Ухвала від 23.07.2018 по справі 0840/2909/18

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РУХУ

23 липня 2018 року Справа № 0840/2909/18 м.Запоріжжя

Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Конишева О.В., перевіривши матеріали позовної заяви

за позовом ОСОБА_1

до ІНФОРМАЦІЯ_1

про визнання протиправним рішення, зобов'язання вчинити певні дії та стягнення заподіяної шкоди

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач) до ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі - відповідач) в якому позивач просить суд:

1.Доскональло вивчити обставини справи і положення норм законодавства України, викладені мною в чинному позові та дослідити докази надані мною і іншими учасниками судового процесу до суду;

2. Витребувати: у ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_1 ):

- рішення (наказ) ІНФОРМАЦІЯ_1 про визначення ОСОБА_1 з 01.01.2018 посадового окладу, за займаною позивачем, на дату звільнення з військової служби, посадою «старший офіцер», у розмірі 5360,00 грн.;

- довідку ІНФОРМАЦІЯ_1 про розмір грошового забезпечення підполковника у відставці ОСОБА_1 з 01.01.2018, визначену додатком 2 постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 (викладеної у новій редакції);

- особисту справу підполковника у відставці ОСОБА_1 №ТЗ-49430.

у Міністерства оборони України (просп. Повітрофлотський буд. 6, м. Київ, 03168) штатний розпис авіаційного полку, складеного на дату звільнення підполковника ОСОБА_1 з військової служби, 31.01.1995;

3. Призначити:

а)експертизу в сфері військових знань, - для визначення відповідності займаної підполковником у відставці ОСОБА_1 , на дату звільнення його із служби, посади: "старшого офіцера відділу бойової підготовки Авіаційної групи (військово-транспортної) Повітряних Сил Збройних Сил України" - посаді: "старшого офіцера", визначеної додатком 2 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017р. №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб";

б) судову-психіатричну експертизу, - для визначення адекватності і відповідності займаній посаді спеціаліста ІНФОРМАЦІЯ_1 , що визначив розмір посадового окладу і склав довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій з 01.01.2018, підполковнику у відставці ОСОБА_1 і його безпосереднього керівника, які свідомо, за особистої за ангажованості і психічного стану, «без хабара», не можуть відрізнити біле від чорного.

4. Визнати протиправним рішення (наказ) ІНФОРМАЦІЯ_1 , в частині призначення підполковнику у відставці ОСОБА_1 , з 01.01.2018, посадового окладу у розмірі 5360,00 грн. за займаною ним, на дату звільнення з військової служби, посадою «старший офіцер».

5. Зобов'язати Запорізький обласний військовий комісаріат призначити підполковнику у відставці ОСОБА_1 з 01.01.2018 посадовий оклад у розмірі 5920,32 грн., за відповідною посадою «старшого офіцера», передбаченою додатком 2 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704, з 30 тарифним розрядом тарифної сітки.

6. Стягнути з ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь позивача, заподіяну його здоров'ю моральну шкоду в сумі 100000,00 грн.

Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Позовна заява подана без додержання вимог, встановлених ст.ст. 160, 161 КАС України, з огляду на наступне.

Згідно з п.4 ч. 5 ст.160 КАС України у позовній заяві позивач у позовній заяві зазначається, зокрема, зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Відповідно до ч. 1 ст. 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом:

1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень;

2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень;

3) визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій;

4) визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії;

5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;

6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.

Таким чином, законодавцем чітко визначено шляхи захисту порушених, на думку позивача, рішеннями, діями або бездіяльністю прав, свобод або законних інтересів позивача.

Так, у п. 4 прохальної частини позовної заяви позивач просить визнати протиправним рішення (наказ) ІНФОРМАЦІЯ_1 , в частині призначення підполковнику у відставці ОСОБА_1 , з 01.01.2018, посадового окладу у розмірі 5360,00 грн. за займаною ним, на дату звільнення з військової служби, посадою «старший офіцер».

Тобто, позовні вимоги сформульовані всупереч вищенаведеним положенням КАС України. Крім того, у позовній заяві позивач не конкретизує, яке саме рішення (наказ) він просить скасувати, не зазначає його дату та номер.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність.

Відповідно до ч.2 ст.160 КАС України позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.

Як встановлено ч. 1 ст. 43 КАС України здатність мати процесуальні права та обов'язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами).

Частиною 2 ст. 46 КАС України передбачено, що позивачем в адміністративній справі можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, підприємства, установи, організації (юридичні особи), суб'єкти владних повноважень.

Так, позивачем до адміністративного позову не додано документа, який підтверджує особу, що підписала позов (копія паспорту), що позбавляє суд можливості перевірити його адміністративну процесуальну дієздатність під час вирішення питання про відкриття провадження у адміністративній справі.

Відповідно до ч. 5 ст. 161 КАС України у разі необхідності до позовної заяви додаються клопотання та заяви позивача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, участь у судовому засіданні щодо розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, звільнення (відстрочення, розстрочення, зменшення) від сплати судового збору, про призначення експертизи, витребування доказів, про забезпечення надання безоплатної правничої допомоги, якщо відповідний орган відмовив у її наданні, тощо.

Вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення викладені в ст.167 КАС України.

Позивач, в прохальній частині позову просить суд витребувати докази у ІНФОРМАЦІЯ_1 та Міністерства оборони України.

Проте, позивачем не додано до матеріалів позову відповідної заяви про витребування доказів, оформленої належним чином.

Крім того, суд вважає за необхідне зазначити, що відповідно до ч. 2 ст. 80 КАС України у клопотанні про витребування доказів повинно бути зазначено:

1) який доказ витребовується;

2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати;

3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа;

4) заходи, яких особа, що подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів, та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу (ч. 2 ст. 80 КАС України).

Позивач також, в прохальній частині позову просить суд призначити експертизу в сфері військових знань та судову-психіатричну експертизу.

Проте, позивачем не додано до матеріалів позову відповідної заяви про призначення експерти та обґрунтування необхідності призначення експертизи, оформленої належним чином.

Такі обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам КАС України, а тому, згідно з ч.1 ст.169 КАС України, вона підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.

Керуючись ст.ст.160, 161, 169, 171 КАС України, суддя

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправним рішення, зобов'язання вчинити певні дії та стягнення заподіяної шкоди - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви строком 10 днів від дня одержання ухвали суду про залишення позовної заяви без руху.

Недоліки позовної заяви можуть бути усунуті шляхом подання до суду:

- наданням у 2-х екземплярах позовної заяви із, сформульованими відповідно до ч. 1 ст. 5 КАС України позовними вимогами;

- доказів адміністративної процесуальної дієздатності позивача(копія паспорту);

- в разі необхідності клопотання про витребування доказів оформлене у відповідності до вимог КАС України;

- в разі необхідності клопотання про призначення експертизи оформлене у відповідності до вимог КАС України;

- надати рішення ІНФОРМАЦІЯ_1 про визначення ОСОБА_1 з 01.01.2018 посадового окладу, за займаною позивачем, на дату звільнення з військової служби, посадою «старший офіцер», у розмірі 5360,00 грн.;

- докази коли позивач отримав оскаржуване рішення або дізнався про порушення своїх прав.

Копію ухвали надіслати позивачу.

Роз'яснити позивачу, що відповідно до п.1 ч.4 ст.169 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.

Заперечення на ухвалу можуть бути викладені в апеляційній скарзі на рішення суду.

Суддя О.В.Конишева