Ухвала від 24.07.2018 по справі 813/2094/18

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа№813/2094/18

УХВАЛА

з питань зупинення провадження у справі

24 липня 2018 року

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого cудді - Сакалоша В.М.,

за участю секретаря судового засідання - Михайленко Б.С.,

представника позивач - Каверіна С.М.,

представника відповідача Білик І.М.,

представника відповідача Катревич Н.А.,

розглянувши у підготовчому засіданні в м.Львові клопотання представника позивача про зупинення провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 (військова частина НОМЕР_1 ) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 (військова частина НОМЕР_1 ) (місцезнаходження: 71010, м.Львів, вул.Личаківська, 74), в якому просить:

- визнати протиправними дії Львівського прикордонного загону щодо виплати ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги при звільненні, передбаченої ст.15 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” без врахування щомісячної додаткової грошової винагороди, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 № 889 “Питання грошового забезпечення окремих категорій військовослужбовців Збройних Сил, Державної прикордонної служби, Національної гвардії та осіб начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту Державної служби з надзвичайних ситуацій”;

- стягнути з Львівського прикордонного загону на користь ОСОБА_1 одноразову грошову допомогу при звільненні, передбачену ст.15 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” з врахуванням щомісячної додаткової грошової винагороди, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 № 889 “Питання грошового забезпечення окремих категорій військовослужбовців Збройних Сил, Державної прикордонної служби, Національної гвардії та осіб начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту Державної служби з надзвичайних ситуацій” з урахуванням раніше виплачених сум в розмірі 58669,13 грн.

19.06.2018 року від представника позивача надійшло клопотання (вх. №19250) про зупинення провадження у справі до набрання законної сили судовим рішенням касаційної інстанції у справі № 826/14853/17. У поданому клопотанні представник позивача просив суд зупинити провадження у справі на підставі п.5 ч. 2 ст. 236 Кодексу адміністративного судочинства України.

В судовому засіданні представник позивача подане клопотання про зупинення провадження підтримав та просив задовольнити.

Представники відповідача в судовому засіданні проти зупинення провадження заперечили, просили відмовити.

Суд, заслухавши думку представників позивача та відповідачів, ознайомившись із доводами клопотання, дослідивши письмові докази, дійшов висновку, що у задоволенні клопотання про зупинення провадження слід відмовити, з огляду на наступне.

Підстави для зупинення провадження у справі визначені статтею 236 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).

Зупинення провадження по справі - це врегульована законом і оформлена ухвалою суду тимчасова перерва в провадженні у справі, викликана наявністю однієї з передбачених в законі обставин, які заважають здійснювати її розгляд.

За своєю правовою сутністю зупинення провадження у справі є тимчасовим і повним припиненням всіх процесуальних дій у справі, що викликане настанням зазначених у законі причин, що перешкоджають подальшому руху процесу і щодо яких невідомо, коли вони можуть бути усунені.

Представник позивача у поданому клопотанні просив зупинити провадження у справі на підставі п. 5 ч. 2 ст. 236 КАС України та долучив ухвалу Верховного Суду від 10.05.2018 року у справі № 826/14853/17.

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 236 КАС України, суд має право зупинити провадження у справі в разі перегляду судового рішення у подібних правовідносинах (в іншій справі) у касаційному порядку палатою, об'єднаною палатою, Великою Палатою Верховного Суду - до набрання законної сили судовим рішенням касаційної інстанції.

Суд вважає за необхідне зазначити, що у ч. 2 ст. 236 КАС України визначено факультативні підстави для зупинення провадження у справі за яких суд має право зупинити провадження у справі, на відміну від тих, що визначені у ч. 1 цієї статті, оскільки їх наявність визначає обов'язок суду зупинити провадження у справі.

Тому, у даному випадку, зупинення провадження на підставі п.5 ч.2 ст.236 КАС України є правом суду, а не його обов'язком.

Суд також зазначає, що відповідно до ухвали Верховного Суду від 10.05.2018 року у справі № 826/14853/17 Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду відкрив провадження за касаційною скаргою в конкретній справі відповідно до ст. 334 КАС України.

Жодних доказів того, що в межах розгляду касаційної скарги буде необхідність відступити від висновку щодо застосування норми права у подібних правовідносинах, викладеного в раніше ухваленому рішенні Верховного Суду у складі колегії суддів з цієї самої палати або у складі такої палати, суду не надано.

З огляду на наведене, судом не встановлено підстав для зупинення провадження у адміністративній справі.

Крім того, суд зазначає, що можливість зупинення провадження у справі не повинна призводити до зменшення розумного строку розгляду справи. Вказана правова позиція викладена у постанові Верховного Суду України від 01.02.2017 у справі № 6-1957цс16.

Верховний суд України у вказаному рішенні також зазначив, що визначаючи наявність підстав, за яких провадження у справі підлягає обов'язковому зупиненню, суд має, зокрема, враховувати, що така підстава для зупинення провадження у справі, застосовується якщо в іншій справі можуть бути вирішені питання, що стосуються підстав, заявлених у справі вимог, чи умов, від яких залежить можливість її розгляду.

Також слід враховувати, що Європейський суд з прав людини в рішенні від 07.07. 1989 року у справі "Юніон Аліментаріа Сандерс С. А. проти Іспанії" зазначив, що заявник зобов'язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються безпосередньо його, утримуватися від використання прийомів, які пов'язані із зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання.

За наведених вище обставин, суд не знайшов обґрунтованих підстав, за яких розгляд та вирішення даної справи є неможливим до розгляду Верховним Судом касаційної скарги у справі №826/14853/17 за якою відкрито касаційне провадження.

Таким чином, суд дійшов висновку, що клопотання представника позивача про зупинення провадження у справі є необґрунтованим, у зв'язку з чим, суд відмовляє у його задоволенні.

Керуючись ст.ст. 236, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

у задоволенні клопотання представника позивача про зупинення провадження у справі - відмовити повністю.

Ухвала окремому оскарженню не підлягає.

Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.

Повний текст ухвали складений та підписаний 27.07.2018 року

Суддя В.М.Сакалош