Рішення від 30.07.2018 по справі 2540/2439/18

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 липня 2018 року м. Чернігів Справа № 2540/2439/18

Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді - Бородавкіної С.В.

розглянувши у письмовому провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Борзнянського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Чернігівської області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,

УСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1М.) 04.07.2018 звернувся до суду з адміністративним позовом Борзнянського об'єднаного управління Пенсійного фонду України (далі - Борзнянське ОУПФ) та просить:

- визнати протиправним та скасувати рішення відповідача щодо відмови у призначенні йому пенсії на пільгових умовах;

- зобов'язати відповідача призначити йому пенсію за віком на пільгових умовах з 28.03.2018.

Позов мотивовано тим, що оскільки він має 7 років 3 місяці 8 днів роботи зі шкідливими і важкими умовами праці, які складають більше половини стажу, передбаченого пунктом 2 частини другої статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у нього виникло право на призначенні пенсії за віком на пільгових умовах. Крім того, під час прийняття оскаржуваного рішення Борзнянським ОУПФ не враховано всі періоди роботи позивача, внаслідок чого зменшено загальний страховий стаж.

Ухвалою судді від 06.07.2018 відкрито провадження у справі, призначено її розгляд за правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) та встановлено відповідачу 15-денний строк з дня вручення даної ухвали для надання відзиву на позов.

У встановлений ухвалою суду строк представником відповідача надано відзив на позов, в якому він просив відмовити ОСОБА_1 у задоволенні позовних вимог та зазначив, що позивач мав би право на пенсію за списком № 2 із заниженням пенсійного віку на 2 роки за наявності страхового стажу 26 років 6 місяців. Однак, станом на 22.06.2018 страховий стаж ОСОБА_1 становить 23 роки 3 місяці 9 днів, у зв'язку з чим йому було відмовлено в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 мають бути задоволені частково, враховуючи таке.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 (22.11.1959 р.н.) 28.03.2018, по досягненню 58 років, звернувся до Борзнянського ОУПФ із заявою про призначення йому пенсії на пільгових умовах відповідно до пункту 2 частини другої статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (а.с. 11, 13).

Відповідно до записів в трудовій книжці позивача серії АТ-І № 6637048 від 02.04.1979 та інших документів (а.с. 11-12, 15-31), позивач був зайнятий такою трудовою діяльністю, з якої обраховується страховий стаж:

01.09.1975 - 20.02.1979 - навчання;

01.04.1979 - 06.04.1981 - слюсар контрольно-вимірювальних приладів і апаратури бюро ремонту і наладки дозиметричної апаратури Комплексу експериментальних енергетичних реакторів Науково-дослідного технологічного інституту;

23.04.1981 - 10.05.1983 - служба в ОСОБА_2;

05.08.1983 - 27.02.1984 - слюсар Ічнянського заводу сухого молока та масла;

01.03.1984 - 22.09.1984 - майстер Ічнянського міжгосподарчого підприємства «Райсільгоспенерго»;

27.09.1984 - 01.11.1985 - електромонтер по обслуговуванню бурових Ніжинської нафтогазорозвідувальної експедиції;

15.11.1985 - 10.04.1987 - електромонтер по обслуговуванню бурових на Ханти-Мантійському вузлі зв'язку Тюменського територіального виробничо-технічного управління зв'язку Головтюменьгеологія;

15.04.1987 - 19.05.1987 - електромонтажник «Тюменьгеострой»;

20.05.1987 - 20.05.1990 - електромонтажник «Горноправдинск»;

21.05.1990 - 26.08.1991;

31.08.1991 - 25.04.1995 - слюсар НГДУ «СН» (район Крайньої Півночі);

07.04.2003 - 24.02.2009 - фізична особа-підприємець;

02.10.2013 - 29.12.2017 - фізична особа-підприємець.

Рішенням Борзнянського ОУПФ, оформленим протоколом від 25.05.2018 № 4, позивачу відмовлено в призначенні пенсії за віком по списку № 2 відповідно до пункту 2 частини другої статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (а.с. 14). Як вбачається з вказаного рішення, підставою відмови стало те, що за наданими документами ОСОБА_1 має стаж роботи із шкідливими і важкими умовами праці 6 років 6 місяців 25 днів та страховий стаж 22 роки 6 місяців 15 днів, чого недостатньо для призначення пенсії на вищевказаних умовах.

