Ухвала від 30.07.2018 по справі 1240/2222/18

10.2.4

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі

30 липня 2018 року СєвєродонецькСправа № 1240/2222/18

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Кисельова Є.О., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 (місце реєстрації: 94000, АДРЕСА_4; реєстрація як тимчасово переміщеної особи: 93417, АДРЕСА_2) до Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області (93400, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Шевченка, 9) про визнання неправомірними дій та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (місце реєстрації: 94000, АДРЕСА_3; реєстрація як тимчасово переміщеної особи: 93417, АДРЕСА_2) до Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області (93400, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Шевченка, 9) про визнання неправомірними дій та зобов'язання вчинити певні дії, в якому просить:

- визнати неправомірними дії відповідача щодо припинення виплати пенсії з 01 червня 2016 року позивачу;

- зобов'язати відповідача з 01 червня 2016 року поновити нарахування та виплачувати пенсію позивачу, виплативши її заборгованість;

- звернути рішення до негайного виконання у межах суми стягнення за один місяць.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що позивач перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області, є внутрішньо переміщеною особою. Позивач зазначає, що до травня 2016 року включно він отримував пенсію шляхом зарахування коштів на рахунок, відкритий в ПАТ «Ощадбанк», яка була призначена позивачу довічно.

Посилається на те, що з 01 червня 2016 року відповідач припинив виплачувати пенсію позивачу, про що останній дізнався в травні 2018 року, коли зателефонував на «гарячу лінію» ПАТ «Ощадбанк». Зазначає, що відповідач жодним чином не повідомив позивача про причини припинення виплати пенсії.

Вважає дії щодо припинення виплати пенсії протиправними та такими, що порушують його конституційні права, а тому за їх захистом був вимушений звернутись до суду.

Позивач також просив витребувати від відповідача відповідні доказі та надав окреме клопотання про відстрочення сплати судового збору.

Щодо заявленого клопотання про відстрочення сплати судового збору, суддя зазначає наступне.

В клопотанні про відстрочення сплати судового збору, позивач вказав, що є пенсіонером за віком, має тяжкий матеріальний стан та не має коштів на сплату судового збору, оскільки пенсія є єдиним джерелом його доходу.

Згідно з частинами 1, 2 статті 132 КАС України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Відповідно до положень частин 1, 2 статті 133 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк. Якщо у строк, встановлений судом, судові витрати не будуть оплачені, позовна заява залишається без розгляду або витрати розподіляються між сторонами відповідно до судового рішення у справі, якщо сплату судових витрат розстрочено або відстрочено до ухвалення судового рішення у справі.

Пунктом 3 частини 1 статті 8 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI "Про судовий збір" регламентовано, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.

Як вбачається з копій документів, доданих до позовної заяви, позивач є пенсіонером, а також має статус особи, яка перемістилася з району проведення антитерористичної операції.

З метою дотримання права позивача на доступ до правосуддя, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання та відстрочити позивачу сплату судового збору у розмірі 704,80 гривень до ухвалення судового рішення у справі.

Щодо клопотання позивача про витребування доказів від відповідача, суддя зазначає, що частиною 4 статті 9 КАС України визначено обов'язок суду вжити визначені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.

За приписами частини 3 статті 77 КАС України докази суду надають учасники справи. Суд може запропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.

Відповідно до частин 3, 6 та 7 статті 80 КАС України про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребувані доказів суд постановляє ухвалу.

Будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.

З вищевикладених підстав суд вважає за необхідне задовольнити клопотання позивача про витребування доказів, а також з власної ініціативи витребувати від Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області докази, яких, на думку суду, не вистачає для з'ясування всіх обставин у справі.

Позовна заява відповідає вимогам статей 160,161 КАС України.

Адміністративний позов поданий особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність із додержанням вимог ст. ст. 160, 161, 171 КАС України.

Адміністративний позов підсудний Луганському окружному адміністративному суду, підстав для повернення позовної заяви відповідно до ст. 169 КАС України, а також підстав для відмови у відкритті провадження у справі згідно зі ст. 170 КАС України не встановлено.

З наведених підстав суддя вважає за можливе прийняти даний адміністративний позов до розгляду та відкрити провадження у справі.

Відповідно до ч.ч. 2, 6 ст.12 КАС України та оцінюючи справу за критеріями, переліченими у ч. 3 ст. 257 КАС України критеріїв, які суд враховує при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження, суд дійшов висновку, що дана справа може бути розглянута за правилами спрощеного позовного провадження без повідомленням сторін за наявними у справі матеріалами.

Керуючись статтями 5, 77, 133, 160, 168, 171, 174, 175, 257, 260, 261 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Прийняти до провадження адміністративний позов ОСОБА_1 (місце реєстрації: 94000, АДРЕСА_4; реєстрація як тимчасово переміщеної особи: 93417, АДРЕСА_2) до Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області (93400, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Шевченка, 9) про визнання неправомірними дій та зобов'язання вчинити певні дії.

Справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомленням сторін за наявними у справі матеріалами.

Задовольнити клопотання ОСОБА_1 про відстрочення сплати судового збору.

Відстрочити сплату ОСОБА_1 судового збору за подання адміністративного позову до ухвалення судового рішення у справі.

Запропонувати позивачу надати суду докази відкриття розрахункового рахунку у ПАТ "ОЩАДБАНК" на ім'я ОСОБА_1.

Зобов'язати відповідача протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення відповідачу ухвали про відкриття провадження у справі надіслати суду:

- відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову, позивачу - копію відзиву та доданих до нього документів;

- докази перебування ОСОБА_1 на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області;

- докази нарахування та сплати ОСОБА_1 суми останньої нарахованої та сплаченої пенсії;

- довідку про розмір заборгованості по нарахованій, але невиплаченій сумі пенсії ОСОБА_1;

- копії матеріалів, на підставі яких припинено призначення та виплату пенсії ОСОБА_1;

- копію пенсійної справи ОСОБА_1;

- докази відкритого розрахункового рахунку у ПАТ "ОЩАДБАНК" на ім'я сплати ОСОБА_1,на який перераховувалась пенсія;

- надіслати позивачу - копію відзиву та доданих до нього документів.

Роз'яснити відповідачу, що відповідно до частини 4 статті 159 Кодексу адміністративного судочинства України неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

Зобов'язати Управління соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради до 15 серпня 2018 року надати суду:

- інформацію щодо реєстрації ОСОБА_1 (місце реєстрації: 94000, АДРЕСА_4; реєстрація як тимчасово переміщеної особи: 93417, АДРЕСА_2) як внутрішньо переміщеної особи;

- інформацію, чи приймалось рішення про скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, виданої ОСОБА_1, Управлінням соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради, відповідно до ст.12 Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб". У разі прийняття такого рішення - надати завірену належним чином його копію.

Справа розглядатиметься суддею Кисельовою Є.О. одноособово.

Роз'яснити сторонам, що згідно з частинами другою, четвертою, п'ятою статті 94 КАС України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Попередити сторони, що відповідно до частини дев'ятої статті 79 КАС України копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України http://court.gov.ua/fair/sud1270/.

Повідомити сторони про можливість реєстрації в системі "Електронний суд" для отримання процесуальних документів в електронному вигляді, для чого потрібно:

- зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу, розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua;

- подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі.

Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати учасникам справи разом з витягом про їхні процесуальні права та обов'язки, встановлені статтями 44, 47 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідачу разом з ухвалою про відкриття провадження у справі надіслати копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду у випадку відкриття провадження у справі з порушенням правил підсудності.

СуддяЄ.О. Кисельова