику економічного розвитку, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, виходячи з марки, моделі, року випуску, типу двигуна, об'єму циліндрів двигуна, типу коробки переключення передач, пробігу легкового автомобіля, та розміщується на його офіційному веб-сайті (абз .2 підпункту 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 ПК України).
Методика визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 2016 року №66 (далі - Методика), відповідно до положень пункту 2 якої (у редакції, чинній на момент прийняття оскаржуваного рішення) середньоринкова вартість автомобіля розраховується за методом аналогії цін ідентичних автомобілів за формулою, визначеною у пункті 3 Порядку визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 квітня 2013 року № 403 (Офіційний вісник України, 2013 року, № 44, ст. 1576), де за ціну нового транспортного засобу (Ц н) береться ціна нового автомобіля з урахуванням марки, моделі, типу двигуна, об'єму циліндрів двигуна, типу коробки переключення передач.
Пунктом 3 Порядку № 403 встановлено, що середньоринкова вартість транспортного засобу розраховується за методом аналогії цін ідентичних транспортних засобів за такою формулою: Сср = Цн х (Г / 100) х (1 ± (Гк / 100), де Цн - ціна нового транспортного засобу в Україні; Г - коефіцієнт коригування ринкової ціни транспортних засобів залежно від строку експлуатації згідно з додатком 1; Гк - коефіцієнт коригування ринкової ціни транспортних засобів залежно від пробігу згідно з додатком 2.
Джерелом інформації про ціни нових транспортних засобів в Україні є офіційні прайс-листи виробників (дилерів) або довідкові дані про ціни щодо ідентичних або аналогічних нових транспортних засобів в Україні чи країнах-виробниках (експортерах) з урахуванням податків та зборів, що визначаються відповідно до законодавства (пункт 4 Порядку №403).
Згідно пункту 5 Методики, ідентичними є автомобілі, в яких збігаються такі ознаки і параметри: марка; країна-виробник; тип кузова (седан, універсал тощо); модель; конструкція привода тягових коліс; тип та робочий об'єм двигуна; потужність двигуна; тип коробки переключення передач та інших складників силової передачі; габаритні розміри; рік випуску; комплектація. Розбіжності можуть стосуватися комплектації, пробігу та технічного стану.
Мінекономрозвитку відповідно до цієї Методики розраховує середньоринкову вартість автомобіля та щороку до 1 лютого базового податкового (звітного) періоду подає ДФС інформацію про автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (пункт 13 Методики).
Мінекономрозвитку забезпечує роботу офіційного веб-сайту в режимі, який дає змогу отримати інформацію про середньоринкову вартість автомобіля шляхом введення даних про їх марку, модель, рік випуску, тип двигуна, об'єм циліндрів двигуна, тип коробки переключення передач та пробіг (пункт 14 Методики).
На коефіцієнт коригування ринкової вартості транспортних засобів згідно додатком 1 та додатком 2 Методики впливає строк експлуатації транспортних засобів та нормативний середньорічний пробіг транспортних засобів. При цьому, технічний стан автомобіля відповідно до Методики не впливає на обрахунок середньоринкової вартості автомобіля. Однак, розбіжності між ідентичними автомобілями можуть стосуватися, зокрема, технічного стану легкового автомобіля.
Наведені положення свідчать, що при визначенні середньоринкової вартості легкових автомобілів повинні враховуватись певні ознаки, параметри і характеристики транспортного засобу.
Обов'язок щодо визначення середньоринкової вартості транспортного засобу законодавець покладає на центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику економічного розвитку. Межі повноважень податкового органу полягають виключно у прийнятті податкового повідомлення-рішення на підставі отриманої від Мінекономрозвитку інформації про автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
Отже, підставою для прийняття відповідачем податкового повідомлення-рішення є отримана від Мінекономрозвитку податковим органом інформація про автомобіль позивача, яка розрахована у відповідності до вищенаведеної Методики.
Згідно підпункту 267.6.3 пункту 267.6 статті 267 ПК України органи внутрішніх справ зобов'язані до 1 квітня 2015 року подати контролюючим органам за місцем реєстрації об'єкта оподаткування відомості, необхідні для розрахунку та справляння податку фізичними та юридичними особами.
З 1 квітня 2015 року органи внутрішніх справ зобов'язані щомісяця у десятиденний строк після закінчення календарного місяця подавати контролюючим органам відомості, необхідні для розрахунку та справляння податку фізичними та юридичними особами, за місцем реєстрації об'єкта оподаткування станом на перше число відповідного місяця.
Форма подачі інформації встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику
На виконання вказаних вимог Головним сервісним центром Міністерства внутрішніх справ України на підставі Переліку об'єктів оподаткування транспортним податком у 2018 році сформовано та надано 27.02.2018 року до ДФС відомості, необхідні для нарахування транспортного податку фізичним особам, що внесені до Єдиного державного реєстру легкових автомобілів та їх власників станом на 01.02.2018 року.