Вважаючи вказане рішення відповідача протиправним, ОСОБА_1 звернувся до суду з відповідним адміністративним позовом.

Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає таке.

Перевіряючи законність оскаржуваного рішення, суд бере до уваги те, що однією з найважливіших умов визначеності відносин між людиною і державою є закріплення у статтях 3, 21 Конституції України принципу непорушності прав і свобод людини. Визнаючи людину найвищою соціальною цінністю, ОСОБА_3 України встановлює перелік прав і свобод, гарантує і забезпечує їх захист, у тому числі від порушення з боку держави, її органів та посадових осіб. Зазначені права і свободи визначають міру можливої поведінки людини і громадянина, відображають певні межі цих прав та можливість користуватися благами для задоволення своїх інтересів.

В свою чергу, статтею 46 Конституції України закріплено конституційне право громадян на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Пенсійне забезпечення окремих категорій громадян регулюється спеціальними законами з урахуванням особливостей умов праці, характеру, складності і значущості виконуваної роботи, ступеня відповідальності, певних обмежень конституційних прав і свобод тощо.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг, врегульовано Законом України від 09.07.2003 № 1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - ОСОБА_3 № 1058; в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин).

Відповідно до статті 9 Закону № 1058 в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: 1) пенсія за віком; 2) пенсія по інвалідності; 3) пенсія у зв'язку з втратою годувальника.

Статтею 10 Закону № 1058 встановлено, що особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором.

Особі, яка має право на довічну пенсію, призначається один з видів довічної пенсії за її вибором.

Відповідно до частини першої статті 114 Закону № 1058 право на пенсію за віком на пільгових умовах незалежно від місця останньої роботи мають особи, які працювали на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом ОСОБА_4 України, та за результатами атестації робочих місць, на роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, зазначених у частинах другій і третій цієї статті, а пенсії за вислугу років - на умовах, зазначених у частині четвертій цієї статті. Розміри пенсій для осіб, визначених цією статтею, обчислюються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону.

Пунктом 2 частини другої статті 114 Закону № 1058 передбачено, що працівникам, зайнятим повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом ОСОБА_4 України, та за результатами атестації робочих місць, - після досягнення 55 років і за наявності страхового стажу не менше 30 років у чоловіків, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах, і не менше 25 років у жінок, з них не менше 10 років на зазначених роботах.

За відсутності страхового стажу, встановленого абзацом першим цього пункту, у період до 1 квітня 2024 року пенсія за віком на пільгових умовах призначається за наявності на дату досягнення віку, встановленого абзацами першим і третім - тринадцятим цього пункту, страхового стажу: з 1 квітня 2017 року по 31 березня 2018 року - не менше 26 років 6 місяців у чоловіків і не менше 21 року 6 місяців у жінок.

Працівникам, які не мають стажу роботи з шкідливими і важкими умовами праці, передбаченого абзацом першим цього пункту, але мають не менше половини стажу на зазначених роботах, за наявності передбаченого абзацами першим і п'ятнадцятим - двадцять третім цього пункту відповідного страхового стажу пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого абзацом першим частини першої статті 26 цього Закону: чоловікам - на 1 рік за кожні 2 роки 6 місяців такої роботи.

Як вбачається з матеріалів справи, станом на день звернення позивача до Борзнянського ОУПФ із заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах за списком №2, останній досягнув 58 років, мав страховий стаж 22 роки 6 місяців 25 днів (в тому числі 6 років 6 місяців 25 днів пільгового стажу).

При цьому, під час розрахунку страхового стажу відповідач період роботи позивача: з 01.04.1979 по 06.04.1981 (список № 1) та службу в ОСОБА_2 в період з 23.04.1981 по 10.05.1983, з 15.11.1995 по 10.04.1987 (список №2) не обрахував на пільгових умовах. Також не зараховано періоди роботи ОСОБА_1 як фізичної особи-підприємця.

Щодо невкючення до страхового стажу в пільговому обчисленні періоду роботи позивача з період з 01.04.1979 по 06.04.1981, суд зазначає таке.

