31 липня 2018 року № 810/3360/17
Суддя Київського окружного адміністративного суду Лапій С.М., розглянувши в м. Києві заяву про виправлення помилки у виконавчому листі у справі за позовом Переяслав-Хмельницького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Супій» про стягнення заборгованості,-
Переяслав-Хмельницьке об'єднане управління Пенсійного фонду України Київської області звернулось до Київського окружного адміністративного суду із заявою про виправлення помилки у виконавчому листі, виданому у даній адміністративній справі.
Вирішуючи питання щодо призначення даної заяви до розгляду, суд виходить з наступного.
Порядок розгляду заяв про виправлення помилки у виконавчому документі встановлено ст. 374 КАС України.
Проте, даною нормою закону не визначено наслідків невідповідності заяви вимогам КАС України щодо підтвердження повноважень представника.
Відповідно до ч. 6 ст. 7 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права). Аналогія закону та аналогія права не застосовується для визначення підстав, меж повноважень та способу дій органів державної влади та місцевого самоврядування.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне керуватись у даному випадку загальними вимогами КАС України щодо підтвердження повноважень представника та наслідків невідповідності позовної заяви таким вимогам.
Згідно ст. 55 КАС України сторона, третя особа в адміністративній справі, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.
Юридична особа, суб'єкт владних повноважень, який не є юридичною особою, бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її (його) імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
Статтею 59 КАС України визначено, що повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені, зокрема, довіреністю фізичної або юридичної особи.
Довіреність від імені юридичної особи видається за підписом (електронним цифровим підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами.
Повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України «Про адвокатуру і адвокатську діяльність».
Відповідність копії документа, що підтверджує повноваження представника, оригіналу може бути засвідчена підписом судді.
У разі подання представником до суду заяви, скарги, клопотання він додає довіреність або інший документ, що посвідчує його повноваження, якщо в справі немає підтвердження такого повноваження на момент подання відповідної заяви, скарги, клопотання.
Зі змісту заяви слідує, що її підписано в.о. начальника Управління ОСОБА_1
Проте, будь-яких доказів на підтвердження повноважень вказаної особи до заяви не додано.
На підставі викладеного суд вважає, що заяву підписано особою, яка не має права її підписувати.
Відповідно до п. 3 ч. 4 ст. 169 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позов подано особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
Отже, заява підлягає поверненню заявнику разом із усіма доданими до неї матеріалами.
Суд звертає увагу заявника на те, що положення ст. 374 КАС України не позбавляють права повторного звернення до адміністративного суду із такою заявою в порядку, встановленому законом.
Керуючись статтями 7, 55, 59, 169, 243, 248, 374 КАС України, суд,-
Заяву Переяслав-Хмельницького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області про виправлення помилки у виконавчому листі, виданому у даній адміністративній справі повернути заявнику з усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або у судовому засіданні у разі неявки учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженнні, набирає законної сили з моменту її підписання.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного ухвали.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.
Суддя Лапій С.М.