Суд звертає увагу на те, що оскільки первинна реєстрація транспортного засобу відбулася 01.04.2017 року, а перелік автомобілів у звітному податковому періоді (році) формується Мінекономрозвитку до 01 лютого, тому податковий орган протягом 2017 року не мав можливості отримати інформацію щодо вказаного автомобіля на сайті Мінекономрозвитку.
Кім того органи внутрішніх справ в порушення підпункту 267.6.3 пункту 267.6 статті 267 ПК України не надали органам ДФС інформацію про авто позивача, лише після 01 лютого 2018 року податковий орган отримав інформацію про автомобіль вказаної марки, що підлягає оподаткуванню транспортним податком.
Суд зазначає, що обов'язок щодо визначення середньоринкової вартості транспортного засобу законодавець покладає на центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику економічного розвитку. Межі повноважень податкового органу полягають виключно у прийнятті податкового повідомлення-рішення на підставі розміщеної на офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку інформації про автомобілі, які є об'єктом оподаткування транспортним податком у 2017, 2018 роках.
Відповідно до підпункту 267.6.2. пункту 267.6 статті 267 ПК України щодо об'єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.
Оскільки податковий орган отримав відповідну інформацію після 01 лютого 2018 року, відповідно він прийняв податкове повідомлення № 0586864-1305-2225/2017 від 19.04.2018 року, яким фізичній особі ОСОБА_3 визначено податкове зобов'язання за платежем: транспортний податок з фізичних осіб за 2017 рік (з 01.04.2017 року по 31.12.2017 року) в сумі 18 750 грн., та податкове повідомлення - рішення Головного управління ДФС у Хмельницькій області № 0586864-1305-2225 від 19.04.2018 року, яким фізичній особі ОСОБА_3 визначено податкове зобов'язання за платежем: транспортний податок з фізичних осіб за 2018 рік в сумі 25 000 грн.
Підпунктом 267.6.1 пункту 267.6 статті 267 ПК України передбачено, що обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку.
Згідно підпункту 267.6.2 пункту 267.6 статті 267 ПК України податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року).
Щодо об'єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.
Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізичним особам - нерезидентам здійснюють контролюючі органи за місцем реєстрації об'єктів оподаткування, що перебувають у власності таких нерезидентів.
Таким чином, власники транспортних засобів, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, - є платниками транспортного податку.
Суд зазначає, що відповідно до сторінки 14 паспорта громадянина України ОСОБА_3, серії місце проживання позивача зареєстровано з 10.02.2017 року за адресою: АДРЕСА_1.
Тому відповідно до пункту 267.6 статті 267 ПК України обчислення суми податку повинно здійснюватись контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку, а податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року).
З врахуванням викладеного суд вважає, що Головне управління ДФС у Хмельницькій області протиправно прийняло оскаржувані податкові повідомлення-рішення, оскільки Головне управління ДФС у Хмельницькій області відповідно до вимог пункту 267.6 статті 267 ПК України не мало права їх приймати.
Відповідно до частин 1, 2 статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Суд при вирішенні даної справи також враховує правову позицію, висловлену у рішенні Європейського суду з прав людини від 23.07.2002 у справі "Компанія "Вестберґа таксі Актіеболаґ" та Вуліч проти Швеції", яке згідно із Законом України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" є джерелом права.
Так, у пункту 110 вказаного рішення Європейський суд з прав людини дійшов висновку про те, що "…адміністративні суди, які розглядають скарги заявників стосовно рішень податкового управління, мають повну юрисдикцію у цих справах та повноваження скасувати оскаржені рішення. Справи мають бути розглянуті на підставі поданих доказів, а довести наявність підстав, передбачених відповідними законами, для призначення податкових штрафів має саме податкове управління".
Беручи до уваги викладене, суд дійшов до висновку про задоволення позовних вимог.
Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Позов задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення Головного управління ДФС у Хмельницькій області № 0586864-1305-2225/2017 від 19.04.2018 року, яким фізичній особі ОСОБА_3 визначено податкове зобов'язання за платежем: транспортний податок з фізичних осіб в сумі 18 750 грн.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення Головного управління ДФС у Хмельницькій області № 0586864-1305-2225 від 19.04.2018 року, яким фізичній особі ОСОБА_3 визначено податкове зобов'язання за платежем: транспортний податок з фізичних осіб в сумі 25 000 грн.
Стягнути на користь фізичної особи ОСОБА_3 судовий збір у розмірі 1409,60 грн., (одну тисячу чотириста дев'ять гривень шістдесят копійок) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Хмельницькій області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Вінницького апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з його проголошення, а у випадку, якщо в судовому засіданні були проголошені вступна та резолютивна частини рішення суду, - з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складене 31 липня 2018 року
Позивач:ОСОБА_3 (АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_2)
Відповідач:Головне управління ДФС у Хмельницькій області (вул. Пилипчука, 17,Хмельницький,Хмельницька область,29000 , код ЄДРПОУ - 39492190)
Головуючий суддя В.К. Блонський