Відповідно до довідки від 19.04.2018, виданої Федеральною ядерною організацією Федеральним державним унітарним підприємством «Науково-дослідний технологічний інститут ім. А.П. Александрова», у вказаний період позивач працював повний робочий день на посаді слюсаря контрольно-вимірювальних приладів і апаратури бюро ремонту і наладки дозиметричної апаратури Комплексу експериментальних енергетичних реакторів Науково-дослідного технологічного інституту, в умовах радіаційної шкоди (а.с. 15).

В свою чергу, вказана професія відноситься до професії, передбаченої Розділом ХІІ Списку №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, який затверджений постановою Кабінету ОСОБА_4 України від 24.04.2016 № 461.

Вказана пільга для обчислення пенсії працівникам зазначеної професії була передбачена розділом ХІІІ Списку №1, затвердженого постановою ОСОБА_4 ОСОБА_4 СРСР від 22.08.1956 № 1173 «Про затвердження списків виробництв, цехів, професій та посад, робота на яких дає право на державну пенсію на пільгових умовах». Вказана постанова була чинна на момент роботи позивача за займаною посадою.

Тобто, законодавчо встановлено право позивача на обчислення страхового стажу за вказаною вище посадою та місцем роботи за період з 01.04.1979 по 06.04.1981 на пільгових умовах (за списком №1).

Щодо незарахування Борзнянським ОУПФ до страхового стажу позивача військової служби в період з 23.04.1981 по 10.05.1983 на пільгових умовах (за списком №1), суд зазначає таке.

У частині третій статті 56 Закону України від 05.11.1991 № 1788-XII «Про пенсійне забезпечення» (далі - ОСОБА_3 № 1788), зокрема, зазначено, що до стажу роботи зараховується також військова служба та перебування в партизанських загонах і з'єднаннях, служба в органах державної безпеки, внутрішніх справ та Національної поліції, незалежно від місця проходження служби.

Відповідно до частини першої статті 2 Закону України від 25.03.1992 №2232-XII «Про військовий обов'язок і військову службу» (у редакції, чинній на день прийняття судового рішення) військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України (за винятком випадків, визначених законом), іноземців та осіб без громадянства, пов'язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності. Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

На день звернення позивача до Борзнянського ОУПФУ із заявою про призначення пенсії частина перша статті 2 Закону України від 25.03.1992 №2232-XII «Про військовий обов'язок і військову службу» мала таку редакцію: «військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України, іноземців та осіб без громадянства, пов'язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності. Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби».

Водночас, у період проходження позивачем строкової військової служби діяло «Положення про порядок призначення і виплати державних пенсій», затверджене 03.08.1972 ОСОБА_5 ОСОБА_4 СРСР №590 (далі - Положення).

Відповідно до пункту 109 Положення крім роботи в якості робітника або службовця до загального стажу роботи зараховується також служба у складі Збройних Сил СРСР і перебування в партизанських загонах; служба у військах і органах ВЧК, ОГПУ, НКВД, НКГБ, МГБ, Комітету державної безпеки при ОСОБА_4 СРСР, Міністерства охорони громадського порядку СРСР, міністерств охорони громадського порядку союзних республік, Міністерства внутрішніх справ СРСР, міністерств внутрішніх справ союзних республік; служба в органах міліції. Перебування військовослужбовця в полоні зараховується до стажу роботи в установленому порядку.

При призначенні на пільгових умовах або в пільгових розмірах пенсій по старості та інвалідності робітникам і службовцям, які працювали на підземних роботах, на роботах з шкідливими умовами праці та в гарячих цехах і на інших роботах з важкими умовами праці (підпункти "а" і "б" пункту 16), і пенсій у зв'язку з втратою годувальника членам їх сімей, а також пенсій по старості працівницям підприємств текстильної промисловості (підпункт "в" пункту 16) періоди, зазначені в підпунктах "к" і "л", прирівнюються за вибором особи, яка звернулася за призначенням пенсії, або до роботи, яка передувала даному періоду, або до роботи, яка слідувала за закінченням цього періоду.

