про продовження процесуального строку
для усунення недоліків позовної заяви
Справа № 1940/1311/18
31 липня 2018 рокум. Тернопіль
Суддя Тернопільського окружного адміністративного суду Мартиць О.І., розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали ОСОБА_1 до Зборівського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області про зобов'язання вчинити певні дії,
11.07.2018 до Тернопільського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Зборівського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області, у якій позивач просить: зобов'язати відповідача внести зміни до актового запису про шлюб №24 від 10.08.1957, складеного Озерянською сільською радою Зборівського району Тернопільської області, змінивши у графі "ім'я нареченої" із "Галина" на "Олена", у графі "по батькові" нареченої із "Степанівна" на "Сафронівна".
Ухвалою судді Тернопільського окружного адміністративного суду від 16.07.2018 вказану позовну заяву залишено без руху та надано позивачеві строк для усунення недоліків позовної заяви до 30.07.2018 у такий спосіб: подати до суду докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, а саме: - Повний витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про шлюб №24 від 10.08.1957, складений Озерянською сільською радою Зборівського району Тернопільської області.
Суд зазначає, що станом на 30.07.2018 недоліки позовної заяви позивачем не усунуті.
На виконання зазначеної ухвали 30.07.2018 представником позивача адвокатом ОСОБА_2 через відділ документального забезпечення Тернопільського окружного адміністративного суду подано заяву про часткове усунення недоліків позовної заяви та продовження терміну для усунення недоліків, у якій зазначено, що 25.07.2018 адвокат ОСОБА_2 звернувся з адвокатським запитом до Зборівського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області про надання Повного витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про шлюб №24 від 10.08.1957, складеного Озерянською сільською радою Зборівського району Тернопільської області, однак, станом на 30.07.2018 відповіді на вказаний адвокатський запит не отримано. З урахуванням викладеного просить надати додатково строк для усунення недоліків позовної заяви.
Згідно з вимогами частини першої, другої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до положень частини другої статті 121 Кодексу адміністративного судочинства України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду. Про поновлення або продовження процесуального строку, відмову у поновленні або продовженні процесуального строку, відповідно до вимог частини шостої зазначеної статті, суд постановляє ухвалу, яка не пізніше наступного дня з дня її постановлення надсилається особі, яка звернулася із відповідною заявою.
За таких обставин, суд вважає за необхідне задовольнити заяву представника позивача про продовження терміну для усунення недоліків та продовжити позивачеві процесуальний строк для усунення недоліків позовної заяви до 15 серпня 2018 року, шляхом надання суду Повного витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про шлюб №24 від 10.08.1957, складеного Озерянською сільською радою Зборівського району Тернопільської області.
Керуючись статтями, 121, 160, 161, 169, 171, 243, 248, 256, 294 КАС України, суд -
Заяву представника позивача про продовження терміну для усунення недоліків позовної заяви задовольнити.
Продовжити позивачеві ОСОБА_1 процесуальний строк для усунення недоліків позовної заяви - до 15 серпня 2018 року.
Роз'яснити позивачу, що у випадку невиконання вимог ухвали у встановлений судом строк, позовну заяву і додані до неї документи буде повернуто позивачу.
Копію ухвали надіслати особі, яка подала позовну заяву.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена окремо від рішення суду.
Суддя Мартиць О.І.
копія вірна:
Суддя Мартиць О.І.