Постанова від 25.07.2018 по справі 592/9321/18

Справа № 592/9321/18

Провадження № 3/592/1595/18

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 липня 2018 року м.Суми

Суддя Ковпаківського суду м. Суми Чернобай Олег Іванович, розглянув справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Управління Держпраці у Сумській області відносно

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, місце народження: Сумська обл., Шосткинський р-н, с. Миронівка, працюючого фізичною особою - підприємцем, що зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1,

за ч. 3 ст. 41 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №СМ441/178/АВ/П/ПТ ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності за те, що у травні 2018 року на території будівництва прибудинкової території житлових будинків № 51 «В», 51 «Г», 51/1, по вул. Іллінській в м. Суми, він фактично допустив працівників до роботи без оформлення трудового договору, а саме: з метою проведення капітального ремонту прибудинкової території - підготовки площі, вкладання тротуарної плитки, розкидання щебню, установка бордюр, вирівнювання землі за допомогою відповідної техніки за адресою: м. Суми, вул. Іллінська, буд. 51 «В», 51/1, фізична особа - підприємець ОСОБА_1 фактично допустив до виконання роботи наступних працівників: ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, однак у ході інспекційного відвідування 10.05.2018 року ФОП ОСОБА_1 на вимогу інспектора праці не надав письмових пояснень та підтверджуючих документів, які посвідчують факт належного оформлення трудових відносин з вище переліченими особами.

Відповідно до положень ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання, зокрема: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

Згідно з ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.

При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.

У відповідності до вимог ст.ст. 245, 280 КУпАП суд зобов'язаний повно та всебічно з'ясувати усі обставини справи, зокрема, чи мало місце адміністративне правопорушення, чи вина особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, наявність обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, а також інші обставини, що мають суттєве значення для правильного її вирішення. При цьому, встановити істину по справі необхідно з аналізу наявних доказів, які, згідно до чинного законодавства, представляють собою будь-які фактичні дані, які підтверджують або спростовують ті чи інші обставини і мають суттєве значення для вирішення справи по суті.

У даному випадку, протокол про адміністративне правопорушення №СМ441/178/АВ/П/ПТ відносно ОСОБА_1 складений з порушенням вимог ст.256 КУпАП, оскільки як вбачається з матеріалів справи протокол відносно останнього складений 16.07.2018 року, докази отримання ним копії вказаного протоколу до матеріалів не долучені, крім того протокол про адміністративне правопорушення не містить відомостей про те чи особа, яка притягається до адміністративної відповідальності відмовилась від його підписання та якщо так, то не зазначені мотиви такої відмови, що є прямим порушенням законних прав ОСОБА_1 передбачених ст. 268 КУпАП.

У зв'язку з тим, що усунути дані недоліки при розгляді справи не можливо, тому справа про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.3 ст.41 КУпАП підлягає поверненню до Управління Держпраці у Сумській області для усунення зазначених недоліків.

Керуючись ст. 278 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративну справу відносно ОСОБА_1 щодо вчинення ним правопорушення, передбаченого ч.3 ст.41 КУпАП - повернути до Управління Держпраці у Сумській області для доопрацювання.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя О.І. Чернобай