До служби у ОСОБА_2 армії з 23.04.1981 по 10.05.1983 позивач з 01.04.1979 по 06.04.1981 працював на посаді слюсаря контрольно-вимірювальних приладів і апаратури бюро ремонту і наладки дозиметричної апаратури Комплексу експериментальних енергетичних реакторів Науково-дослідного технологічного інституту. Страховий стаж за вказаний період роботи, відповідно до вищенаведеного, має обраховуватись на пільгових умовах, - за списком №1.

Враховуючи зазначене, суд вважає, що строк військової служби позивача в Збройних Силах СРСР має прирівнюватися за його вибором до роботи, яка передувала вказаному строку.

Щодо неврахування відповідачем ОСОБА_1 страхового стажу в пільговому обчисленні за період роботи з 15.11.1985 по 10.04.1987, у зв'язку з відсутністю у позивача письмового договору, суд зазначає таке.

Відповідно до пункту 5 Розділу XV «Прикінцеві положення» Закону № 1058 період роботи до 1 січня 1991 року в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі колишнього Союзу РСР, а також на острові Шпіцберген зараховується до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло до 1 січня 1991 року.

Пільгове обчислення страхового стажу застосовується для осіб, які працювали в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі, та на яких поширювалися пільги, передбачені для працюючих в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі, відповідно до Указу Президії Верховної ОСОБА_4 Союзу РСР від 10 лютого 1960 року "Про впорядкування пільг для осіб, які працюють в районах Крайньої Півночі і в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі", постанови ОСОБА_4 ОСОБА_4 Союзу РСР від 10 лютого 1960 року N 148 "Про порядок застосування Указу Президії Верховної ОСОБА_4 Союзу РСР від 10 лютого 1960 року "Про впорядкування пільг для осіб, які працюють в районах Крайньої Півночі і в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі", Указу Президії Верховної ОСОБА_4 Союзу РСР від 26 вересня 1967 року "Про розширення пільг для осіб, які працюють в районах Крайньої Півночі і в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі".

Пільгове обчислення страхового стажу провадиться на підставі трудової книжки, або письмового трудового договору, або довідки, в яких зазначено період роботи в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі, та користування пільгами, передбаченими вищезазначеними нормативно-правовими актами.

Тобто, особі для зарахування періоду роботи в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі колишнього Союзу РСР, надано право альтернативного вибору документів, які можуть підтвердити її пільговий стаж. До них, зокрема, віднесено довідку.

В матеріалах справи наявна довідка ТОВ «Ханти-Мантійський вузол зв'язку» від 23.04.2018 № 030, в якій підтверджено, що ОСОБА_1 в період з 15.11.1985 по 10.04.1987 працював повний робочий день в Ханти-Мантійському вузлі зв'язку Тюменського територіального виробничо-технічного управління зв'язку Головтюменьгеології (а.с. 17). З 15.11.1985 (наказ № 91/К від 18.11.1985) на Правдинській ділянці зв'язку в якості електромонтера по обслуговуванню бурових четвертого розряду; з 26.12.1985 (наказ № 103/К від 30.12.1985) по 10.04.1987 (наказ № 17/К від 08.04.1987) на Правдинській ділянці зв'язку в якості електромонтера по п'ятому розряду з обслуговування радіотехніки на бурових на переприймання Р-86.

Також в довідці вказано, що місцевість, де працював позивач, прирівняна до районів Крайньої Півночі відповідно до «Переліку районів Крайньої Півночі і місцевостей, прирівняних до районів Крайньої Півночі», затвердженого постановою ОСОБА_4 ОСОБА_4 Союзу РСР від 10.02.1960 № 148. Позивач користувався всіма пільгами, передбаченими Указом Президії Верховної ОСОБА_4 Союзу РСР від 10 лютого 1960 року "Про впорядкування пільг для осіб, які працюють в районах Крайньої Півночі і в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі", постановою ОСОБА_4 ОСОБА_4 Союзу РСР від 10 лютого 1960 року N 148 "Про порядок застосування Указу Президії Верховної ОСОБА_4 Союзу РСР від 10 лютого 1960 року "Про впорядкування пільг для осіб, які працюють в районах Крайньої Півночі і в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі", Указом Президії Верховної ОСОБА_4 Союзу РСР від 26 вересня 1967 року "Про розширення пільг для осіб, які працюють в районах Крайньої Півночі і в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі". Стаж роботи позивача в період з 15.11.1985 по 10.04.1987 відноситься до стажу роботи, який дає право на пільгове пенсійне забезпечення, передбачене списком №2.

Враховуючи наведене, суд зазначає, що оскільки належними документами підтверджується робота позивача в умовах Крайньої Півночі (за списком №2), обчислення страхового стажу має провадитись на пільгових умовах.

Суд звертає увагу, що всі вище перелічені документи надавались ОСОБА_1 відповідачу для підтвердження права на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.

В свою чергу, суд вважає правомірним невключення Борзнянським ОУПФ до страхового стажу позивача під час визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах періоду ведення ОСОБА_1 підприємницької діяльності, оскільки відповідно до пункту 3-1 Розділу XV «Прикінцеві положення» Закону № 1058 він включається до страхового стажу для визначення права на призначення пенсії згідно із статтею 26 цього Закону, тобто за віком на загальних умовах.

Однак, позивач просить призначити йому пенсію за віком на пільгових умовах, відповідно до статті 114 Закону № 1058 (не досягнувши загальновстановленого пенсійного віку), тому вищевказані положення на спірні правовідносини не поширюються.

Таким чином, матеріалами справи підтверджується, що у позивача достатньо страхового стажу роботи (після здійснення Борзнянським ОУПФ відповідних перерахунків з врахуванням висновків суду), пільгового стажу та віку, які надають право на призначення йому пенсії за віком на пільгових умовах.

Враховуючи наведене, суд вважає, що права позивача будуть захищені, а його інтереси поновлені якщо Борзнянське ОУПФУ буде зобов'язано призначити ОСОБА_1 пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до пункту 2 частини другої статті 114 Закону України №1058 за Списком №2 з 28.03.2018, зарахувавши у пільговий трудовий стаж: період роботи з 01.04.1979 по 06.04.1981; час проходження строкової військової служби з 23.04.1981 по 10.05.1983 та період роботи з 15.11.1985 по 10.04.1987.

Відповідно до статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частин першої та другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи вищевикладене, з'ясувавши та перевіривши всі фактичні обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, що мають юридичне значення, враховуючи основні засади адміністративного судочинства, вимоги законодавства України, суд вважає, що наявні правові підстави для часткового задоволення адміністративного позову ОСОБА_1

Відповідно до часин першої та третьої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Керуючись статтями 227, 241-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов - задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Борзнянського об'єднаного управління Пенсійного фонду України (код ЄДРПОУ 41249643, вул. вул. Г.Коваля, 12-а, м. Ічня, Чернігівська область, 16703), оформлене протоколом від 25.05.2018 № 4, про відмову ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, вул. вул. Воскресінська, 17а/4, м. Ічня, Чернігівська область, 16703) в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах.

Зобов'язати Борзнянське об'єднане управління Пенсійного фонду України (код ЄДРПОУ 41249643, вул. вул. Г.Коваля, 12-а, м. Ічня, Чернігівська область, 16703) призначити ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, вул. вул. Воскресінська, 17а/4, м. Ічня, Чернігівська область, 16703) пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до пункту 2 частини другої статті 114 Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» за Списком №2 з 28.03.2018, зарахувавши у страховий стаж в пільговому обчисленні: період роботи з 01.04.1979 по 06.04.1981, час проходження строкової військової служби з 23.04.1981 по 10.05.1983 та період роботи з 15.11.1985 по 10.04.1987.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Борзнянського об'єднаного управління Пенсійного фонду України (код ЄДРПОУ 41249643, вул. вул. Г.Коваля, 12-а, м. Ічня, Чернігівська область, 16703) на користь ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, вул. вул. Воскресінська, 17а/4, м. Ічня, Чернігівська область, 16703) судові витрати в сумі 352 (триста п'ятдесят дві) грн. 40 коп.

В задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

Рішення суду може бути оскаржене до Київського апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення його повного тексту. Апеляційна скарга, з урахуванням положень підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII ''Перехідні положення'' Кодексу адміністративного судочинства України, подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення складений 30.07.2018.

Суддя С.В. Бородавкіна